Bajića nema, nema ni Ilića, ali Igokea igra i bez njih: Borac pregažen, zvižduci za domaće u Čačku!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Svi igrači Igokee se upisali u strijelce u ubjedljivoj pobjedi protiv Borca.

ABA liga Igokea pobijedila Borac 88-61 Izvor: aba-liga.com/KK Borac/Duško Radišić

Igokea je od početka prošle sedmice bez svog trenera Dragana Bajića, koji je operisan, ali uprkos tome Aleksandrovčani igraju odlično i nastavili su pobjednički niz.

Poslije trijumfa nad Krkom u ABA ligi i PAOK-om u FIBA Ligi šampiona ekipa Igokee je u nedjelju savladala i Borac u Čačku, i to sa ubjedljivih 88:61.

Računajući pobjedu nad Cibonom, ovo je treći vezani trijumf „igosa“ u ABA ligi za skor 8-6, a u Hali kraj Morave u nedjelju svi igrači su se upisali u strijelce.

Taj Voler predvodio je Igokeu sa 16 poena, dvocifreni su bili i Tanasković, Jošilo i Đorđević, ali bila je ovo timska pobjeda gostiju nakon koje su domaći košarkaši ispraćeni zvižducima.

Već poslije prvih 10 minuta igre Igokea je imala dvocifrenu prednost, u istom ritmu je nastavljeno i u drugoj četvrtini u kojoj smo vidjeli i potez utakmice – zakucavanje Stivensa nakon asistencije Fundića.

Trojka Sandzea u posljednjoj sekundi prvog poluvremena nije mnogo promijenila jer je na semaforu stajalo 39:28, a tek je slijedila furiozna dionica Igokee.

Borac je za šest minuta treće četvrtine postigao samo četiri poena iz igre, dok su gosti pogađali sa svih pozicija i prednost ekipe koju u odsustvu Bajića vodi Marko Barać narasla je na čitavih 28 poena prednosti – 62:34.

Gosti su tako imali priliku da razigraju i sve igrače iz protokola, pa smo prvi put još od oktobra prošle godine na terenu vidjeli i Milana Vulića koji je u samom finišu utakmice postigao dvije trojke i upravo nakon njegovih poena meč je završen sa konačnih 88:61.

Sava Lešić bio je najefikasniji u ekipi Borca sa 13 poena, a poen manje postigao je Sanadze.