Asistencija golmana preko cijelog terena – Leao pogodio, Milan je na vrhu!

Autor Goran Arbutina

"Rosoneri" iskoristili remi Intera i Napolija da zasjednu na čelnu poziciju!

Serija A 25 kolo Milan - Sampdorija 1-0 Izvor: MATTEO BAZZI/ANSA

Sve ono čega su se pribojavali navijači Intera, a priželjkivali navijači njihovog najvećeg rivala, Milana, dogodilo se ovog vikenda.

Inter je u subotu remizirao sa Napolijem, a to su dan kasnije iskoristili "rosoneri" i pobjedom 1:0 protiv Sampdorije preuzeli prvo mejsto na tabeli.

Samo osam minuta trebalo je Milanu da stigne do pogotka vrijedna tri boda kojima je prestigao i Inter i Napoli, a bila je to prava majstorija Rafaela Leaa, ali i golmana domaćih.

Majk Manjan bio je asistent, nakon što je njegov pas gotovo preko cijelog terena primio Portugalac, a onda nakon driblinga prevario Vladimira Falkonea.

Bila je to prva asistencija nekog golmana Milana u Seriji A još od januara 2006. godine kada je Dida rukom bacio loptu na pola terena za Inzagija, koji je pogodio za pobjedu 1:0.

Uprkos primljenog golu golman Sampdorije bio je jedan od najboljih u svom timu i mogao bi bez problema konkurisati za igrača utakmice, jer je sjajnim intervencijama spasio svoj tim pravog debakla.

Falkone je u prvom poluvremenu odbranio odličan udarac Mesijasa, a onda u drugom u dva navrata bio uspješniji od Olivijea Žirua, kojem je odbranio jedan „zicer“ glavom, a onda i odlične "makazice".

Neće samo Masijas i Žiru žaliti za propuštenim prilikama, skidao je Falkone i dobre prilike Rebiću, Tonaliju... ali su se nakon meča ipak oni radovali.

"Rosoneri" sada imaju bod više od Intera koji ima utakmicu manje, te dva više od Napolija.