Fudbal

Istorijska utakmica pripala Željezničar Sport timu: VAR soba imala pune ruke posla

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Željezničar Sport tima osvojili su Kup Grada Banjaluke.

Izvor: Grad Banja Luka

Fudbaleri Željezničar Sport tima osvajači su Kupa Grada Banjaluke za 2024. godinu nakon što su u finalu bili bolje od ekipe Naprijeda nakon jedanaesteraca – 4:3.

Ovaj meč odigran je na Gradskom stadionu u Banjaluci, a ostaće upisano kako je na njemu prvi put korištena VAR tehnologija koja se morala aktivirati kod oba današnja gola.

Željezničar ST je imao minimalnu prednost nakon prvog poluvremena, a strijelac u 20. minutu bio je Damjan Jovanović. Kod ovog gola VAR sistem je provjeravao da li je strijelac bio u ofsajdu.

Naprijed je uspio izjednačiti u 73. minutu sa bijele tačke kada je pogodio Radić Rado. Ponovo je radio VAR, koji je potvrdio odluku glavnog sudije Dragana Petrovića, da je postojao jedanaesterac.

Regularni dio utakmice završen rezultatom 1:1, a u penal-seriji se bolje snašla ekipa Željezničara i na kraju stigla do trofeja.

Dodajmo da je ovaj meč imao i humanitarni karakter, a sav prikupljeni iznos od donacija u kutiji na ulazu biće doniran za liječenje Sergeja Stupara.