Pešićevi "orlovi" se izvukli - Avramović prelomio!

Srbija poslije trijumfa u Beogradu slavila i u Levicama.

Kvalifikacije za Mundobasket Srbija pobijedila Slovačku Izvor: MN PRESS

Srbija je pobijedila poslije nove drame! Drugi trijumf protiv Slovačke u razmaku od samo tri dana.

Poslije Beograda, ekipa Svetislava Pešića je trijumfovala i na gostovanju - 63:71 (16:26, 15:18, 22:16, 10:11). Igrač odluke bio je Aleksa Avramović koji je pogađao u najbitnijim momentima.

Desetkovani "orlovi", sa svim problemima sa povredama su tako praktično riješili sve što se tiče prolaza u narednu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Očekuju ih još mečevi sa Belgijom i Letonijom i prilika da pobjedama prenesu što veći broj bodova u narednu grupu.

Srpski tim je dobro započeo meč, mladi Nikola Jović je pokazao hrabrost uprkos godinama. Pridružio mu se Dušan Ristić i igrom u reketu je ekipa stigla do prve dvocifrene prednosti (5:15).

Domaći tim je bio raspoložen u šutu za tri i na taj način su držali priključak u timu. Kada su smanjili zaostatak poslije nesportske lične Alekse Radanova odgovornost je preuzeo Aleksa Avramović. Dao je 12 poena u završnici poluvremena i donio osjetnu prednost na pauzi (31:44).

Srbija je dobro počela drugo poluvrijeme, ali su onda ušli u probleme. Domaćin je nastavio da pogađa trojke, razigrao se i Brozijanski, dok je Avramović bio jedini raspoložen u napadu. Sve to je značilo da se domaći tim vratio u meč pred posljednji kvartal (53:60).

Pokušavala je Srbija previše preko Petruševa koji je bio u kontra-ritmu. Nije uspjevao da nađe put do koša, griješio je u odbrani, a poslije faula u kontri ga je Pešić izveo iz igre na oko šest minuta prije kraja i uveo Kuridžu (55:63).

Mučili su se "orlovi", a onda su Avramović i Simanić trojkama na oko četiri minuta prije kraja vratili dvocifren plus i tako stavili tačku na eventualno iznenađenje (57:69). Domaći tim je priprijetio poslije nekoliko grešaka srpske ekipe, ali su na kraju uspjeli da zadrže vođstvo.

19:32

KRAJ

Srbiaj je pobedila u Slovačkoj - 63:71 (16:26, 15:18, 22:16, 10:11).

19:24

37' - TROJKE AVRAMOVIĆA I SIMANIĆA

Trojkama Avramovića i Simanića Srbija je vratila dvocifren plus (57:69).

Radanov je zatim ukrao loptu, promašioo je zicer pošto je bio sam u kontri.

19:19

35' - PETRUŠEV U KONTRA-RITMU

Slovačka je u igri (57:63).

Petrušev je u kontra-ritmu. Pravi greške na obe strane terena, posle faula u tranziciji ga je Pešić izveo iz igre, uveo je Kuridžu. Doležaj je posle toga poentirao.

19:14

32' - KOŠ AVRAMOVIĆA

Muči se Srbija u napadu (55:62).

Pokušavaju "orlvoi" preko Petruševa, on ne uspeva da nađe pravo rešenje u reketu. Avramović je posle promašaja uhvatio loptu i poentirao posle prodora.

19:10

30' - SLOVACI SU SE VRATILI!

Biće drame u poslednjoj četvrtini. Slovačka se vratila u igru i sada je na samo sedam poena zaostatka - 53:60.

19:05

28' - SLOVAČKA PRETI!

Trojke i Brozijanski, domaćin je u igri (50:56)!

19:00

25' - DOMAĆIN NE ODUSTAJE

Domaći tim se ne predaje, Srbija se muči sa odbranom, a Slovaci traže način da se vrate u meč (43:54).

18:56

23' - OPET JOVIĆ!

Srbija uvećava prednost (36:50).

Slovaci su krenuli trojkama da se vraćaju, a na to je odgovor imao Jović koji je dao trojku.Dobra igra Srbije i na startu drugog dela.

18:41

STRELCI NA POLUVREMENU

SLOVAČKA: Brozijanski 6 (4sk), Doležaj 12, Ihring 3, Korner 3, Krajcovič 3, Abraham 2, Bačan, Bojanovski, Fušek, Majerčak, Malovec, Petras 2

SRBIJA: Avramović 15 (4as), Kuridža 2, Jović 8 (5sk), Ristić 10 (7sk, Trifunović 3, Đurišić, Koprivica, Novak, Petrušev, Radanov, Simanić 6, Uskoković

18:39

20' - POLUVREME I AVRAMOVIĆ

Završeno je prvo poluvreme. Srbija ima prednost na pauzi - 31:44.

Avramović je pogodio pod faulom, realizovao je dodatno bacanje. Avramović je uzeo loptu, nastavio da pogađa, dao još dve torjke i doneo srpskom timu veliku razliku pred odlazak u svlačionicu.

18:31

17' - NESPORTSKA RADANOVA

Srbija i dalje ima prednost (26:32).

Petrušev je izblokiran na zakucavanju Radanov je napravio nesportsku ličnu, Abraham je dao oba penala. Usledila je serija promašaja sa obe strane. Pešić je u igru vratio Kuridžu i Avramovića.

18:25

15' - SIMANIĆEVE TROJKE, PEŠIĆ SMIRUJE

Srbija čuva prendost (24:32).

Doležaj je raspoložen u šutu za tri i to drži domaćina u igri (24:29). Siamnić na to odgovara sa dve trojke. Petrušev je potom faulirao Brozijanskog. Pešić je zatim tražio tajm-aut.

18:22

12' - UŠAO PETRUŠEV

Srbija ima prednost (21:26).

U igru je ušao Filip Petrušev. On nije igrao u prvom meču jer je kasno doputovao iz Turske, ali je spreman za ovaj meč.

Filip Petrušev

18:17

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina. Srbijai ma dvocifrenu prednost posle 10 minuta igre - 16:26.

18:12

8' - REKET KLJUČ NA STARTU

Srbija koristi svoju prednost u reketu, Ristić je nerešiva enigma za domaćina, a oni trojkama drže priključak (13:21).

18:08

5' - JOVIĆ ODLIČAN

U prvom meču je Đurišić blistao, u ovom je Nikola Jović preuzeo odgovornost. Srbija ima dvocifrenu prednost - 5:15.

Jović je dao pet poena za srpski tim i tako pokazao da igra bez straha iako je među najmlađim članovima tima.

18:02

2' - AVRAMOVIĆ ZA TRI

Odličan početak Srbije (2:5). Avramović je trojkom pokrenuo srpski tim.

17:58

PETORKA SRBIJE

Pešić se odlučio za ovu startnu petorku: Avramović, Jović, Trifunović, Kuridža i Ristić.

17:54

INTONIRANJE HIMNI

U toku je intoniranje himni u Levicama.

17:33

DOK SE ČEKA POČETAK MEČA, EVROLIGA DONELA ODLUKU!

Dok se čeka početak meča reprezentacije Srbije Evroliga je donela odluku o suspenziji ruskih timova.

17:00

DEBITANT ODUŠEVIO

U meču u Beogradu je debitant Nikola Đurišić sve oduševio. Posle te utakmice je Svetislav Pešić pričao o talentima. Detaljno je na konferenciji objasnio sve o tome.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić