Nezapamćena bruka Fenerbahčea: Poraz od 37 razlike i nastavak brodoloma bivšeg prvaka Evrope!

Autor 000

Igor Kokoškov i njegov tim su u ogromnom problemu.

Evroliga rezultati ŽALGIRIS - FENERBAHČE 99:62 Izvor: MN PRESS

Fenerbahče je u seriji poraza i loši rezultati se samo redaju za nekadašnjeg šampiona Evrope.

Veliki problemi sa formom i povredama su za sada nerješivi, pošto je tim Igora Kokoškova doživio najubjedljiviji poraz ove sezone.

Turskog predstavnika u Evroligi ubjedljivo je savladao Žalgiris na domaćem terenu u Litvaniji.

ŽALGIRIS - FENERBAHČE 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15)

Tim Igora Kokoškova je u posljednje vrijeme redovno znao da ima jako loše periode igre. U porazu od Karšijake u prvenstvu to je bila posljednja četvrtina u kojoj su primili 35 poena i izgubili već dobijen meč. Sada je to bio prvi dio igre.

Već poslije 10 minuta ekipa Igora Kokoškova je gubila sa 17 poena razlike i nije bilo povratka. Do kraja meča prednost je samo rasla, a na kraju je moglo da bude i 40 razlike.

Ovo je četvrti poraz u nizu za Fener posle poraza od Albe, Karšijake i Olimpije iz MIlana, a treća izgubljena utakmica u nizu u Evroligi. Kod Fenera samo je De Kolo sa 14 poena i 6 skokova bio na visini zadatka.

U prvom meču Evrolige odigranom u četvrtak ekipa Efesa je predvođena sjajnim Vasilijem Micićem na kraju ipak poražena od Olimpije iz Milana.

EFES - OLIMPIJA 69:72 (20:20, 11:26, 21:6, 17:20)

U meču punom preokreta u kome su ekipe igrale na mahove, gosti iz Italije su na kraju uspjeli da uzmu pobjedu. Srpski plejmejker je odigrao jednu od najboljih partija ove sezone i malo mu je falilo da dođe do dabl-dabl učinka. Uz 20 poena upisao je 8 skokova i 5 asistencija.

Sa druge strane najbolji je bio doskorašnji košarkaš Crvene zvezde Kevin Panter sa 18 poena, a Vladimir Micov je na ovom meču upisao samo 4 poena.

Poslije Valensije, Fenera i Zvezde, Panatinaikos ipak nije pao. Alba je prekinula niz od tri pobjede, a u trijumfu Grka istakao se Nemanja Nedović.

PANATINAIKOS - ALBA 92:69 (25:18, 14:14, 27:20, 26_17)

Ovaj meč je rešen u drugom poluvremenu kada je domaćin uspeo da slomi otpor nemačke ekipe i dođe do pobede. Najbolji je bio Papapetru sa 22 poena i po 4 asistencije i skoka, a Nedović je postigao 13 poena.

Barselona - Makabi 21:00

Tabela: Barselona 11-3, CSKA 11-3, Real Madrid 9-5, Bajern 9-5, Olimpija 9-5, Valensija 9-5, Zenit 8-4, Žalgiris 8-7, Olimpijakos 7-6, Efes 7-8, Baskonija 6-7, Alba 6-8, Makabi 5-8, Panatinaikos 5-9, Fenerbahče 5-10, ASVEL 4-9 Crvena zvezda 4-10, Himki 2-12