Uživo

BORAC ISPISAO ISTORIJU! Banjalučani u plej-ofu Lige Evrope, osigurana grupna faza Konferencijske lige (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Borca pobijedili su Ki Klaksvik poslije produžetaka rezultatom 3:1 (regularnih 90 minuta bilo 2:1) i stigli do istorijskog uspjeha!

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Borac je osigurao grupnu fazu Konferencijske lige odnosno plej-of Lige Evrope!

Izabranici Mladena Žižovića su poslije 120 minuta velike borbe stigli do pobjede nad Ki Klaksvikom i po prvi put u istoriji izborili grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

BORAC - KI KLAKSVIK 3:1 (2:1, 1:0)

Crveno-plavi prema svim parametrima fudbalske igre bili bolji i više nego zasluženo obradovali skoro puni Gradski stadion u Banjaluci nakon što su mrežu Farana pogađali Nikola Srećković, Stefan Savić i na kraju Bert Mejers u prvom produžetku, što je bilo dovoljno za veliki uspjeh.

Interesantno, sva trojica strelaca su postigli svoje prve pogotke u Borčevom dresu!

Za ekipu sa Farskih Ostrva jedini je banjalučku mrežu pogađao srpski internacionalac Deni Pavlović nakon što je loše reagovala Borčeva odbrana, ali to više nije važno!

Borac je prošao dalje!

Banjalučani su odlično ušli u utakmicu i poveli u 17. minutu kada je Nikola Srećković iskosa pogodio suprotan ugao nakon uigrana akcije sa Davidom Čavićem.

Borac je potom propustio još dvije dobre prilike - najprije Jovo Lukić u 32. minutu kada je s pet metara glavom šutirao pored stative, a potom i kapiten Srđan Grahovac, koji je izblokiran u mat poziciji.

U nastavku, gosti su izjednačili iz prve prave prilike i to nakon dosta smušene reakcije odbrane crveno-plavih.

Nakon centaršuta sa skoro pola terena, lopta je dugo putovala ka kaznenom prostoru, a tamo je odlično prihvatio srpski defanzivac Deni Pavlović i pogodio za izjednačenje i muk na prilično popunjenom Gradskom stadionu.

Odmah su uzvratili Žižovićevi momci i to opet preko Srećkovića, koji je zatresao mrežu večeras odličnog Marka Jensena, ali je sudija iz Bugarske poništio pogodak nakon intervencije iz VAR sobe.

Jensen je potom nastavio da briljira na golu Farana, skidao je "zicere" i činilo se da će odvesti Ki Klaksvik u narednu rundu.
Međutim, rezervista Stefan Savić je poslije sjajne povratne lopte Esmira Hasukića pogodio sami ugao sa ivice kaznenog prostora (2:1).
S obzirom da je i prvi duel završen identičnim rezultatom u Toršavnu, uslijedili su produžeci.

A već početkom prvog, pala je i konačna odluka kada je Bert Majers glavom poslao loptu pod prečku za najveći uspjeh Borca u klupskoj istoriji.

Žižovićevu ekipu sada očekuje plej-of Lige Evrope i dvomeč sa Ferencvarošem, a u slučaju da Mađari eliminišu šampiona BiH, Borac će nastaviti takmičenje u grupnoj fazi Konferncijske lige, što je apostrofirano kao glavni cilj banjalučke ekipe.

BORAC: Šiškoviski, Kvržić, Mejers, Karolina, Vučković, Grahovac, Skorup, Hrelja, Čavić, Srećković, Lukić. Trener: Mladen Žižović

KI KLAKSVIK: Jensen, Faero, Jambere, Bernson, Da Silva, Jensen, Hanson, Danielson,Frederiksberg, Kletskard, Odemarksbaken. Trener: Espen Haug

Najava

Borac je na korak od plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige!

Za taj uspjeh, najveći u klupskoj istoriji, biće im neophodna pobjeda od dva razlike protiv ekipe sa Farskih Ostvrva, koja je prije sedmicu dana u Toršavnu slavila rezultatom 2:1.

I na gostovanju je Borac pokazao da može da se u najmanju ruku ravnopravno bori sa Faranima, a na svojoj strani će imati večeras i banjalučku publiku, koja bi, kako je rekao, trener Mladen Žižović trebala da bude 12. igrač njegovog tima.

Trener Borca istakao je da će Borac igrati ofanzivno od prvog minuta i da svi moraju dati maksimum, uz minimum indivualnih grešaka, koje su i presudile u Toršavnu. Dodao je i da ima dilemu ko će igrati umjesto isključenog Sebastijana Erere na poziciji lijevog beka.

Na strani Banjalučana mogla bi da bude i tropska temperatura, 25 stepeni viša od one na Farskim Ostrvima, što je istakao i strateg gostiju Espen Haug, koji je spomenuo i da je prednost domaćina prirodni travnjak.

Sve to su razlozi zbog kojih je doveo svoj tim u Banjaluku tri dana prije utakmice s ciljem da Ki Klaksvik ponovi prošlogodišnji uspjeh kada su igrali u Konferencijskoj ligi i osvojili četiri boda u konkurenciji Lila, Slovana iz Bratislave i ljubljanske Olimpije.

Pobjednik ovog duela će u plej-ofu Lige Evrope će odmjeriti snage protiv Ferencvaroša, dok će poraženi igrati u plej-ofu Konferencijske lige protiv boljeg iz susreta između finskog HJK Helsinkija i crnogorskog Dečića (prvi meč 1:0 za Fince).

23:41

BANJALUKA VEČERAS NEĆE SPAVATI!

Borac je osigurao prolaz u plej-of Lige Evrope, ali je i osigurana grupna faza Konferncijske lige.

23:40

- kraj -

23:37

U toku je posljednji 120. minut

120.minut: Čeka se posljednji zvižduk bugarskog sudije.

23:36

ŠIŠKOVSKI!

118. minut: Golman Borca je dva puta dobro intervenisao...

23:32

VILIJAMS!

114. minut: Stopostototna šansa za Farane - na sreću rezervista Vilijams je šutirao tik pored lijeve stative!

23:31

Još sedam minuta...

113. minut: Crveno-plavi se bore da sačuvaju prednost...

23:24

Dvostruka izmjena na startu drugog produžetka

106. minut: Farani su na teren poslali dvojicu svježih igrača Petersena i Vilijamsa umjesto Hansona i Bentsona.

23:21

- kraj prvog produžetka -

Još 15 minuta dijeli Borac od plasmana u plej-of Lige Evrope, odnosno zagarantovani plasman u Konferencijsku ligu po prvi put u klupskoj istoriji.

23:20

KULAŠIN!

105. minut: Kulašin je bio u šansi da razriješi sve dileme, ali ponovo je Jensen junak ekipe sa Farskih Ostrva.

23:15

Ki Klaksvik napada

102. minut: Farani su preuzeli inicijativu, traže pogodak nakon dva kornera, ali Borac se zasad dobro brani.

23:07

GOOOL!

93. minut: Bert Majers je doveo Borac u predvorje istorijskog uspjeha! Savić je sjajno centrirao a Majers bio najviši u skoku i poslao loptu pod prečku - 3:1!

23:04

Izmjena

91. minut: U igri je Stojan Vranješ umjesto Lukića.

23:03

Počeo je prvi produžetak

22:59

- kraj-

Poslije 90 minuta, Borac je slavio protiv Farana 2:1, pa će se igrati produžeci!

22:52

SAVIĆ!

90+3. minut: Savić je ponovo bio u prilici, ali slabije je šutirao ovaj put sa 16 metara. Lak plijen za Jensena.

22:51

Žuti karton

90+ minut: Jensen je dobio opomenu zbog zadržavanja.

22:50

U toku je sudijska nadoknada

90. minut: Igraće se još sedam minuta.

22:47

Žuti karton

87. minut: Požutio je Damir Hrelja na klupi banjalučke ekipe zbog prigovora.

22:43

GOOOL!

82. minut: Stefan Savić je nakon što mu je Hasukić ostavio loptu na 16 metara, majstorski pogodio sami ugao za novo vođstvo Borca - 2:1! Opet je rezultat izjednačen kad se gledaju oba meča.

22:40

Žižović sve karte bacio u napad!

78. minut: Hasukić, Kulašin i Subić su ušli na teren umjesto Kvržića, Hrelja i Srećkovića.

22:39

LUKIĆ!

77. minut: Jovo Lukić je za malo zakasnio i propala je sjajna šansa Borca.

22:35

Opet golman Jensen!

75. minut Savić je šutirao sa 16 metara, odbranio je golman Ki Klaksvika, a onda i odbijanac poslije udarca Lukića.

22:33

Žuti karton!

70. minut: Tražili su domaći igrači penal poslije igranja rukom nekog u kaznenom prostoru Ki Klaksvika, međutim, epilog cijele priče bio je žuti karton za Kvržića zbog prigovora.

22:31

Golman Ki Klaksvika čini čuda!

69. minut: Mark Jensen, golman gostiju odbranio je dva sjajna udarca "borčevaca". Najprije sa 20 metara je skinuo šut Karoline, a onda i zicer Kvržića sa nekoliko metara.

22:29

Promjena i kod gostiju

69. minut: Rezevista Pavlović zbog povrede napušta igru. U timu Ki Klaksvika u igri je Albert Ejupi.

22:23

Izmjena

62. minut: Umjesto Skorupa u ekipi Borca, na terenu je Stefan Savić.

22:19

59. minut: Žestok start Danielsona na Davidu Čaviću, Bugarin je odmah pokazao žuti karton za igrača Farana.

22:18

VAR je poništio gol Borca!

57. minut: Srećković je opet pogodio mrežu Farana, ali nakon intervencije iz VAR sobe, gol Borca je poništen!

22:14

GOOL!

53. minut: Ki Klaksvik je izjednačio! Centaršut Arnija Frederiksberga skoro sa polovine terena, lopta je dugo putovala u kazneni prostor, gdje je neometan glavom suprotan ugao pogodio srpski defanzivac Deni Pavlović - 1:1.

22:09

Kvržić!

48. minut: Kvržić je uhvatio volej sa 25 metara ali nije bio precizan.

22:08

Počelo je drugo poluvrijeme

46. minut: Nastavljen je meč u Banjaluci.

21:50

- poluvrijeme -

Crveno-plavi su anulirali prednost iz prve utakmice protiv Ki Klaksvika, a jedini pogodak postigao je Nikola Srećković u 17. minutu nakon lijepe akcije iz kornera sa Davidom Čavićem.

21:49

Vanjski dio mreže!

45+2. minut: Farani su pogodili vanjski dio mreže nakon ubačaja iz auta i udarca glavom Hansena.

21:47

Tri minuta nadoknade

45. minut: Bugarski arbitar Georgi Kabakov produžio je prvo poluvrijeme na još tri minuta.

21:45

GRAHOVAC!

42. minut: Poslije centaršuta Srećkovića, ispred kapitena Srđana Grahovca, koji je bio u mat poziciji, intervenisao je neko od gostiju i izbacio loptu u korner.

21:41

Finiš prvog poluvremena

40. minut: Još malo do odlaska na odmor.

21:34

LUKIĆ!

31. minut: Odlična šansa za Borac koju nije iskoristio Jovo Lukić! Centrirao je Kvržić sa desne strane, a napadač Banjalučana šutirao tik pored stative.

21:32

Žuti karton

31. minut: Čim je ušao u igru, Deni Pavlović je zaradio javnu opomenu - prvi žuti karton na meču.

21:30

Prinudna izmjena

27. minut: Povrijedio se Odmar Faero u taboru gostiju, pa je na terenu Deni Pavlović, srpsku defanzivac, koji je već šestu sezonu na Farskim Ostrvima.

21:25

Prva šansa za Ki Klaksvik

24. minut: Poslije kornera Frederiksberga, najviši u skoku bio je Kletskard ali lopta je otišla nekoliko metara pored stative.

21:18

GOOOL!

17. minut: Borac je poveo! Nikola Srećković je iskosa poslije akcije iz kornera sa Davidom Čavićom, pogodio suprotan ugao! - 1:0!

21:13

Šiškovski nesiguran

12. minut: Golman Borca je dva puta nesigurno intervenisao, ali na sreću domaćih navijača, nije bilo kazne.

21:10

Karolina!

10. minut: Jurih Karolina je pokušao, takođe nije bio precizan.

21:09

Prvi pokušaj Borca

7. minut: David Čavić probao je sa distance, ali neprecizno.

21:07

Foto-galerija

21:01

Počeo je meč

1. minut: Počela je utakmica u Banjaluci.

21:00

Igrači izlaze na teren

20:45

Milorad Dodik će gledati uživo utakmicu

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik stigao je u ložu Gradskog stadina i uživo će posmatrati utakmicu Borca i Ki Klaksvika.