Fenerbahče kliče Dušanu Tadiću - riješio je veliki derbi i vodi ekipu ka tituli!

Dušan Tadić je glavni, bilo da igra u Srbiji, Holandiji, Engleskoj ili Turskoj!

dušan tadić asistencija i gol protiv bešiktaša  Izvor: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Dušan Tadić gdje god da se pojavi, postaje ključni igrač! Sada je doveo Fenerbahče na prvo mjesto na tabeli turske ligre i to nakon što je donio pobjedu svom timu u velikom istanbulskom derbiju sa Bešiktašem. Bilo je na kraju 3:1 za Fener, a vrlo lako je Tadić mogao da donese i ubjedljiviju pobedu svom timu.

Poveo je Fenerbahče poslije deset minuta kada je kapiten reprezentacije Srbije asistirao Edinu Džeki za 1:0, a Aleks Okslejd-Čembrlen je izjednačio sa penala u 24. Prednost je Fenerbahčeu donio Tadić sa penala u 63. minutu, a onda je dosuđen još jedan penal koji je Tadić promašio u nadoknadi vremena. Na kraju je Šizmanski postavio konačnih 3:1.

Fenerbahče u narednom kolu igra sa Konjom, a onda ih očekuje još jedan veliki derbi, duel sa Galatasarajem sa kojim dijele prvo mjesto. Dušan Tadić je osmi strijelac prvenstva sa sedam golova, a uz to je ove sezone upisao šest asistencija. Na prvom mjestu su izjednačeni Edin Džeko i Mauro Ikardi sa po 12 golova.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!