STRAŠNO!

Nova lakrdija golmana Rome: Rui Patrisio opet primio pacerski gol!

"Vučica" vodila na poluvremenu protiv Sasuola, bila blizu da ostane bez ičega, pa se iščupala u 94. minutu.

epa09596855 Roma?s goalkeeper Rui Patricio in action during the Italian Serie A soccer match Genoa CFC vs AS Roma at Luigi Ferraris stadium in Genoa, Italy, 21 November 2021. EPA-EFE/SIMONE ARVEDA
Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA/ANSA

Golman Rome Rui Patrisio drugi put ove sezone primio je tzv. pacerski gol!

Početkom decembra prošle godine Hakan Čalhanoglu savladao ga je direktno iz kornera, a Portugalcu je pritom lopta prošla kroz noge. Danas, u duelu sa Sasuolom, praktično je savladao sam sebe.

Istina, imao je i svesrdnu "pomoć" kolege iz odbrane Krisa Smolinga.

Povela je "vučica" u nadoknadi prvog poluvremena golom Tamija Abrahama iz penala, da bi domaći izjednačili odmah po povratku sa pauze.

Hamed Traore je prošao po lijevoj strani, šutirao, lopta je pogodila i Smolinga, te prevarila Patrisija, koji nije uspio da interveniše, spetljao se i lopta mu je završila iza leđa. Na kraju je autogol ipak pripisan Englezu.

Ako Traore nije imao sreće u 47. minutu da mu se ime nađe među strijelcima, uspio je u toj namjeri u 73. minutu.

Ovaj put u rimskom timu kiks je napravio Rik Karsdorp, omogućio fudbaleru iz Obale Slonovače da se nađe sam pred protivničkim golom, a ovaj je to kaznio i Sasuolu donio potpuni preokret.

Činilo se da će, uprkos vođstvu iz prvog dijela, Roma ostati na kraju bez ičega. Desetak minuta prije kraja Đanmarko Ferari zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je tim Žozea Murinja svim silama jurnuo po izjednačenje.

Nije bilo mnogo prilika i izgledalo je da će ostati 2:1, a onda je u četvrtom minutu nadoknade Žordan Veretu odlično izveo korner, a Brajan Kristante glavom pogodio za konačnih 2:2.

Na kraju, podjela bodova čini se i najrealnija.