Crno-bijeli vodili pet razlike na 20 sekundi do kraja utakmice i ipak izgubili!

Nevjerovatan poraz Partizana! Muk u Areni, crno-bijeli izgubili dobijeno i ispali iz Evrokupa! Izvor: MN PRESS

Partizan je izgubio od Burse 95:103 i ispao iz Evrokupa u osmini finala! Ekipa Željka Obradovića doživjela je izuzetno bolan poraz u punoj Štark areni, pred navijačima koji su se odazvali pozivu kluba, dali veliku podršku crno-bijelima, ali su ipak vidjeli razočaravajući nastup!

Iako su u posljednjih minut i po četvrte četvrtine imali nekoliko šansi da "dovrše" posao, iako su 20 sekundi prije kraja imali "plus 5" (84:79), crno-bijeli su ipak izgubili. Onuralp Bitim je lako poentirao (84:81), a onda je Jam Madar napravio faul u napadu i Džon Holand je to iskoristio da pogodi trojku za produžetak (84:84).

Kevin Panter je potom imao akciju da izvede šut za pobjedu, ali nije uspio. Meč je potom otišao u produžetak, ali je šokantan kraj meča ispumpao energiju i iz dvorane i iz igrača Željka Obradovića. Iskusni Endrju Endrjuz i Džon Holand iskoristili su to da pogode odlučuje trojke i da donesu Bursi prelomno vođstvo 95:89 na početku 34. minuta. Ispostavilo se da je ipak tu bio kraj.

Žaliće crno-bijeli za velikom šansom, za dobrim rezultatima u Evrokupu ove sezone i za ispuštenim prilikama da "ovjere" trijumf u posljednjoj četvrtini. A bilo ih je nekoliko. Aleksa Avramović je na "plus 5" promašio zakucavanje na minut i 15 sekundi do kraja, potom je promašio jedno od dva penala na 20 sekundi do kraja, a onda je crno-bijelima potpuno pala koncetracija kada je meč praktično bio riješen.

Poslije svega, i Partizan je još jedan favorit koji je platio cijenu i ovakvom formatu Evrokupa i odmah ispao, pa će se sada usmjeriti na preostali put ka Evroligi - kroz ABA ligu.

22:41

Kraj utakmice, Bursa je eliminisala Partizan iz Evrokupa!

Turski tim slavio u Štark areni i plasirao se u četvrtfinale Evrokupa!

Konačan rezultat je 103:95 za tim Dušana Alimpijevića!

22:37

Partizan psihički pao, Bursa ima uzastopne napade

Turski tim je pred pobedom. Bitim je zakucao za velikih 97:89 na 40 sekundi do kraja.

Izvor: MNPRESS

22:33

Bursa sada na "plus 6"

Endrjuz i Holand su ubacili "vezane" trojke za dva poseda prednosti turskog tima - 95:89.

Željko Obradović zove tajm-aut na minut i 54 sekunde do kraja.

22:31

I jedni i drugi oslabljeni u produžetku

Trener gostiju Dušan Alimpijević zbog pet penala ne može da računa na Kevarijusa Hejsa i Dereka Nidama, a Željko Obradović na Jama Madara, koji je napravio petu ličnu u drugom minutu produžetka.

Još tri minuta do kraja produžetka, nerešeno je 89:89.

22:30

Napeto i u produžetku!

Endrju Endrjuz iskoristio je slobodno bacanje da izjednači rezultat - 87:87. Prethodno je Zek Ledej trojkom doneo Partizanu "plus 1" (87:86).

Još tri i po minuta do kraja produžetka.

22:26

PRODUŽETAK!

Kakav pad Partizana u poslednjim sekundama!

Kevin Panter nije pogodio trojku za pobedu, a neverovatno je da je do tog šuta uopšte došlo, jer su crno-beli imali "Plus 5" na 20 sekundi do kraja.

Ipak, u samo 13 sekundi su dopustili Bursi da postigne 5 poena, u međuvremenu je Madar napravio faul u napadu i sada će zato "drugi put" morati da pobede ekipu Dušana Alimpijevića.

Arena je utihnula u šoku.

22:24

Nije kraj! Bursa je izjednačila!

Partizan je imao "Plus 5" na 20 sekundi do kraja, ali je tu prednost ispustio za 13 sekundi! Nerešeno je - 84:84!

Jam Madar je napravio faul u napadu, predao loptu Turcima na 10 sekundi do kraja, a onda je Džon Holand ubacio trojku za izjednačenje i za tajm-aut Željka Obradovića.

22:18

Avramović se iskupljuje!

Malopre je promašio zakucavanje, sada polaže loptu u koš i sa linije penala donosi Partizanu "plus 5" na 20 sekundi do kraja - 82:77.

22:17

Avramović promašuje zakucavanje, Partizan na "plus 5"

Precenio je svoj skok Partizanov bek, zakucao u "prvi obruč", a Derek Nidam je to kaznio trojkom za rezultat 79:77 na semaforu.

Partizan sa "plus 2" kreće u napad na minut do kraja.

22:15

Eksplozija! Lesor krade loptu i zakucava

Centar Partizana je oduzeo loptu Turcima, pretrčao teren i snažno zakucao, na oduševljenje svih u dvorani! Rezultat je 79:74 za crno-bele, a Alimpijević zove tajm-aut na dva minuta do kraja.

Partizan je u seriji 10:2 u poslednja tri minuta!

22:11

Sjajan potez Jama Madara!

Mladi plejmejker je oduševio sve u Areni potezima u napadu. Najpre je jedva dohvatio loptu u ćošku, a onda je pogodio prodorom uz okret i prekršaj. Partizan vodi 75:72, a do kraja još tri i po minuta.

22:08

Bursa opet vodi!

Uzastopne trojke turskog tima utišale Arenu u ovim trenucima. Ubacili su ih Derek Nidam i Metin Turen, za 72:69.

Željko Obradović je pozvao tajm-aut pred po svemu sudeći dramatičnu završnicu! U toku je 36. minut.

22:02

Endrjuz promašuje otvorene trojke, Partizan opet vodi!

"Častili" su crno-beli goste sa nekoliko "otvorenih" šuteva u poslednjoj četvrtini, ali je Endrjuz sve promašio. Crno-beli nisu uspeli da iz toga izvuku korist, ali se jesu vratili u vođstvo košem Jama Madara posle kontre - 67:66.

Još sedam minuta do kraja utakmice.

22:00

Avramović podiže Arenu!

Još jedna važna trojka Alekse Avramovića, za potpuni priključak domaćih i samo poen razlike!

Bursa vodi 66:65 na osam minuta do kraja.

21:54

Kraj 3/4, Bursa vodi 64:60

Ekipa Dušana Alimpijevića kontrolisala je rezultat kroz treću deonicu i otišla na poslednji odmor sa vođstvom "plus 4". Endrju Endrjuz je nastavio da igra veoma dobro i završio je četvrtinu sa 13 poena i bez promašaja za dva.
Čeka nas velika borba i u poslednjih 10 minuta.

21:44

Kevin Panter "čupa" Partizan iz minusa!

Amerikanac crno-belih vezuje uzastopne trojke! Ponovo je jednu pogodio pod prekršajem, a onda je pogodio i drugu, za rezultat 51:53 i za tajm-aut Dušana Alimpijevića.

U toku je 26. minut, a crno-beli su se ekspresno oporavili od jako lošeg perioda, u kojem je Bursa imala i osam poena prednosti (53:45).

21:37

Obradović mora da reaguje, raste prednost Burse

Bivši igrač Mornara Derek Nidam pogodio je za vođstvo Burse 47:42 u 23. minutu, posle čega Željko Obradović zove tajm-aut.

Usledio je promašaj Dalasa Mura za tri, a onda je Hejs poentirao pod faulom, za vođstvo gostiju 49:42.

21:36

Pokuševski poručio svima - "Ja sam crno-beli"

Srpski NBA as otkrio je u dvorani da je veliki navijač Partizana.

21:34

Panter zapalio Arenu - trojka uz faul!

Amerikanac postiže sjajnu trojku, uz kontakt, i sa četiri poena u ovom posedu donosi vođstvo crno-belima, 42:41. Arena je "eksplodirala" kada je pogodio taj šut.

U toku je 23. minut.

21:21

Učinak igrača i timova na poluvremenu

PARTIZAN: Panter 2 (0/4 za tri), Vukčević 2, Ledej 5 (4 sk), Zagorac (4 sk), Avramović, Koprivica 4 (7 sk), Dangubić, Mur 8 (2/3 za tri), Lesor, Glas, Trifunović 3, Madar 4. Timski: 10/26 za dva, 5/15 za tri, 3/3 sl. bacanja, 25 skokova (13/12), 6 asistencija, 4 ukradene, 4 izgubljene lopte.

BURSA: Holand 6, Sezgun, Ozalp, Nidam 6 (2/4 za tri), Turen, Batuk, Al, Bitim 9 (2/4 za tri), Endrjuz 5, Hejs, Olmaz, Dudzinski 11. Timski: 8/23 za dva, 6/10 za tri, 3/4 sl. bacanja, 20 skokova (13/7), 12 asistencija, 2 ukradene, 6 izgubljenih lopti.

Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

21:15

Murova trojka, Partizan vodi na poluvremenu!

Crno-beli su postigli jako bitnu trojku u svom poslednjem napadu, za vođstvo 38:37, a onda su odbranili dva napada Burse.

Endrjuz je u poslednjim sekundama promašio težak šut za tri poena i tako su igrači otišli na pauzu sa poenom razlike u korist srpskog tima.

21:08

Bursa odgovara na Partizanove trojke

Trojke Ledeja i Avramovića donele su Partizanu vođstvo 35:32, ali Bursa konstantno ima odgovore za te koševe crno-belih. Posle još jednog pogotka Davida Dudzinskog, Željko Obradović je ponovo pozvao taj-aut.

Na drugoj strani, Endrju Enrdjuz pogodio je trojku za vođstvo Alimpijevićevog tima - 37:35.

Još dva minuta do poluvremena.

21:00

Izjednačenje i u 2/4 - Obradović zove tajm-aut

Matijas Lesor je dobro reagovao u odbrani, ukrao loptu Onuralpu Bitimu, ali je potom u kontri loše dodao. Tako je "otvorio" kontru Turcima, koju je završio Dejv Dudzinski, zakucavanjem.

U toku je 13. minut, a rezultat je 24:24.

20:47

Posle prve četvrtine - EGAL borba!

Tvrda prva deonica meča završena je rezultatom 20:20!

Ekipe Željka Obradovića i Dušana Alimpijevića smenjivale su se u vođstvu, s tim da nijedan tim nije sticao više od jednog poseda prednosti. Za sada je maksimalnu prednost imao turski tim, 20:17 u poslednjem minutu prve četvrtine.

Aleksa Avramović je poenima iz prodora unosio još veću energiju i na teren i na tribine i on i Dalas Mur do početka druge četvrtine imaju po pet poena kraj vog imena.