Fudbal

Odžaci imaju 9.000 stanovnika i superligaša: Javor ide u drugu ligu, Tekstilac će igrati sa Zvezdom i Partizanom!

Tekstilac iz Odžaka je novi superligaš!

Izvor: Youtube/Mozzart Bet Prva liga Srbije/Screenshot

Tekstilac iz Odžaka je uspio, igraće u Superligi naredne sezone! Malo mjesto ka hrvatskoj granici, pored Srpskog Miletića, a preko puta Erduta sa druge strane rijeke, imaće superligaša! Nakon što je u prvom meču u Odžacima bilo 1:0 za Tekstilac, u drugom je bilo 1:1 i Javor će ispasti u Prvu ligu Srbije.

Gol Markovića u 53. minutu sa bijele tačke je riješio ovaj meč, pošto Javor nije uspio da se vrati. Izjednačli su pogotkom rezerviste Dukurea u 75. minutu, ali to nije bilo dovoljno i od naredne godine Tekstilac će igrati Superligu!

Naravno, njihov teren ne ispunjava ni najmanje superligaške kriterijume, pa će se vidjeti kako će se ta situacija riješiti i gdje će Tekstilac igrati svoje utakmice. U drugom meču koji se igra za plasman u Superligu igraju Železničar iz Pančeva i Inđija.