borac - velež uživo prenos MONDO rezultati live

Banjalučki Borac savladao Velež 2:0 u derbiju 21. kola PLBIH.

borac - velež uživo prenos MONDO rezultati live  Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac pobjednički je krenuo u proljećni dio sezone!

Crveno-plavi su u savladali Velež 2:0 u derbiju 21. kola PLBIH i tako upisali treći proljećni trijumf, i to bez primljenog gola!

I jedni i drugi imali su teške uslove za igru, nakon velikih snježnih padavina u Banjaluci, a na kraju su se ipak bolje snašli domaći.

Borac je odmah krenuo u ofanzivu, imao prvu šansu već u drugom minutu, a onda nastavio da napada gol odličnog Bogdanovića.

Golman Veleža odbranio je nekoliko dobrih pokušaja iz slobnodnih udaraca, koje su i bile najbolje šanse Banjalučana u prvih 45 minuta.

U nastavku Velež je pokušao da odgovorio, a kada je propustio šansu za vođstvo Borac je to žestoko kaznio preko Melega koji "žabicom" vara Bogdanovića i donosi prednost - 1:0.

Sat vremena trebalo je Borcu da povede, a onda manje od deset minuta da tu prednost udvostruči, i to opet nakon promašaja Veleža.

Ćetković je odbranio udarac Anđušića sa 10-ak metara koji je morao da završi u mreži, a već u sljedećem napadu Lukić je poslao loptu za Cvijanovića koji uklizavanjem šalje loptu za 2:0.

Već tada bilo je jasno da će Borac stići do devete pobjede u sezoni kojom se učvrstio na trećem mjestu i odmakao četvrtoplasiranom Sarajevu na pet bodova.

U sudijskoj nadoknadi Velež je bio u opasnom napadu u šesnaestercu Borca kada je defanzivac domaćih, kako se čini, igrao rukom, ali ništa nije dosuđeno i ostalo je 2:0.

Borac je na ovom meču imao veliku podršku svojih navijača, popularnih "Lešinara" koji su iskoristili priliku da obilježe šest godina od smrti svog kolege Srđana Glavaša, potom i pošalju poruku zahvalnosti bivšem kapitenu Marku Jovanoviću, a prije meča i tokom cijele utakmice pružali su podršku ruskom narodu.

"Lešinari" su istakli nekoliko ruskih zastava i tako podržali ruski narod u Donbasu i Ruskoj federaciji, te skandirali Rusiji, Srbiji i Bjelorusiji, kao i parole protiv NATO pakta.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Bošnjak!

87' - Pokušao je štoper Borca poslije kornera, ali neprecizno

16:46

Kratak prekid u Banjaluci

Prvo se ukazivala pomoć Bošnjaku, a potom su domaći navijači zapalili bakljadu, nakon koje se dim proširio terenom, pa meč još nije nastavljen.

Izvor: MONDO

16:43

MARE, HVALA ZA SVE!

Domaći navijači nisu zaboravili ni Marka Jovanovića, bivšeg kapitena koji je napustio klub tokom zime.

16:40

Aplauzi za Molsa

Donald Mols morao je zbog povrede van terena, zamijenio ga je Amar Begića.

16:40

Žuti karton za Brandaa

Fudbaler Veleža dobio je žuti karton zbog simuliranja. Prije njega Zeljković je takođe pao u šesnaestercu, ali nije bilo prekršaja.

16:39

Lešinari su obilježili šest godina od smrti navijača Borca, Srđana Glavašađ

16:35

GOOOL! BORAC - VELEŽ 2:0

Borac vodi 2:0 od 68. minuta! Ponovo su Banjalučani kaznili promašaj gostiju.

Lukić je iskosa ubacio za Cvijanovića koji uklizava i šalje loptu u mrežu. Krilni igrač Borca nije proslavio pogodak protiv svog bivšeg kluba.

GOOOL! BORAC - VELEŽ 1:0

Borac vodi od 59. minuta. Dejan Meleg šutirao je gotovo sa 30 metara, lopta je odskočila i prevarila Bogdanovića

16:24

Peco Promašuje zicer

PEco je imao povratnu na 11 metara lai je promašio gol.

16:18

Bošnjak!

53'- Štoper Borca pokušao je glavom poslije centaršuta sa lijeve strane

16:14

Haskić pokušava da iznenadi Ćetkovića

Nakon izgubljene lopte Borca na sredini terena pokušao je Haskić iz daljine da iznenadi Ćetkovića, ali loš je to bio udarac i golman domaćih lako hvata

16:13

Slobodan udarac za Velež

50' - Zeljković je izveo slobodan udarac sa 25 metara, odlazi to preko gola

16:12

Velež prijeti

48' - Dva ubacivanja u šesnaesterac Borca, defanzivci domaćih to rješavaju

16:11

Prodor Lukića

Lukić je imao prodor u šesnaesterac iskosa sa desne strane, ali nije to bio dobar udarac i Bogdanović hvata!

Zeljković zaprijetio Ćetkoviću!

42' - Prva prava šansa za Velež, Zeljković je pokušao da iznenadi Ćetkovića, međutim, šutirao je pored gola. Ostaje 0:0

15:46

Novi slobodan udarac

40'- Bila je to nova prilika iz slobodnog udarca koju je izborio Meleg.  Jović je izveo slobodnjak sa 18 metara, ali ni on nije bio uspješan.

15:40

Meleg pored gola!

36' - Lukić je iskoristio grešku gostiju i poslao loptu u šesnaesterac za Melega, koji šutira, ali nije najbolje zahvatio loptu i ona odlazi pored gola

15:35

LUKIĆ PROMAŠUJE ZICER!

30' - Odlično ubacivanje sa desne strane, Lukić je bio sam na pet metara, ali je promašio cijeli gol! Stopostotna šansa za Borac!

15:34

Opsada gola Veleža!

Dobra akcija Borca po lijevoj strani, ubacio se Meleg i šutirao, ali Bogdanović je odbranio

15:32

BOGDANOVIĆ!

27' - Golman Veleža ponovo odlično brani šut iz slobodnog udarca, ovog puta pokušao je Brkić. Umalo da Cvijanović dođe do odbijene lopte, ali Bogdanović hvata, a Cvijanović pada. Tražili su gosti žuti karton zbog simuliranja, ali odmah je Cvijanović ustao i pokazao da mu to nije bila namjera.

U međuvremenu žuti karton zaradio je Radović.

15:31

Opet Meleg!

25'- Novi pokušaj Melega iz slobodnog udarca, ali pogodio je živi zid

15:27

Prvi žuti karton

18' - Ćosić je prvi igrač koji je zaradio žuti karton

15:25

Podrška Rusima od "Lešinara"

Navijači Borca, popularni "Lešinari" na derbiju protiv Veleža u Banjaluci pružili su podršku Rusiji.

Oni su istakli nekoliko ruskih zastava i tkao pružili podršku ruskom narodu u Donbasu i Ruskoj federaciji.

15:22

Novi pokušaj iz slobodnog udarca

14' - Sada je Brkić šutirao sa nekih 25, možda i malo dalje, ali je lopta otišla pored gola

15:06

Meleg!

2' - Odlična prilika za Borac, Meleg je šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali Bogdanović krajnjim naporom je odbio u korner.

15:05

Počeo je meč na Gradskom stadionu

14:31

Rezervni igrači:

Na klupi Borca su: Pavlović, Grgić, Begić, Subić, Ajaz, Kulašin, Milojević, Popara i Moraitis.

Šansu s klupe kod Veleža vrebaće Jovičić, Bajrić, Anđušić, Šikalo, Brandao, Peco i Salčin.

SASTAVI:

BORAC: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Cvijanović, Brkić, Jović, Mols, Vojnović, Lukić, Meleg. Trener: Nemanja Miljanović.

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Isić, Haskić, Vehabović, Dejanović, Džanković. Trener: Feđa Dudić.

14:09

Dobro došli u MONDO prenos meča iz Banjaluke...

Ovako je izgledao teren Gradskog stadiona danas...

UKRATKO

• Prvi meč Veleža i Borca ove sezone odigran je u Mostaru, a zbog divljanja domaćih navijača registrovan je službenim rezultatom 3:0 u korist Banjalučana.
  • Posljednja četiri meča na Gradskom stadionu protiv Veleža Borac je riješio u svoju korist.
  • Velež je posljednji put odnio bod iz Banjaluke 2014. godine.