Tri meča - tri drame: Burno je bilo u košarkaškoj ligi BiH!

Ove večeri, odigrana su tri utakmice, a sve tri bile su praktično "na jednu loptu"

Košarka Liga BiH 2020 2021 15. kolo Izvor: MN PRESS

Tri današnje utakmice – tri dramatične završnice, najkraći je opis onoga što se ove večeri dešavalo na košarkaškim parketima u BiH!

Trijumfe su upisali Čapljina nad Bosnom, Promo nad Zrinjski i Bratunac nad Mladosti, a ni na jednoj od ove tri utakmice uzbuđenja u završnici nije manjkalo.

Čapljinci su poslije prvih 20 minuta imali 11 poena prednosti nad Sarajlijama (49:38), koje su uzvratile u trećoj dionici, riješivši je rezultatom 17:31, za plus pred posljednju četvrtinu.

U posljednjem minutu, Bosna je trojkom Sokolovića imala plus 2 (85:87), Čapljina uzvratila dvojkom Ivelje, da bi, nakon neuspješnog napada Bosne, Josip Naletilić pogodio jedno slobodno bacanje.

U posljednjem napadu, priliku da donese pobjedu "studentima" imao je Muhamed Pašalić, ali je bio neprecizan.

Sličan rasplet viđen je i u Donjem Vakufu, gdje je Promo savladao Zrinjski rezultatom 84:83.

Domaćima su ubjedljivo pripale prva i treća, a Mostarcima isto tako druga i četvrta dionica, koja je zaključena neuspješnim šutem Mileta Čovića, za pobjedu Mostaraca, u posljednjim trenucima.

I u Mrkonjić Gradu je bilo neizvjesno, ali je doza drame ovdje bila najmanja.

Trideset sekundi prije kraja, Mrkonjićani su smanjili zaostatak za Bratunčanima na tri poena (81:84), da bi poslije faula, Marko Rikalo pogodio oba slobodna bacanja za goste, za 81:86, što je na kraju bilo dovoljno gostima da slave.

Sutra će svoj meč ove runde odigrati Kakanj i Sloboda, dok je okršaj Sparsa i Borca odgođen zbog učešća dva tima na ABA 2 turniru, koji se od 18. do 24. januara održava u dvorani Borik.

Spars – Borac

TABELA: Spars 10-2, Leotar 8-6, Široki 8-5, Zrinjski 8-5, Čelik 7-6, Promo 5-8, Bosna Rojal 6-7, Čapljina 6-6, Sloboda 6-6, Borac 5-8, Bratunac 5-6, Mladost 4-8, Kakanj 3-9.