igokea pobijedila crvenu zvezdu u polufinalu plej-ofa aba lige

Zvezda opet razbijena u Laktašima - igraće se majstorica: Crveno-bijeli se mučili i glatko izgubili, Igokea izjednačila!

Igokea vodila od početka do kraja i pitala se za sve!

igokea pobijedila crvenu zvezdu u polufinalu plej-ofa aba lige Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je otišla u Laktaše po plasman u finale, ali tamo nije bila ni blizu pobjede!

Igokea je vodila od početka do kraja, čvrstom odbranom potpuno "odsjekla" napadačku igru Beograđana, a odličnim šutem (11/21 za tri) napravila razliku koja je često išla preko 20 poena!

Igokea - Zvezda 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20)

Ovakvim ishodom revanša, zakazana je "majstorica" za plasman u ABA finale.

Taj meč biće odigran u utorak i u njemu će crveno-bijeli morati drastično bolje da bi opravdali ulogu favorita.

I to pogotovo Džordan Lojd i Kori Volden!

Projektovani lideri crveno-bijelih bili su daleko najslabije karike Radonjićeve ekipe u Laktašima, pa je Lojd završio meč sa 11 poena i bez pogođene trojke (0/4), dok je Volden dao dva poena i šutirao iz igre 0/7!

Naravno, velike zasluge za njihov katastrofalan nastup ima čvrsta odbrana tima Dragana Bajića, koja je od prvih minuta pokazala da će crveno-bijeli morati da se dobro pomuče da bi ušli u "jadransko" finale.

Crveno-bijeli su od početka do kraja meča jurili rezultatski minus, u nekoliko navrata gubili su i 20 i više poena razlike, a u završnici su energijom Marka Simonovića prišli na jednocifreni minus.

U tim trenucima je ipak Entoni Klemons (18 poena) ostao miran na liniji penala, a Edin Atić (17 poena) je imao prave odgovore za sve Zvezdine pokušaje.

Na parketu gdje su crveno-bijeli ranije ove sezone već doživjeli ubjedljiv poraz, večeras ih je Bajićev tim poslao na duži put ka finalu. Da bi se borili za titulu i Evroligu, moraće da savladaju Igokeu u "biti ili ne biti" meču.

IGOKEA: Vulić, Klemoins 18, Atić 17, Jovanović 2, Grej 11, Jošilo 9, Talić 4, Ilić 6, Pot 14, Karmajkl, Fundić, Kondić.

ZVEZDA: Hol 2, Volden 2, Lojd 11, Uskoković, Davidovac 12, Lazić 2, Rit 2, Radanov, Dobrić 17, Simonović 11, Kuzmić 2, Noko 7.

20:27

Kraj utakmice, pobeda Igokee 81:68!

20:21

Zvezda na "minus 9", Volden opet pogrešio

Simonović je sa linije penala prvi put doneo crveno-belima jednocifreni minus od druge četvrtine (64:73), a onda je Volden napravio faul na Klemonsu u ranoj fazi napada u 37. minutu.

Igoke avodi 75:66, a Volden šutira iz igre 0/7 i igra svoj verovatno najlošiji meč od dolaska u Zvezdu.

20:15

Zvezda promašuje trojke pred finiš

Dva šuta crveno-belih za "minus 8" nisu ušla. Najpre je pokušao Lojd, a onda i Dobrić. Još tri i po minuta, a Igokea vodi 73:62.

20:11

Dobrić i Simonović za Zvezdinu nadu

Simonovi ćje pogodio težak šut posle prodora za "minus 11", ali je Igokea opet imala spreman odgovor - koš Edina Atića o tablu za 73:60!

Još pet minuta do kraja.

20:07

Grej prekida Zvezdinu seriju 7:0

Šuter Igokee pogađa 11. timsku trojku da vrati Igokeu na "plus 16" (71:55) u 33. minutu.

Domaći uvek imaju spreman odgovor na Zvezdine pokušaje da se vrati u utakmicu.

20:04

Simonović za "minus 13"

Vezao je pet poena iskusni krilni košarkaš Zvezde i smanjio zaostatak početkom poslednje četvrtine na 53:68. Odmah potom, Davidovac je pogodio o tablu za 55:68.

Dragan Bajić je pozvao tajm-aut u 32. minutu.

19:57

Katastrofalan nastup Zvezde - Volden promašuje zicer

Skočio je da položi loptu i neshvatjivo promašio posle kontre. I ta slika pokazala je kako crveno-beli večeras izgledaju!

Pri kraju treće četvrtine, Igokea vodi 64:44!

19:50

Igokea mirno čuva vođstvo, Zvezda izgleda jako loše

Zvezdini pozicioni napadi traju duže od 20 sekundi i uglavnom završavaju lošim šutevima, pa sada Lojd pokušava prodorima da razmrda igru gostiju.

Igokea je povela maksimalnih "plus 21" u 28. minutu (60:39).

19:45

Zvezda i dalje tone - 20 razlike za Igokeu!

Na tačno 15 minuta do kraja, Jošilo je pogodio za novu maksimalnu prednost domaćih - 54:34!

Igokea sada zonskim presingom stvara velike probleme Boegrađanima i potpuno kontroliše sve na terenu.

19:40

Za tri minuta ČETIRI tehničke!

Sada je dobio i Kori Volden, posle dosuđene tri sekunde u napadu košarkašima Zvezde.

Igokea i dalje vodi 50:34, a u toku je 24. minut.

19:37

Tehničke na obe strane, sada je i Radonjiću dosuđena!

Bunio se trener crveno-belih kod sudija, tražio faul Džekija Karmajkla, ali je kažnjen tehničkom posle prigovora!

Igokea sada vodi 50:34 u 23. minutu.

19:17

Igokea odlično završava prvi deo - 45:31!

Domaći su okončali drugu četvrtinu trojkom Edina Atića iz ćoška za "plus 14" na pauzi.

Ekipe odlaze na odmor posle "tvrdog" prvog dela, u kojem je viđen samo jedan koš iz kontranapada.

Domaći su do poluvremena pogodili sedam trojki iz 11 pokušaja, a uz to čvrstom odbranom od pikenrola potpuno zaustavili protok lopte crveno-belih.

19:08

Igokea i dalje ubedljivo vodi - 41:26

Volden opet loše dodaje loptu, a Entoni Klemons kažnjava njegovu grešku trojkom za Igokeinih 41:26 u 19. minutu.

Igokea mirno odbija nalete Beograđana u prvom delu meča.

19:06

Crveno-beli na "minus 12", prvi tajm-aut domaćih

Volden je lepo asistirao Lendriju Noku za alej-up zakucavanje za "minus 12" (26:38).

Trener Igokee Dragan Bajić pozvao je prvi tajm-aut u 17. minutu.

18:57

Potpuna dominacija Igokee - 34:17!

Plejmejker domaćih Stefan Pot kaznio je lošu odbranu Beograđana i "vezao" deset poena u seriji. U dva uzastopna napada dobijao je prostor da nesmetano šutira sa distance dok su mu crveno-beli išli "ispod bloka".

Radonjić je pozvao tajm-aut na velikih "plus 17" za domaće u 13. minutu.

18:52

Dobrić daje Zvezdi energiju

Crveno-beli loše šutiraju sa distance (1/7), ali su iz reketa već ubacili 12 poena. Unutrašnjom igrom Beograđani traže put nazad u utakmicu.

U toku je 11. minut, a Igokea vodi 23:15 posle Dobrićevog pogotka uz faul.

ognjen dobric

18:48

kraj prve četvrtine, 23:13

18:47

Zvezdina trojka iz sedmog pokušaja

Crveno-beli su otvorili meč šutem za tri 0/6, a onda je Davidovac u devetom minutu pogodio prvu, za rezultat 18:9 na semaforu.

Igokea i dalje ima mirnu igru i sigurnu prednost.

18:41

Domaći se pitaju za sve - 18:4!

Igokea odlično brani Zvezdin pikenrol i agresivnom defanzivom kontroliše meč.

U šestom minutu domaći su stigli do prve dvocifrene prednosti, 13:2, pa 18:4!

18:38

Bolji početak Igokee, 11:2!

Domaći su od početka meča zaigrali veoma čvrsto u odbrani i lakim poenima iz tranzicije rano stekli značajnu prednost. U toku je četvrti minut meča, a nalet domaćih pokrenuli su Edin Atić (4), Marko Jošilo (3) i Dalibor Ilić (2).

Radonjić je pozvao tajm-aut.

18:26

Sudije večerašnjeg meča su...

Sreten Radović (Hrvatska), Tomislav Hordov (Hrvatska) i Igor Dragojević (Crna Gora)

18:00

Crvena zvezda na zagrevanju

Na klupskom nalogu crveno-belih objavljen je snimak izlaska na zagrevanje.

Radonjićev tim u Laktašima je gostovao 10 puta i ostvario sedam pobeda.

17:26

Utakmica počinje u 18.30

Ovo je bila poruka crveno-belih uoči odlaska u Laktaše.

"Nova utakmica sa Igokeom, jos jedan težak duel pred nama. Igraćemo treću utakmicu u kratkom vremenskom periodu, i svaka je bila teška i rezultatski važna. Sada se već jako dobro poznajemo i znamo šta mozemo da ocekujemo - dobru čvrstu i disciplinovanu ekipu koja iz utakmice u utakmicu potvrdjuje zašto je pravila ovakve rezultate ove sezone. Očekujem fizički zahtevan mec, a u takvoj utakmici moramo da odigramo vrlo čvrsto, skocentrisano svesni da u ovakvim duelima sitnice prave razliku. Tri dana nije veliki period, ali smo učinili sve da osvežimo ekipu i spremni dočekamo ovu utakmicu 65. zvaničnu u ovoj sezoni", rekao je Radonjić.