Denver upisao pobjedu, ali je bila drama: Nikola pobijedio Pokuševskog, Bogdan blistao! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Odlični mečevi u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Oklahoma Denver 95:99 NBA liga  Izvor: Profimedia

Nikola Jokić dobio je prethodne noći "srpski derbi" protiv Alekseja Pokuševskog u dramatičnoj utakmici Oklahome i Denvera.

Na kraju je Denver slavio 99:95, a nije baš nikakvo iznenađenje da je Jokić bio najvažnija karika. Ko zna koji put ove sezone... Šut ga nije služio kao što je to možda bilo na nekim prethodnim mečevima, ali je i to na kraju bilo dovoljno da Nagetsi upišu drugu pobjedu zaredom.

Jokić je meč završio sa 22 poena (8/21), 18 skokova i šest asistencija za oko 33 minuta na parketu. Pogodio je svega jednu trojku, ali je isto tako "izgubio" samo dvije lopte u toku meča.

Jokića je po košgeterskom učinku odmah pratio Ostin Rivers, koji je pogodio čak šest trojki za 22 poena, dok su dobre partije pružili i Grin (16) i Barton (14). Posljednje pojačanje u vidu Demarkusa Kazinsa nije dobilo šansu na ovoj utakmici, ali ćemo ga vjerovatno vidjeti od sljedeće.

Na drugoj strani prednjačio je Dort sa 14 poena, dok je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski na parketu proveo 12 minuta i za to vrijeme postigao sedam poena.

Prethodne noći izvrsnu partiju pružio je i Bogdan Bogdanović koji je ubacio 19 poena za Atlantu, ali u porazu od L.A. Klipersa (106:93). Srpski košarkaš imao je još i šest skokova i tri asistencije, pa je ovo najava da se potpuno oporavio od kovida i dasu pred njim tek sjajni dani.