Vanja trebao da spasi Torino, ali mu je "vučica" napunila mrežu, Roma stigla Juventus!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Milinković-Savić tri puta vadio loptu iz mreže. Loše veče i za Sašu Lukića i Amera Gojaka koji su zamijenjeni.

Serija A 12 kolo Roma - Torino 3-1 Izvor: Tanjug/Luciano Rossi/LaPresse

Marko Đampaolo imao je plan kako da prekine niz poraza Torina, pa je prvi put ove sezone među stative poslao Vanju Milinković-Savića umjesto standardnog Salvatore Sirigua.

Srpski golman trebao je na gostovanju Romi da sačuva svoju mrežu, ali kada ekipa ostane bez igrača u prvih 15 minuta jasno je da je to praktično nemoguća misija.

Pogodio je Torino prečku,pa i mrežu, imao nekoliko opasnih šuteva, ali tek nakon što je Milinković-Savić tri puta izvadio loptu iz svog gola.

Iako Milinković-Savić nije pokazao pretjeranu sigurnost imao je nekoliko solidnih odbrana u porazu od Rome 3:1 nakon kojeg se "vučica“ bodovno izjednačila sa Juventusom na diobi trećeg mjesta.

Kompletna ekipa Torina brzo je položila oružje poslije crvenog kartona Singa već u 14. minutu.

I prije toga mlađi od braće Milinković-Savić bio je na iskušenjima, imao je i sreće u 11. minutu kada je Perez promašio cijelu loptu na šest metara, a u 19. minutu odbranio je pokušaj Mkitarijana.

Ono što jermenski veznjak nije tada uspio, jeste u 27. minutu pogotkom za vođstvo Rome, a za novi gol "vučice“ prije isteka poluvremena pobrinuo se Džordan Veretu, odnosno Edin Džeko koji je izborio jedanaesterac.

U razmaku od devet minuta u drugom poluvremenu vidjeli smo prečku, pogodak Rome i gol Torina.

Milinković-Savić ništa nije mogao jer je Pelegrini udarcem u "devedeset", a Beloti je na drugoj strani imao malo sreće da iz velike gužve postigne utješni gol za Torino – 3:1.

Dok se Roma penje ka vrhu Torino poslije četvrtog poraza u posljednjih šest utakmicu nalazi se na samom dnu, zajedno sa Krotoneom.