Nikola Jokić je magija, ali ni to nije dovoljno: Srbin upisao strašan tripl-dabl, a hrvatska "mašina" je sve poništila!

Denver je ponovo poražen

Nikola-Jokic-strasan-tripl-dabl. Izvor: Profimedia

Nikola Jokić je nevjerovatan, ali Denveru ni to ne pomaže.

Srpski centar upisao je još jedan brutalan "tripl-dabl" učinak, ali Nagetsi su izgubili od Jute predvođene Bojanom Bogdanovićem - 109:115!

Denver nije uspio iako je Jokić pokazao zbog čega je bio proglašen za MVP-a prošle sezone. Srbin je upisao 26 poena, čak 21 skok i 11 asistencija, za novi "tripl-dabl", provevši 38 minuta na parketu.

Ipak, to nije bilo dovoljno u meču u kojem je Juta gotovo sve vrijeme imala prednost i kontrolisala rezultat, naročito u drugom poluvremenu.

A najveće zasluge za to je imao Hrvat Bojan Bogdanović, koji je ubacio 36 poena, uz 13 skokova i četiri asistencije.

Nije pomoglo ni što su u Denveru odličlni bili Monte Moris i Vil Barton sa po 20, odnosno Eron Gordon sa 17 poena.

Denver je tako izgubio i drugi uzastopni meč, nakon ranije poraza od Dalasa. Juta je u seriji od osam pobjeda u posljednjih devet mečeva.