Fudbal

"SuperMersudin" sam pokorio Široki Brijeg (FOTO)

Autori mondo.ba Fena

Sjajna partija napadaća bh. šampiona, koji je het-trikom srušio sve nade Širokobriježana da na "Koševu" mogu do bod(ov)a.

Sjajna igra i visoka pobjeda fudbalera Sarajeva u derbiju 15. kola Premijer lige BiH.

Na krilima trostrukog strijelca Mersudina Ahmetovića, aktuelni šampion BiH ubjedljivo je na "Koševu" porazio Široki Brijeg 3:0 (2:0).

Domaći su poveli u 12. minuti. Hebibović je sa strane ubacio loptu u šesnaesterac gostiju iz Širokog Brijega, a siguran realizator bio je Ahmetović. Isti igrač je u 26. minuti povisio na 2:0, a ovaj put u ulozi asistenta bio je Đokanović.

Sa današnja tri, Ahmetović je stigao do osmog ovosezonskog pogotka u bh. eliti. Vodeći strijelci su Krpić (Željezničar) i Ubiparip (Tuzla siti) sa 10 golova, dok su Vranješ (Borac) i Brandao (Velež) postigli po jedan manje.

U 63. minuti Ahmetović postiže i treći pogodak i postavlja konačan rezultat utakmice.

Sarajevo je došlo do devete pobjede u sezoni kojom se izdvojilo na čelu tabele sa 31 bodom, četiri više od drugoplasiranog Tuzla sitija i pet više od Željezničara, koji ima utakmicu manje.