Neočekivan poraz "zmajeva" u Estoniji, veliki korak unazad ka plasmanu na EURO 2022!

Izabranici Bilala Šumana poraženi su u Polvi od domaćina i udaljili se od plasmana na kontinentalnu smotru 2022. godine

Rukomet kvalifikacije EURO 2022 Estonija BiH Izvor: Promo/Rukometni savez BiH

Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su večeras u gradu Polva od Estonije rezultatom u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje se 2022. godine igra u Mađarskoj i Slovačkoj:

ESTONIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 24:21

Ovim neuspjehom, igrači Bilala Šumana napravili su korak unazad ka plasmanu na EURO i trenutno su na posljednjem mjestu kvalifikacione grupe, bez ijednog boda u prva dva meča.

Početak meča pripao je Estoncima, koji su na isteku petog minuta, golom iz kontranapada došli do plus dva (4:2).

Ipak, poslije prve odbrane na meču Benjamima Burića, te pogotka Alena Ovčine, BiH je stigla do 4:4, a nakon desetak minute igre gol za gol, izabranici Bilala Šumana su polako preuzimali konce.

U 19. minutu, prvi put je bh. tim stekao prednost od dva gola (8:10), poslije pogotka Josipa Perića koji je pogodio praznu mrežu.

Odmah zatim, nakon tajm-auta domaćih, Ibrahim Haseljić je bio precizan sa desnog krila, za prvo bh. vođstvo od tri gola, koliko su imali sa posljednjim oglašavanjem sirene.

Veći dio nastavka pripao je domaćima, koji su golom Rosne u 43. minutu anulirali prednost bh. tima, a zatim, u 48. minutu, i do vođstva golom Parta (20:19).

Gledali smo dramu u narednim minutima, da bi veliki korak ka pobjedi Estonci napravili u 58. minutu, kada je Čelmins po prvi put od rane faze meča pogodio za plus dva (23:21), što je na kraju i slomilo bh. tim.

U domaćem sastavu, po osam golova su postigli Kaspar Les i Karl Tom, dok je u bh. ekipi bolji od ostalih bio Alen Ovčina sa pet pogodaka.

Estonija i BiH će se ponovo sastati za četiri dana, a meč će biti odigran u Bugojnu.

Inače, u prvoj utakmici trećeg kola ove kvalifikacione grupe, Njemačka je kao gost savladala Austriju rezultatom 27:36 i stigla do treće pobjede.

Plasman na prvenstvo Evrope izboriće prvoplasirana i drugoplasirana ekipa iz svake grupe, te četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

ESTONIJA: Les 8, Tom 8, Čelmins 3, Psrt 2, Voika 1, Rosna 1, Aleksejev, Johanson, Lepason, Ots, Hiend, Oberg, Grištšuk, Vitkar, Kont, Reban. Trener: Lars Tomas Sivertson.

BOSNA I HERCEGOVINA: Ovčina 5, Prce 3, Panić 3, Perić 3, Hadžiomerović 2, Malinović 2, Haseljić 2, Herceg 1, Terzić, Vranješ, Vegar, Tarabokija, Burić, Mandić, Ahmetaševižć, Hamidović. Trener: Bilal Šuman.