Opet su uspjeli

Ovo je neki novi Čelsi - Tuhel pokrenuo mašinu: Peta u nizu, Liga šampiona opet blizu!

"Plavci" su se očigledno trgli pod vođstvom novog trenera

Izvor: Tanjug/Pool via AP/Adrian Dennis

Fudbaleri Čelsija pobijedili su u ponedjeljak na svom terenu Njukasl sa 2:0, u 24. kolu engleske Premijer lige.

Tim njemačkog stručnjaka Tomasa Tuhela je je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika golovima Olivije Žirua u 31. i Tima Vernera u 39. minutu.

Čelsiju je ovo 12. pobjeda u prvenstvu i sa 42. zauzima četvrto mjesto, dok je Njukasl ostao na 17. poziciji sa 25 poena.

Izvor: Tanjug/Pool via AP/Paul Childs

U narednom kolu, Čelsi će gostovati Sautemptonu, dok će Njukasl gostovati Mančester junajtedu.

"Plavci" su ovim uspjehom produžili niz dobrih rezultata na pet pobjeda u nizu u Premijer ligi I FA kupu. U tom nizu su ranije pobijedili Barnli, Totenhem, Šefild junajted i Barnsli...

Tuhel je dakle uspio da razmrda sastav od kada je sjeo na klupu krajem januara poslije smjene Frenka Lamparda. Pred njegovom ekipom sada su novi veliki izazovi, jer gostuje Sautemptonu, pa Atletiko Madridu.