Doktore!

Fenerbahče kliče Dušanu Tadiću - riješio je veliki derbi i vodi ekipu ka tituli!

Dušan Tadić je glavni, bilo da igra u Srbiji, Holandiji, Engleskoj ili Turskoj!

Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Dušan Tadić gdje god da se pojavi, postaje ključni igrač! Sada je doveo Fenerbahče na prvo mjesto na tabeli turske ligre i to nakon što je donio pobjedu svom timu u velikom istanbulskom derbiju sa Bešiktašem. Bilo je na kraju 3:1 za Fener, a vrlo lako je Tadić mogao da donese i ubjedljiviju pobedu svom timu.

Poveo je Fenerbahče poslije deset minuta kada je kapiten reprezentacije Srbije asistirao Edinu Džeki za 1:0, a Aleks Okslejd-Čembrlen je izjednačio sa penala u 24. Prednost je Fenerbahčeu donio Tadić sa penala u 63. minutu, a onda je dosuđen još jedan penal koji je Tadić promašio u nadoknadi vremena. Na kraju je Šizmanski postavio konačnih 3:1.

Fenerbahče u narednom kolu igra sa Konjom, a onda ih očekuje još jedan veliki derbi, duel sa Galatasarajem sa kojim dijele prvo mjesto. Dušan Tadić je osmi strijelac prvenstva sa sedam golova, a uz to je ove sezone upisao šest asistencija. Na prvom mjestu su izjednačeni Edin Džeko i Mauro Ikardi sa po 12 golova.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!