Košmar velikana! Evroliga ne pamti ovakvu prvu četvrtinu: Da su tako nastavili, primili bi čak 140 poena! (VIDEO)

Dugo će pamtiti Makabi ovu utakmicu.

Olimpijakos-oborio-rekord-Evrolige-po-broju-poena-u-cetvrtini. Izvor: MN PRESS

Olimpijakos je deklasirao Makabi, ubjedljivije nego što to govori konačan rezultat utakmice u Atini - 90:73 (35:8, 16:18, 20:19, 19:28).

Kao što to govori konačni skor, grčki velikan je nanio "Ponosu Izraela" jedan od neprijatnijih poraza u klupskoj istoriji, jer je poslije prve četvrtine imao prednost od čak 27 poena!

U istoriji Evrolige nije zabilježeno takvo otvaranje utakmice, a samo je još Virtus na svom vrhuncu početkom vijeka imao tako efikasnu četvrtinu. Tim iz Bolonje je u plej-ofu protiv Estudijantesa u drugoj četvrtini nadigrao rivala rezultatom 39:12.

Da je Olimpijakos nastavio ritmom iz prve četvrtine, "Ponos Izraela" bio bi ponižen do kraja i primio bi čak 140 poena! Međutim, na sreću Janisa Sferopulosa, bivšeg trenera Pirejaca, Atinjani su popustili pritisak u drugoj četvrtini i na kraju mirno priveli meč kraju.

Olimpijakos Makabi
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Najefikasniji među domaćima bili su Kostas Slukas sa 18 poena, Tajler Dorsi sa 17, Saša Vezenkov sa 15, Šakil Mekisik sa 14... Sa druge strane, samo je bivši igrač Fenerbahčea Džejms Nanali prebacio "desetku" i završio meč sa 14 poena.