PODJELA BODOVA

Remi po ukusu Borca: Dobar meč Tuzle siti i Širokog Brijega na tušanjskoj "oranici" (FOTO)

Izuzetno teški uslovi za igru u Tuzli, ali uprkos svemu viđena je izuzetno borbena utakmica sa četiri gola.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U posljednjem meču 21. kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Tuzle siti i Širokog Brijega po izuzetno teškom terenu stadiona "Tušanj" odigrali su veoma dobru utakmicu u kojem su viđena četiri pogotka, po dva na obje strane.

Pobjednika na kraju nije bilo - 2:2 (0:1), a za pobjedom mogu da žale i jedni i drugi. Bilo je još prilika na obje strane, logično viđen je i veliki broj grešaka, pa je podjela bodova možda i najrealniji ishod ovog susreta.

Širokobriježani su na poluvremenu imali prednost. Gol za vođstvo gostiju u 25. minutu postigao je Bože Vukoja.

U drugom dijelu domaći su bili konkretniji, te su preko Sulejmana Krpića iz penala stigli do izjednačenja u 58. minutu. Prethodno je u šesnaestercu gostiju fauliran Nemanja Tomašević.

U 77. minutu ponovo je prednost bila na strani gostiju. Tonči Mujan sjajno je primio jedan dubinski pas, zaspala je odbrana domaćih, te je nekako uspio da ugura loptu u mrežu Tuzle siti.

Ipak, radost Širokobriježana nije dugo trajala. Samo tri minuta kasnije Mirzad Mehanović šutirao je iz daljine, golman gostiju Dario Miškić loše je intervenisao i lopta mu je završila iza leđa.

Podjelom bodova na "Tušnju" vjerovatno mogu biti zadovoljni i jedni i drugi, ali i fudbaleri Borca, koji su jučerašnjim trijumfom protiv Veleža Tuzli siti prišli na dva boda zaostatka.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!