Fudbal

Salcburg doživio težak udarac u Pragu: Bolonjin debi u Ligi šampiona završen bez golova

Autor Haris Krhalić

Veliki trijumf Sparte pred domaćom publikom i meč bez golova u Bolonji.

Izvor: Michal CIZEK / AFP / Profimedia

Fudbaleri Sparte iz Praga upisali su uvjerljiv trijumf u prvom kolu Lige šampiona. Česi su lakše od očekivanog na svom terenu savladali RB Salcburg rezultatom 3:0.

Domaći tim poveo je već u u drugom minutu, a strijelac je bio Kairinen. Mreže su mirovale do samog finiša prvog dijela kada je Olatunji pogodio za ogromnih 2:0.

Nade Salzburg u ovoj utakmici definitivno su ugašene u 58. minuti kada je Laci pogodio za 3:0, a asistent je bio Olatunji.

Bh. reprezentativac Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta za austrijski tim, a on će definitivno pokušati što prije zaboraviti ovu noć, baš kao i njegovi saigrači.

U drugom meču odigranom u terminu od 18.45 časova Bolonja i Šahtjor odigrali su utakmicu bez golova. Bio je ovo prvi meč u istoriji za italijanski tim koji je u ovom meču imao svoje šanse, ali ipak najbolju priliku na utakmici imali su Ukrajinci već u četvrtom minutu kada Sudakov nije iskoristio jedanaesterac s obzirom da je njegov šut odbranio golman Skorupski.