Izboren nastup na Evropskom prvenstvu: Košarkašice Srbije će braniti bronzu, Anderson je nova junakinja!

Hrabra partija izabranica Marine Maljković u Istanbulu!

kosarkasice-srbije-eurobasket-2021-pobjeda-turska-83-76-kvalifikacije-ivon-anderson Izvor: MN PRESS

Stigao je još jedan veliki dan za žensku košarku u Srbiji! Ženska reprezentacija je uspjela da se plasira na Evropsko prvenstvo i to poslike meča koji je trajao 50 minuta!

Hrabra pobeda izabranica Marine Maljković znači i kraj svih sumnji - Srpkinje će igrati na Eurobasketu!

TURSKA - SRBIJA 76:83 (15:18, 19:20, 19:15, 10:10, 10:10, 3:10)

Košarkašice Srbije su pokazale sjajnu partiju i u neizvjesnoj utakmici, punoj uspona i padova na kraju uspjele da poslije dva produžetka upišu četvrtu pobjedu u četiri kvalifikaciona meča.

Time je Srbija obezbijedila glavni cilj - novo učešće na završnom turniru i to dva kola prije kraja kvalifikacija.

Srpske djevojke su uspjele da slave u meču u kojem su morale da brane posljednji napad u četvrtoj četvrtini i dobro odbranom stignu do prvog produžetka - 63:63.

Tu nisu stale muke srpskih devojaka, pošto je nevjerovatna Ivon Anderson u posljednjoj sekundi produžetka donijela izjednačenje za novih dodatnih pet minuta - 73:73.

Ipak, Turkinje više nisu mogle da pogađaju iz svih pozicija, pa im ni 13 trojki na ovom meču nije bilo dovoljno. Srpkinje su odlično dovršile drugi produžetak i upisale važan trijumf.

Junakinja pobjede bila je nova reprezentativka Srbije Ivon Anderson. Ona je ubacila 25 poena uz šest asistencija i pet skokova, dok su je odlično pratile i Sonja Vasić (18 poena, osam skokova) i Jelena Bruks (17 poena, četiri asistencije).

Aleksandra Crvendakić je ubacila dvije važne trojke i ukupno 12 poena, dok je u timu Turske najefikasnija bila Isil Alben sa 17 poena. Pelin Bilgič i Kuanitra Holingsvort dodale su po 16.

Srbija sada ima skor 4-0 čime je sigurno prva u grupi. Litvanija i Turska imaju skor 1-2, dok je Albanija posljednja sa 0-2.