UŽIVO ABA liga 25 kolo Igokea - Cedevita Olimpija prenos

Cedevita Olimpija poražena u Laktašima, Igokea napravila veliki korak ka plej-ofu!

Velika pobjeda Igokee nad Cedevita Olimpijom u derbiju kola odigranom u Laktašima!

UŽIVO ABA liga 25 kolo Igokea - Cedevita Olimpija prenos Izvor: ABA liga/KK Igokea/Nikola Vuruna

Kakva pobjeda Igokee!

Ekipa Dragana Bajića savladala je Cedevita Olimpiju 76:70 u derbiju kola i tako napravi ogroman korak ka plej-ofu.

Igokea se revanširala Slovencima za poraz u prvom dijelu sezone, ali i stigla do 16. pobjede i uz samo četiri poraza sada ponovo zauzima drugo mjesto na tabeli ABA lige sa velikim šansama da se nađe u završnici.

I ne samo to!

Igokea je uspjela da izdrži pritisak Cedevita Olimpije u posljednjim minutama meča, kada su se redale greške i izgubljene lopte "igosa" koje su vratile goste u vođstvo, ali u posljednjim trenucima meča griješili su gosti.

Posljednja dva napada Igokee košarkaši Cedevita Olimpije nisu uspjeli da naprave faul, ali su domaći i to izdržali, međutim, ne i trener gostiju Jurica Golemac koji je poslije završetka meča bjesnio na svog igrača Džeroda Džonsa, pa su stručni štab i ostali igrači čak spriječili fizički obračun dok su napuštali parket.

Ekipa Dragana Bajića nije briljirala, posebno šuterski, iako je insistirala na tom pa je u jednom trenutku imala 6/26 za tri poena. Uprkos tome držali su priključak i nadoknadili minus od osam poena iz prvog poluvremena.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Igokei (28:20), iako je Edo Murić držao svoju ekipu u igri sa osam vezanih poena, ali nakon trojke Ilića prednost domaćih je postala dvocifrena - 60:50.

Cedevita Olimpija je, međutim, prepolovila to do kraja treće dionice - 63:58, a onda dozvolila trojke Klemonsa i Greja na startu posljednje dionice.

Ipak, za dramu su se pobrinuli praktično igrači Igokee koji su u završnici meča napravili veliki broj grešaka i pružili priliku gostima da se vrate.

Međutim, promašivali su košarkaši Cedevita Olimpije pa i kada su domaći pravili katastrofalne greške poput lošeg izvođenja lopte i Igokea je uspjela da u posljednjem minutu privede utakmicu kraju, dijelom i zbog loše igre protivnika u odbrani koji nije uspio da napravi faul.

Igokea je na kraju slavila rezultatom 76:70 i stigla do velike pobjede.

Meč Igokea – Cedevita Olimpija pratite uživo na MONDU klikom na Razvoj događaja

20:55

76:70 - KRAJ

Kakva drama u finišu. Igokea je izgubila nekoliko lopti i pružila šansu Cedevita Olimpiji, ali su gosti odigrali jako loše završnicu. U posljednjih 20 sekundi nisu uspjeli ni da naprave faul, a meč je okončan zakucavanjem Atića za 76:70!

20:46

Rupnik promašuje kontru

Mogla je Cedevita Olimpija da priđe, ali je Rupnik promašio zicer nakon kontre. Međutim, nova greška košarkaša Igokee, koji nisu uspjeli da iskoriste napad.

20:44

74:69 - Greške Igokee vraćaju Cedevita Olimpiju

Prvo su pogriješili prilikom izvođenja lopte košarkaši Igokee, a potom je Grej napravio loš faul nad Blažičem na šutu za tri poena.

20:38

72:65 - GREJ!

Poslije Klemonsa pogađa i Grej za tri poena i popravlja procenat, ali i prednost Igokee

20:37

69:63 - KLEMONS!

Jaka Blažič igra jednu od šuterski najlošijih utakmica ove sezone, ali nije sve gotovo u Laktašima. Klemons pogađa trojku!

20:26

63:58 - Kraj treće četvrtine

Imala je Igokea deset razlike, ali uspjela je Cedevita Olimpija da prepolovi tu prednost do kraja treće dionice

20:20

60:53 - Osam vezanih poena Murića

Edo Murić drži Cedevita Olimpiju u igri. Pogodio je trojku za njegovih osam vezanih poena.

20:18

60:50 - ILIĆ!

Trojka ilića za dvocifrenu prednost Igokee i novi tajm aut gostiju

20:17

54:45 - Solidna prednost Igokee

Karmajkl je pogodio polaganje i dodatno slobodno bacanje za 54:45 i najveću prednost Igokee na ovom meču

20:07

42:38 - Preokret Igokee, tajm aut gostiju

Igokea je bolje otvorila drugo poluvrijeme i trojkom Klemonsa i poenima Ilića stigla do 42:28, pa je Golemac odmah reagova i tražio tajm aut

19:48

35:38 Kraj druge četvrtine

Pokušao je Peri da poveća prednost na isteku prvog poluvremenu, ali nije uspio da pogodi trojku i na odmor se otišlo sa rezultato 35:38

19:41

30:35 - Talić reda promašaje

Uspio je Atić da trojkom smanji prednost gostiju, a potom je Igokea imala čak tri napada da se dodatno približi, međutim, Talić je dva puta promašivao za tri, a promašio je i Karmajkl sa poludistance

19:37

27:35 - Najveća prednost Cedevita Olimpije, tajm aut Bajića

Alej-up Hopkinsa za prednost gostiju 35:27 bio je znak za Bajića da ponovo traži tajm-aut.

19:28

23:26 - Serija 5:0 gostiju

Dragan Bajić zvao je tajm aut nakon serije gostiju 5:0. U međuvremenu se i Kendrik Peri vratio na parket

19:24

23:21 - Cedevita se raspucala

Pogodio je Jošilo na startu druge četvrtine, ali se raspucala i Cedevita Olimpija, da bi Jovanović pogodio "2+1"

19:21

17:15 - Kraj prve četvrtine

Prva dionica završena je 17:15, nakon što je Rupnik pogodio trojku. Pokušala je Igokea da uzvrati preko Greja, ali je on promašio trojku, a ni Talić nije uspio da pogodi za dva.

19:18

Peri se pridigao, ali još se ne vraća u igru

Kendrik Peri nakon izlaska sa terena ležao je pored klupe, ali se sada pridigao. Pitanje je da li će jedan od najboljih igrača Cedevita Olimpije nastaviti meč.

19:15

13:10 - Povreda Perija

Peri je promašio zakucavanje, ali nije na drugoj strani Karmajkl. Međutim, Peri se prilikom ovog pokušaja povrijedio i napustio je teren. Djelovalo je kao da je riječ o povredi kuka.

19:08

9:10 - Trojka na trojku u Laktašima

Jošilo je pogodio trojku za vođstvo Igokee 9:7, ali je na drugoj strani uzvratio Hopkins