crvena zvezda pobijedila uniks u rusiji

Velika pobjeda Zvezde u Rusiji! Odbrana ugušila Uniks, konačno je imao ko da riješi meč!

Kalinić je pokazao kakav je igrač!

crvena zvezda pobijedila uniks u rusiji Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda nastavlja sa pobjedama u gostima! Poslije Olimpijakosa pao je i Uniks, tim koji je u prvom dijelu sezone savladao crveno-bijele sa 20 razlike u Beogradu!

Nikola Kalinić je igrao bez greške, kada se meč lomio šut je poslužio crveno-bijele, a odbrana je bila na nivou. Na kraju je i pored oscilacija pobjeda došla i u Beograd se tim vraća sa velikim impulsom za nastavak takmičenja.

UNIKS - CRVENA ZVEZDA 77:84

Počela je sjajno ekipa Dejana Radonjića, natjerala da poslije uvodnih 9:2 Velimir Perasović odmah zatraži minut odmora, ali su potom Marko Spisu i Mario Hezonja počeli da pogađaju trojke pa se poslije dva šuta za tri poena u posljednjem minutu prvog poluvremena na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 43:43.

Počeo je Uniks drugo poluvrijeme serijom 5:0, poveo i držao prednost tokom cijele treće četvrtine, a onda je poslije maksimalnih +9 za Uniks (65:56) Zvezda upalila svoju petu brzinu i krenula u juriš koji će je dovesti do pobjede!

Sve je počelo trojkom i ukradenom loptom Stefana Markovića na samom kraju treće četvrtine, a nastavila je Zvezda da niže poene i u četvrtoj i na kraju došla do serije 11:0 i vođstva - 67:65!

Uspjeli su Spisu i Braun svojim poenima na momenat tada da održe Uniks u igri, ali kada su Kalinić i Volters nanizali dvije trojke za 75;71 meč je jasno otišao na Zvezdinu stranu.

Potez koji je možda i prelomio meč je trojka Holinsa u jednom smušenom napadu Zvezde kada je pogodio sa osam metara za 78:81 i do kraja meča je tim Dejana Radonjića samo odbranom i kontrama zadržao tu prednost.

Na kraju je presudilo ne samo 20 poena Nikole Kalinića uz šest skokova, već i njegova nevjerovatna energija i prisustvo tokom cijelog meča.

Pogađao je kada god je bio na terenu, davao je trojke, ali je koristio i mismečeve ispod koša i na kraju bio najzaslužniji za pobjedu. Nejt Volters je u trećoj četvtini kada nije išlo svojim poenima održao crveno-bijele u igri i na kraju završio sa 19.

Kod Uniksa Hezonja je imao 18, Spisu 17, a Braun 13 uz mnogo promašaja.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:50

Evo jednog lepog prizora...

Pogled na tabelu Evrolige uvek je lepši uz pobedu!

18:45

KRAJ! POBEDA ZVEZDE!

Volters ne pogađa nakon prodora, ali ne pogađa ni Hezonja i Volters krade loptu! Pogađa Nejt Volters! krade loptu Zvezda, Vajt zalucava i sada je +10!

Na kraju - trijumf!

18:41

38. minut: Taj Hezonja... 80:74

Promašaj Hezonje! Sjajan okret Kalinića, ali lopta igra po obruču i ne ulazi! A onda Hezonja daje trojku preko Kalinića za 78:74!

Kaliniću lopta ulazi u koš - 80:74! Sjajna odbrana, ne uspeva Kenan da pogodi!

18:37

36. minut: Pa ne sme ovako! 78:71

Faul u napadu Džekirija! Težak šut ne pogađa Volters, a onda promašuje zicer u kontri! Zajcev ga je stigao i na kraju faul nad igračima Uniksa.

Dva promašaja Uniksa, a smušen napad Zvezde se završava trojkom Holinsa! 78:71 i opet je basan Perasović!

18:32

34. minut: Zvezda vodi - tajmaut Perasović! 75:71

Braun fauliran i daje jedno bacanje, a Kalinić daje trojku preko čuvara - 72:71! Veliki promađaj Brauna, a onda Volters daje trojku - 75:71.

Tajmaut Perasović!

18:30

33. minut: Šta je ovo bilo? 70:69

Ali vraća trojkom prednost Spisu - 68:67. Holins krade loptu Hezonji, a onda Mitrović daje svoj deseti poen za 69:68. Loš potrez Hezonje, a onda Džoš Braun pogađa od table! Ali istekao je ovaj napad, a umesto toga je dat ceo napad Uniksu!

18:27

POSLEDNJI PERIOD! Serija 11:0, vodi Zvezda - 67:65!

Prvi napad za Zvezdu, a Mitrović se sjajno otvara i pogađa za 65:65. Krade loptu Lazić, a Kalinić daje poene ispod koša za 67:65 - 11:0 serija Zvezde!

18:23

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Kakav finiš Zvezde! 65:63

Ponovo tehnička za Zvezdu, pogađa sa penala Spisu i ovo je maksimalnih +6 za Uniks. Promašuje trojku Holins, a pogađa je Voroncevič - 65:56!

Ali vraća trojku Stefan Marković - 65:59! A onda Marković krade loptu Spisuu, baca je u kontru Mitroviću koji pogađa uz faul! Proomašaj sa penala, ali poslednji napad je za Zvezdu!

A onda dva faula Uniksa, a sa penala Ostin Holins smanjuje na 65:63!

18:17

19. minut: Nezgodno! 61:56

Marković gubi loptu, a Mario Hezonja pogađa uz zvuk sirene za 58:53. Fauliran Davidovac, a onda daje i trojku - 58:56.

Faulirao je Lazarević Džekirija i ide Nigerijac na liniju penala gde pogađa jednom. Loše je stao Mitrović, izgubio je loptu, ali srećom nije se povredio. Džekiri pogađa i ovo je tajmaut za Zvezdu.

18:10

27. minut: Tajmaut na 56:53

Kalinić ide do kraja i vodi Zvezda! Ali onda Braun ostaje u "ofsajdu" i zakucava za 54:53. Sada Volters ne pogađa trojku preko Voronceviča, a Braun ponovo u tranziciji pogađa za 56:53.

Tajmaut!

18:08

25. minut: NEEEJT VOOOLTEEERS! 52:51

Kalinić je ugurao Hezonju ispod koša i sada je 50:49. Džekiri daje poene ispod koša za 52:49, ali Volters nastavlja sa "sipa" - 52:51!

18:05

23. minut: Volters drži Zvezdu - 50:47

Sada Hezonja pogađa iz jako teške pozicije, pa Kuzmić promašuje ceo obruč preko Džekirija! Braun daje poene i fauliran je, na kraju je - 50:45.

Davidovac ulazi da igra centra, a Volters daje teške poene iz prodora - 50:47!

18:04

DRUGO POLUVREME! Ništa ne razdvaja dva tima - 45:45

Uzinski prolazi i daje prve poene za 45:43. A onda Volters daje očajan pas, ali Džon Braun promašuje trojku. A onda pogađa Volters flouter - 45:45

17:57

Lista strelaca

Crvena zvezda je zahvaljujući Kaliniću sa 9, Voltersu sa 8, Vajtu sa 6 i Dobriću i Holinsu sa po 5 poena u ovom meču.

Sa druge strane blista Spisu sa 13, Hezonja ima 8, a Džoš Braun 5 poena.

17:52

Opet ista priča...

Ponovo je Crvena zvezda sjajno krenula, povela dvocifrenom razlikom, ali to ne vredi puno kada se prospe do poluvremena.

Marko Spisu i Mario Hezonja su trojkama uspeli da ponište tu prednost, pa je na kraju poluvremena 43:43. Delovalo je do poslednjih momenata da će Zvezda voditi na poluvremenu, ali su dve lake trojke upravo Hezonje i Spisua sve vratile na početak.

Sada nas čeka 20 minuta drame...

POLUVREME! Uh kakav kraj - 43:43!

Kalinić je fauliran na šutu za tri, promašuje prvi penal, ali pogađa sledeća dva - 43:37.

Hezonja istrčava iz bloka, pogađa trojku za 43:40, a posle toga Radonjić uzima tajmaut! Marković ne pogađa, a Spisu daje trojku za izjednačenje uz zvuk sirene.

Na kraju - 43:43.

17:42

19. minut: Tehnička za Radonjića! 41:36

Faul u napadu Kenana, a onda sjajan pas Markovića za Kalinića, poeni i faul! Dodaje i to slobodno bacanje za 39:33. Gubi loptu Uniks, a onda zakucava Luka Mitrović - 41:33.

Mitrović onda faulira Brauna, on kompletira 2+1 za 41:36. A onda tehnička za Radonjića zbog prigovora!

17:37

18. minut: Evo i Holinsa! 36;33

Mitrović ne poentira iz izgledne pozicije i Mario Hezonja trči i pogađa za izjednačenje 29:29. Vajt promašuje trojku, a Džekiri daje poludistancu za 31:29, prvo vođstvo Uniksa.

Poeni Voltersa iz solo prodora za 31:31. Spisu promašukje otvoren šut, Fauliran je Holins i pogađa oba bacnaja za 33:31. A Zajcev izejdnačava - 33:33. A onda trojka Holinsa! 36:33

17:31

TAJMAUT RADONJIĆ! 29:27

Raspucao se Uniks, sada je trojku dao Hezonja - 29:25. A onda Mejo pogađa preko Holinsa za 29:27 i mora to da seče Dejan Radonjić tajmautom.

17:28

14. minut: Gađa Spisu, al' gađa i Volters! 29:22

Smanjuje Uniks na 24:19, a onda posle promašaja Dobrića za tri fauliran je Eron Vajt. Pogađa oba penala za 26:19. Ali opet je Spisu sam i daje trojku za 26:22.

Vraća mu Volters trojku - 29:22!

17:25

DRUGA ČETVRTINA! Spisu rešeta za 24:17

Spisu daje trojku na startu, a onda Lazarević krade loptu i zakucava u kontri za 24:14. Onda Spisu daje još jednu trojku i sada je 24:17!

17:19

KRAJ PRVE ČETVRTINE!Vodi Zvezda 22:11

Hezonja jako loše daje pas, hvata tu loptu Dobrić i ponetira u kontri za 17:9. Kenan promađuje, ačli Brenti hvata loptu i pogađa za 17:11.

Ali Ognjen Kuzmić takođe hvata ofanzivni skok i pogađa za 19:11. Veliki promašaj Ajzee Kenana, a onda Ognjen Dobrić daje trojku sa osam metara - 22:11.

Poslednji napad za Uniks i na kraju je 22:11 na kraju prve četvttine!

17:16

8. minut: Ponovo raste prednost! 15:9

Mitrović i Braun ne pogađaju ispod koša, a ponovo nekoliko napada prolazi bez ikakve realizacije. A onda Braun daje poene preko Kalinića - 11:9.

Kalinić pogađa poludistancu i prekida seriju 9:2, sada je 13:9 za Zvezdu. Ispada lopta igračima Uniksa, a Brentli pravi nesportsku ličnu!

Precizan je sa penala - 15:9!

17:11

6. minut; Greške Zvezde, ali prednost stoji! 11:5

Prvi poeni za Uniks posle 4 mintua preko Zajceva, ostao je sam i pogodio za 3 - 9:3. Ali sa druge strane sam je Kalinić i pogađa trojku! Ali ne, ipak arbitri pokazuju da je ovo dvojka - 11:3.

Voroncevič se prošetao do koša za 11:5, ali onda dva očajna napada Zvezde, Volters baca loptu u ruke protivniku.

17:08

9:0 za Zvezdu i tajmaut!

Nestvarni poeni Voltersa - težak šut iz koraka za 7:0! Nastavlja se sjajna odbrana Zvezde, a onda Luka Mitrović pogađa horog za 9:0! Tajmaut Perasovića!

17:06

3. minut: Dobro je počelo - 5:0!

Veliki promašaj Džona Brauna, a posle nespretnog napada Zvezde lična za Vajta. Potom faul Brauna nad Vajtom, a on sa penala povećava prednost Zvezde na 3:0.

Braun nastavlja da promašuje, a onda Zvezda postiže poene zakucavanjem Vajta za 5:0!

17:01

POČINJE! Udarac na startu! 1:0

Za Zvezdu startuju: Volters, Holins, Kalinić, Vajt i Luka Mitrović!

Prvi napad za Zvezdu, a Zajcev fauilira Voltersa, koji se zakucao u konstrukciju koša! Ipak, na kraju je sve prošlo bez posledica! Na kraju sa penala pogađa jedno bacanje Volters - 1:0!

16:46

Uniks preživeo dramu!

Uniks je pred meč sa Zvezdom igrao u VTB ligi, a na kraju su u velikom derbiju savladali CSKA. Posle čak tri produžetka trijumf je tim Uniksa doveo na čelnu poziciju u ligi.

16:27

Kako je bilo prošli put?

Dosta loše za Zvezdu. U jednom od najgorih mečeva crveno-belih ove sezone Uniks je u "Pioniru" pobedio sa 98:78.

Braun, Kenan i Hezonja su blistali i zajedno su došli do 52 poena i tako su doneli veliku pobedu Rusima.

16:13

Još sat vremena!

Crvena zvezda je u seriji poraza u Evroligi, a navijači se nadaju da bi posle pobede nad Olimpijakosom u Pireju i Uniks mogao da padne u dalekom Kazanju.

Meč počinje od 17 časova, nešto ranije nego što je to za Evroligu uobičajeno, jer se igra u Rusiji.