Fudbal

Bilbija i Zec osigurali 10. pobjedu Zrinjskog, "nula" u Tuzli!

Mostarski "plemići" su iz Zenice krenuli ka samom vrhu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izvor: FENA/Mario Obrdalj

Mostarci su pobjedom krenuli u proljećni dio sezone i to na teškom gostovanju u Zenici!

ČELIK - ZRINJSKI 0:2 (0:1)

Strijelci su odmarali u nedjeljnom susretu na zeničkom "Bilinom polju" u okviru 20. kola prvenstva BiH odnosno u prvom proljećnom kolu, do šestog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Tada je Banjalučanin Nemanja Bilbija, koji je se ove zime u Južne Koreje vratio na stadion "Pod Bijelim brijegom", doveo "plemiće u vođstvo nakon centaršuta Miloša Filipovića - 0:1.

Zrinjski je već na početku utakmice zbog povrede ostao bez Ramiza Hrustemovića, što je poprilično uticalo na igru "plemića", ali su gosti ipak na odmor otišli sa prednošću.

Čelik je do tada bio za nijansu bio opasniji, ali nije uspio da iz jedine prave šanse stekne prednost u 40. minutu. Tada je golman Mostaraca Dinko Horkaš odlično odbranio udarac Selima Žune poslije centaršuta Ermina Huseinbašića.

Zeničani su u nastavku pokušali da stignu do izjednačenja, stvorili su odličnu šansu u 66. minutu kada je poslije kornera glavom Kenan Horić dobro šutirao, ali je ponovo na visini zadatka bio Horkeš.

Crno-crveni su 10 minuta prije kraja uspjeli da zatresu mrežu Zrinjskog, preciznije Aidin Mahmutović, ali je taj pogodak opravdano poništen zbog ofsajda.

I potom je gostujući tim trenera Mladena Žižovića "ovjerio" pobjedu u Zenici, a gol je postigao Asim Zec u 82.minutu.

Novajlija koji je iz Željezničara stigao u mostarski tim, primio je loptu u kaznenom prostoru i majstorski iskosa sa desetak metara pogodio suprotni ugao - 0:2.

Čelik je tako upisao 11. poraz u sezoni i ostao u zoni ispadanja.

ČELIK: Pavlović, Horić, Vrhovac, Perišić, Zeljković, Bajraktarević, Huseinbašić, Grahovac, Resić, Žuna, Aganspahić.

ZRINJSKI: Horkaš, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Zlomislić, Kunić, Zec, Tičinović, Bilbija.

Izvor: FENA/Miroslav Petrović

Nije bilo golova u drugoj nedjeljnoj utakmici između Slobode i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Iako su tuzlanski fudbaleri većim dijelom prvog poluvremena imali inicijativu, nisu uspjeli da savladaju golmana Semira Bukvića, a golgeteri su i u nastavku "postili", pa je meč okončan nepopularnim rezultatom.

SLOBODA: Golubović, Uzelac, Livančić, Ristić, Herić, Hajdarević, Stojanović, Maksimović, Mujagić, Am. Bekić, Predragović.

MLADOST: Bukvić, Nikolić, Sadiku, Delić, Pezer, Marić, Dujmović, Begić, Isaković, Vazda, Hadžić.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk