Fudbal

Najbolji mladi igrač Premijer lige ponovo dolazi iz Sitija! Gvardiolin pulen odbranio titulu, nadmašio je sedam rivala

Vezni igrač "građana" ponovo je dobio vrijedno priznanje.

Izvor: Shutterstock

Vezni igrač Mančester sitija Fil Foden odbranio je titulu najboljeg mladog fudbalera sezone u Premijer ligi.

Kako je objavilo elitno takmičenja na Ostrvu, Foden je nadmašio sedam drugih kandidata za nagradu, uključujući Trenta Aleksandera-Arnolda, Deklana Rajsa i Bukaja Saku, nakon što je dobio najviše glasova javnosti i žirija Premijer lige.

"Vrlo sam ponosan što sam drugu sezonu zaredom osvojio ovu nagradu. Toliko je talentovanih mladih igrača u Premijer ligi i zaista mi je čast ponovo osvojiti ovu nagradu", rekao je 21-godišnji Foden, koji je sezone postigao devet golova i asistirao u još pet u 27 ligaških nastupa za tim Pepa Gvardiole.

Polaznik je Sitijeve škole, a seniorskom timu priključen je u ljeto 2017. godine.

Za "građane" je do sada odigrao 168 mečeva i postigao 45 golova, a sa klubom već ima dvocifren broj trofeja.

Tri je osvojio u Premijer ligi, četiri u Karabao kupu, dva u Komjuniti šildu, te jedan u FA kupu, a prošle sezone je sa Sitijem igrao u finalu Lige šampiona, u kojem je poražen od Čelsija.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!