Mostarci sve riješili u prvom poluvremenu: Radnik primio četiri gola - Bilbija ponovo pogodio!

Autor Haris Krhalić

Zrinjski je na domaćem terenu savladao ekipu Radnika rezultatom 4:1

Zrinjski Radnik Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U okviru 21. kola Zrinjski je na svom terenu pobijedio Radnik rezultatom 4:1. Mostarci su sve riješili do 27. minute. Bila je ovo 11 vezana pobjeda Zrinjskog, a posljednji poraz u prvenstvu ekipa iz Mostara je doživjela upravo od ekipe Radnika.

Zrinjski – Radnik 4:1 (4:0)
/Janković 6, Bilbija 9, Bašić 18, Memija 27 - Vazda 86/

Nakon samo šest minuta Zrinjski stiše do vođstva. Nemanja Bilbija je glavom poslao loptu do Jankovića koji pogađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije novi pogodak. Bilbija se ovog puta našao u ulozi strijelca. Uputio je udarac sa tridesetak metara, a lopta se odbila od jednog igrača Radnika i prevarila golmana za 2:0.

U 18. minuti Bašić je izveo slobodni udarac sa velike udaljenosti lopta je prevarila golmana gostiju i završila u mreži – 3:0.

Zrinjski je nastavio da napada, a igrači Radnika nisu imali odgovora na ovu ofanzivnu igru Mostaraca. Igrao se 27. minut kada je Memija postigao novi pogodak za Zrinjski. Nakon očajne reakcije odbrane ne tako opasan udarac je završio u golu.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

U drugom poluvremenu fudbaleri Zrinjskog su usporili te u nastavku nije bilo mnogo prilika.

Najbolja šansa domaćih bila je u 67.minuti kada je udarac uputio Malenikušić, a lopta je otišla malo pored Muminuvićevog gola.

Gosti su u 86. minuti stigli do prvog kornera iz kojeg su uspjeli da zabiju i utješni pogodak. Strijelac je bio Anes Vazda – 4:1.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Bašić, Savić, Jakovljević, Janković, Memija, Kamenar, Tičinović, Bilbija.

FK Radnik: Muminović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Ristanović, Živković, Đorić, Pantelić, Šubert, Todorov.