Derbi na "Maradoni" po mjeri Milana! Napolitanci remizirali sa šampionom, rosoneri mogu na prvo mjesto!

Večerašnjem remiju na jugu Italije najviše se raduju u taboru Milana.

serija a 25. kolo napoli inter  Izvor: CESARE ABBATE/ANSA

Napoli i Inter odigrali su – po mjeri Milana!

Meč poslije kojeg je tim sa Maradone mogao da preuzme vrh završen je podjelom bodova, pa će tako u nedjelju rosoneri biti u šansi da naredno kolo Serije A dočekaju na pol-poziciji!

NAPOLI – INTER 1:1 (1:0)
/Insinje 7 penal – Džeko 47/

Za to je potrebno da sutra, u "matine" terminu, na San Siru obore na pleća Sampdoriju. Na oprez pred taj duel ipak poziva činjenica da Milan nije savladao poznatog rivala iz Đenove na čak tri od posljednje četiri utakmice pred svojim navijačima (1:1, 0:0, 0:1)!

Na "Maradoni" je u sedmom minutu atmosfera dovedena do usijanja – jedanaesterac je materijalizovao Lorenco Insinje, kojem je ovo bio posljednji okršaj sa Interom, obzirom da se na ljeto seli u MLS.

Stefan de Fraj je pred svojim golom nagazio Viktora Osimena, Danijele Doveri je dobio poziv iz VAR sobe da pregleda tu situaciju, a nakon što je to učinio, pokazao je na bijelu tačku, sa koje je Italijan postigao šesti gol u sezoni.

Izvor: EPA-EFE/CESARE ABBATE

Na tabeli uživo, Napolitanci su u tim trenucima mogli da se diče prvom pozicijom, a tako je bilo sve do 47. minuta, kada je Edin Džeko postigao jubilarni, deseti ovosezonski pogodak i spasio Inter novog poraza u velikim derbijima u posljednja dva kola.

Kapiten reprezentacije BiH sjajno se snašao pred golom Davidea Ospine – pokušao je jednom da ga matira, nije uspio u tome, ali mu se lopta odbila, a onda je iz teške pozicije našao način da matira iskusnog Kolumbijca, za konačnih 1:1, kojima se, već smo rekli, najviše ipak raduje Milan...