Fudbal

Benfika gazila, Zvezda uspjela da uzvrati, ali ipak poražena na startu Lige šampiona

Autor Haris Krhalić

Benfika pobijedila Zvezdu 2:1 u omladinskoj Ligi šampiona.

Crvena zvezda dočekala je Benfiku u prvoj utakmici omladinske Lige šampiona, a na kraju je doživjela poraz rezultatom 2:1.

Bila je ovo uvertira za večerašnji duel seniorskih timova koji je na programu u 18.45 časova. Juniorska ekipa koju predvodi Nenad Milijaš na raspolaganju je imala i petoricu igrača iz seniorskog tima – Uroša Sremčevića, Lazara Jovanovića, Jovana Šljivića, Andriju Maksimovića i Veljka Milosavljevića, ali ni to nije bilo dovoljno za bodove protiv Portugalaca.

Benfika je povela u 13. minutu nakon što je pogodio Gustavo Varela. Crvena zvezda u potpunosti je ispala iz odbrane, a Varela se "prošetao" do gola, ostalo mu je samo da finišira, što je i uradio.

Portuglaski tim je uduplao vodstvo u 50. minutu, a ponovo je strijelac bio Varela.

Sedam minuta kasnije Maksimović je uspio smanjiti prednost gostiju, ali promjene rezultata do kraja meča nije bilo.