Ostali bez Srbina i prekinuli dvomjesečni post! Živi nada Fulama poslije neočekivane pobjede u gostima

Izgleda da nije sve gotovo za "kolibare"

Engleska Premijer liga Everton Fulam 0 2 Izvor: Tanjug/Michael Regan/Pool via AP

Desilo se i to čudo, Fulam je pobijedio! Poslije 12 mečeva i dva i po mjeseca bez pobjede u prvenstvu, "kotidžeri" su upisali treći trijumf, i to ni manje ni više nego protiv Evertona na Gudisonu!

Fulam je igrao bez Aleksandra Mitrovića, koji je zakačio koronavirus, ali je i bez njega uspio da iznenadi Everton, koji se nadao petom mjestu danas.

Na kraju, Everton - Fulam 0:2.

Everton je prije tri dana u nezaboravnom meču izbacio Totenhem iz FA Kupa, a večeras uopšte nije ličio na sebe. Doduše, nije igrao Dominik Kalvert-Luin, ali se ipak očekivala mnogo bolja utakmica "karamela". Fulam je bio bolji i konkretniji u prvom poluvremenu, koje je ipak završeno bez golova.

U drugom smo vidjeli i dva gola, oba djelo Džoša Madže. Prvi je bio na samom početku poluvremena, u 48. minutu, poslije lijepe akcije na lijevoj strani, a drugi 17 minuta kasnije, kada je pokupio odbitak i lako savladao golmana za 2:0.

Fulam sada ima sedam bodova manje od Njukasla i sačuvao je neke nade u opstanak. Everton je ostao sedmi, sa dva boda manje od Čelsija, koji je na petom mjestu, posljednjem koje vodi u Evropu.

Prije toga je Arsenal u krajnje zabavnom meču pobijedio Lids 4:2 i pretekao ga na 10. mjestu tabele. Heroj trijumfa bio je Pjer-Emerik Obamejang, koji je postigao het-trik.