fiba liga šampiona igokea paok uživo prenos

KAKAV PREOKRET IGOKEE! Grci prokockali plus 12, blokada pa trojka Radanova za pobjedu Igokee!

Aleksandrovčani pobjedom protiv PAOK-a počeli takmičenje u FIBA Ligi šampiona!

fiba liga šampiona igokea paok uživo prenos Izvor: FIBA Champions League

Košarkaši Igokee nakon dva meča u ABA ligi počeli su takmičenje u Evropi, i to jednako uzbudljivo!

Ekipa Dragana Bajića savladala je PAOK 68:64 u prvom kolu grupe E FIBA Lige šampiona, nakon uzudljivih 40 minuta punih preokreta.

Uspjela je Igokea da "zategne" odbranu poslije dva meča u kojima je primila po 89 poena, ali se protiv Grka mučila u napadu, dosta promašivala i mala nekoliko crnih rupa.

Pet minuta bez postignutog poena Igokee u drugoj četvrtini Grci su iskoristili da serijom 9:0 preokrenu na 31:25, a novo "pomračenje" krajem treće četvrtine od tri minuta da se ponovo odlijepe na 49:43 na kraju četvrte četvrtine.

Još veću prednost, čak 12 poena razlike imao je PAOK u posljednjoj četvrtini ali se Igokea vraćala zahvaljujući odličnim skokovima Ilića i poenima Volera i Starksa.

Nakon trojke Grifina dvije i po minute prije kraja PAOK je poveo 64:58, a onda su Radanov i Đorđević uzeli stvar u svoje ruke.

Trojkom Radanova i sa četiri vezana poena Đorđevića Igokea je preokrenula na 65:64, a onda se Radanov pobrinuo za fantastičn završetak.

Bivši igrač Crvene zvezde prvo je izblokirao Grifina, a onda trojkom stavio pečat - 68:64 !

Voler sa 14 i Radanov sa 13 poena predvodili su Igokee do pobjede na otvaranju sezone u FIBA Lige šampiona. Kod PAOK-a Grifin je postigao 18, a Toliopulos i Karter po 11 poena.

Drugi duel u ovoj grupi, onaj između Galatasaraja i Nimburka igra se u srijedu od 20 časova.

Od ove sezone prvoplasirana ekipa će ići direktno u osminu finala, dok će drugoplasirani i trećeplasirani razigravati za plasman među 16 najboljih.

Utakmicu uživo pratite klikom na Razvoj događaja.

20:21

Kraj 68:64!

20:17

BLOK PA TROJKA RADANOVA!

68:64 - Igokea pred pobjedom! Radanov je prvo izlokirao Grifina, a onda postigao trojku, svoju treću na utakmici za veliko vođstvo Igokee samo 17 sekundi prije kraja!

20:14

Kakav povratak Igokee!

65:64 Gubila je Igokea 12 razlike, ali se vratila i nakon poena Đorđevića sada vodi na ulasku u posljednji minut igre!

20:12

Trojkama na trojke!

61:64 Radanov trojkom odgovara na trojku Grka.

20:11

55:61 Taman što je Igokea prišla na minus tri novom serijom Toliopulos pogađa trojku!

20:04

Dvocifrena prednost Grka

44:55 Loša igra Igokee u odlučujućih deset minuta, Grci imaju najveću prednost

19:55

Kraj treće četvrtine 43:49!

43:49 Više od tri minuta Igokea nije postigla poene, pa su Grci završili treću četvrtinu sa šest poena prednosti.

19:50

Problem za Igokeu!

43:47 Problem za ekipu Dragana Bajića - Stivens je zaradio četvrtu ličnu dvije minute prije kraja treće četvrtine

19:42

ILIĆ!

40:36 - Ilić zakucava nakon kontre za seriju Igokee 7:0 i novi tajm-aut grčke ekipe

19:38

Jošilo!

36:36 - Trojka Volera, pa Jošila, Igoklea je izjednačila!

19:33

Počela je treća četvrtina

28:32 Starks pogađa na otvaranju trećeg perioda. To je prvi poen Igokee iz igre poslije šest i po minuta

19:19

Kraj druge četvrtine - 26:32

Završena je druga četvrtina koju su Grci dobili 20:7. Igokeu je skupo koštao period od pet minuta igre u kojima nije postigla koš.

19:12

IGOKEA PET MINUTA BEZ POSTIGNUTOG POENA!

25:31 Raspala se igra Igokee, a Grci to koriste za seriju 15:0!

19:10

Preokret Grka!

25:29 Grci imaju četiri poena prednosti nakon što je Džošua Karter realizovao sva tri slobodna bacanja.

19:03

Tajm-aut Bajića

25:22 - Spustili su Grci trojkom na samo tri poena zaostatka i Bajić je pozvao tajm-aut

18:58

ROBINSON!

25:16 Razigrala se Igokea, Robinson je polaganjem završio kontru Igokea za maksimalnih "plus devet". Likojanis je primoran da zove tajm-aut!

18:53

Kraj prve četvrtine

18:50

Trojka Radanova, pa Talića! Serija 8:0!

19:12 - konačno laki poeni za Igokeu poslije kontranapada. Prvo je Radanov pogodio trojku, a onda i Talić. Serija 8:0 Igokee.

18:43

Rampa!

9:8 - odlična blokada Ogbeidea nad Fundićem

18:39

Zakucavanje Stivensa!

Dve lične za Džonsa

Centar PAOK-a već u problemu. Za tri minute igre zaradio je već dvije lične, pa je napustio parket.