Srbija je u dramatičnom meču u kome je zamalo "prokockala" 20 razlike uspjela da dođe do pobjede u meču sa Turskom!

Srbija bolja od Turske 79:72 Izvor: Profimedia

Kakav meč, kakva pobjeda! Srbija je pobijedila Tursku u Istanbulu u meču u kome smo vidjeli dva lica "orlova", ali nažalost i dva lica sudija! Nakon nekoliko vrlo upitnih odluka arbitara, a posebno odluke da se Nikoli Jokiću svira faul u napadu nakon što je uhvato čist skok u odbrani pri rezultatu 72:72 atmosfera je bila na nivou usijanja.

Ipak Nikola Kalinić je uspio prvo da pogodi trojku, potom je fauliran Marko Gudurić koji je dva puta pogodio sa penala, da bi nakon još jedne odlične odbrane Kalinić poveo kontru Srbije i asistira Jokiću za konačnih sedam razlike za Srbiju i za pobjedu koja nas vodi ka Mundobasketu.

TURSKA - SRBIJA 72:79 (11:26, 17:21, 27:18, 17:14)

Počela je Srbija sjajno, iako je Alperen Šengun uspijevao da postigne neke poena ispod koša Nikola Jokić mu je sa druge strane radio šta je htio i završio je prvo poluvrijeme sa 19 poena. Već poslije 10 minuta bilo je 15 razlike za naš tim, a defanziva predvođena Kalinićem i Lučićem, pa i odličnim Vanjom Marinkovićem uspjela je da potpuno zaustavi bekove i spoljne igrače Turske.

Nisu Larkin, Korkmaz i Osman uspeli da probiju taj bedem, a kada je Srbija nastavila da u drugoj četvrtini diže prednost i kada je Nikola Kalinić pogodio trojku sa pola terena uz zvuk sirene djelovalo je da je meč gotov. Na startu drugog poluvremena bilo je 20 razlike za Srbiju (49:29), a potom je sve palo u vodu.

Korkmaz i Osman su počeli da pogađaju trojke, da u tranziciji budu mnogo bolji i nakon 28 poena cijelog tima u prvom poluvremenu Turci su počeli polako da lome naš tim. Potpuno su uspjeli Turci da otjeraju Nikolu Jokića od koša, pa je tako dugo ostao na svojih 19 poena sve do samog kraja drugog poluvremena.

Nikola Milutinov ovoga puta nije bio efikasan i nije uspio da nadomjesti te "prazne" minute Jokića, a dodatni problem se desio kada su sudije svirale dva brza faula Vladimiru Lučiću nakon kojih je on dobio tehničku i isključen je! U posljednjih 10 minuta smo ostali bez kapitena i jednog od lidera, ali srećom Marko Jagodić-Kuridža je ponudio neke kvalitetne minute, uhvatio je nekoliko skokova i na kraju upisao za njega velikih sedam poena.

U samom finišu ponovo se Jokić uključio u igru, ali prije svega je odbrana Srbije ponovo zaigrala kako inače umije i uspjela da spriječi Osmana i Korkmaza da preokrenu ovaj meč. Sa nekoliko sjajnih poteza Kalinića i uz mirnoću Jokića uspjela je Srbija da dođe do treće pobjede u ovim kvalifikacijama.

Nikola Jokić je dao 24 poena uz 10 poena, Marko Gudurić je potvrdio dobru igru iz prošlog meča i sada je upisao 14 poena, koliko je imao i ključni igrač našeg tima Nikola Kalinić. Uz to je novi košarkaš Barselone dodao i šest skokova. Vladimir Lučić je dao 11 poena, iako je isključen zbog pet ličnih grešaka, a svoj doprinos je dao Marko Jagodić Kuridža sa 7 poena.

Sa druge strane Čedi Osman je dao 22 poena i imao je 6 skokova, Furkan Korkmaz je dodao 18 poena, a Alperen Šengun 17 uz 13 skokova.

21:11

Ovako izgleda tabela!

Standings provided by SofaScore LiveScore

21:10

Lista strelaca:

Nikola Jokić je dao 24 poena uz 10 poena, Marko Gudurić je potvrdio dobru igru iz prošlog meča i sada je upisao 14 poena, koliko je imao i ključni igrač našeg tima Nikola Kalinić. Uz to je novi košarkaš Barselone dodao i šest skokova.

Vladimir Lučić je dao 11 poena, iako je isključen zbog pet ličnih grešaka, a svoj doprinos je dao Marko Jagodić Kuridža sa 7 poena.

21:03

Kakav meč!

Imala je Srbija 20 poena razlike u jednom momentu, vodila je sa 49:29 početkom treće četvrtine, a onda se naš tim jednostavno ugasio. Čedi Osman i Furkan Korkmaz su se probudili, ekipa u kojoj je do tada samo Alperen Šengun bio raspoložen se razigrala i uspela da stigne rezultat!

Na tri minuta do kraja bilo je 71:71, ali na kraju je Nikola Kalinić svojom trojkum za 75:72 i kontrom koju je povukao u narednom napadu rešio meč!

20:57

KRAJ!

POBEDA SRBIJE! Kakav je ovo bio meč

SRBIJA - TURSKA 79:72

20:55

POSLEDNJI MINUT! Srbija pred pobedom!

Fauliran je Marko Gudurić i poentirao je sa penala za 77:72. Promašike Šengun dva puta i Kalinić vuče kontru i poentira Jokić za 79:72!

20:53

39. minut: Kalinić za tri! 75:72

Nikola Kalinić daje trojku! Kakav posed! Sada je 75:72. Faul u napadu Čedija Osmana!

20:50

38. minut: Au! Kakva krađa! 72:72

Prekršaj na Jokiću na sekund do kraja napada, a centar Srbije promašuje slobodno bacanje. Drugo daje i vodimo 72:71. Micić krade Larkinu loptu, ali u kontri su se spetljali Jokić i Kalinić!

Kalinić je odbranio Osmana, a onda je sviran faul Jokiću! Kakva krađa!

20:45

IZJEDNAČENJE NA 3 MINUTA DO KRAJA! 71:71

Nikola Kalinić poentira ispod koša, a Osman daje trojku preko Gudurića - 71:68. Micić loš u prodoru, a Turci izjednačuju posle poena Osmana u kontri uz faul,

20:42

36. minut: Drama Srbija na +4! 69:65

Kalinić hvata loptu, ali sudije sviraju faul u napadu Nikoli Jokiću! Sada faul Šenguna u napadu. Osmanj preko Jokića pogađa za 69:65, a Jokić promašuje poludistancu.

20:39

Tehnička za Micića, ali za šta?

Ne uspeva Turska da izbaci loptu iz auta, ali Jokić gubi loptu. Šengun promašuje trojku, a Micić posle promašene trojke dobija tehničku! Neverovatna odluka sudija!

Pešić je ponovo JAKO ljut!

20:36

34. minut: Trojka Gudurića, Ataman traži tajmaut! 69:62

Gubimo loptu, Osman je krade i daje poene za 66:62! Sviraju sudije korake Jaramazu, a Ataman prigovara sudijama! Gudurić sada daje trojku - 69:62!

Dobra odbrana Srbije i Ataman traži tajmaut!

20:32

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Korkmaz nas ubija! 66:60

Poeni Korkmaza sa penala za 65:57, a onda je fauliran Jagodić-Kuridža i pogodio je jedan penal. Korkmaz nastavlja da sipa i sada posle njegove trojke je 66:60 za Srbiju.

20:26

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Dvocifrena razlika Srbije - 65:55

Faulira Milutinov Šenguna i on pogađa dva bacanja, a Milutinov poentira ispod koša 65:52. Osmani završava četvrtinu trojkom - 65:55.

20:22

29. minut: Držimo nekako prednost! 63:50

Posle tri slobodna bacanja za Šenguna sada je 55:48, a nakon dva faula Turske Vasa Micić sa penala povećava prednost Srbije na 57:48. Šanli jako loše šutira, ali i Milutinov greši.

Korkmaz poentira u kontri, ali Marko Gudirić daje važnu trojku - 60:50. A onda Marko Jagodić-Kuridža daje trojku - 63:50.

20:18

27. minut: Lučić mora napolje! 55:45

Osman sada promašuje trojku, ali posle skoka Osmana daje dva poena i rezultat je 55:45. Lučić promašuje dvojku, a potom je Osman fauliran u prodoru. Treći faul pravi Vladimir Lučić, ali srećom Osman je oba puta neprecizan sa penala.

Micić promašuje trojku, ali to radi i Osman. A onda Lučič izlazi sa meča! Dobija četvrtu ličnu, pa onda i tehničku i neće se vraćati!

Vladimir Lučić
Izvor: MNPRESS

20:14

26. minut: Vratila se Turska - 54:43

Micić baca loš pas Jokiću, a Šengun pogađa preko Jokića, sada imamo seriju od 10:0 Turske i sada je 52:40.  Nova trojka Turske preko Osmana, njegov desetui poen i 52:43. Micić promašuje trojku, a Lučić prekida seriju Turske poenima ispod koša - 54:43.

20:10

24. minut: Vraća se Turska! 52:38

Kalinić pogađa trojku, a onda u kontri Turci poentiraju za 52:33. Čedi Osman poentira za tri, a Marinković ponovo promašuje za tri. Trojka Mahmutoglua i ovo je vreme za tajmaut Svetislava Pešića.

20:07

DRUGO POLUVREME! Sve više bežimo! 49:31

Postigli smo prve poene na startu poluvremena i sada je 20 razlike za Srbiju - 49:29. Lučić ne uspeva trojkom da poveća prednost, a onda još jedan promašaj Srbije za tri.

Pogađa Šejn Larkin za 49:31.

20:04

Šta smo videli?

Srbija je od starta bila bolji tim u Istanbulu i na kraju se to jasno i vidi na rezultatu sa poluvremena ove utakmice. Išla je prednost Srbije i do 19 poena razlike (32:13), ali je Turska posle nekih spornih sudijskih odluka uspela da stigne i do -11, ali bliže od toga nisu mogli.

Na kraju se sve završilo neverovatnom trojkom Nikole Kalinića uz zvuk sirene i uz ogromnu prednost našeg tima!

19:54

Pogledajte ŠTA JE URADIO!

Au, ovo se ne viđa svaki dan!

19:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Poen sa POLA!

Jokić poentira preko Šenguna, a zatim posle promašaja Kalinića Jokić hvata loptu i ponovo poentira za 42:26. Tajmaut traži Svetislav Pešić da nacrta poslednji napad Srbije i Jokić poentira za 44:28.

Na kraju poluvremena greška Turske i rezultat 47:28 nakon trojke Nikole Kalinića sa pola terena!

Izvor: Sportklub/Screenshot

19:39

18. minut: Jedan čovek drži Tursku -38:26

Poentira ispod koša Nikola Jokić, a Alperen Šengun daje dva poena sa penala za 37:23. Gudurić promašuje otvorenu trojku, ali je Micić fauliran na šutu za tri! Posle njegovih penala sada je 38:23 jer je pogodio samo jednom.

Ali drži Šengun Turke u igri - 38:26.

19:34

16. minut: MJK za tri! 35:21

Lučić promašuje trojku, ali neprecizan je i Mahmutoglu. Na kraju hvata tu loptu Šengun i smanjuje na 32:21. Jagodić-Kuridža promašuje trojku,

Mahmutoglu promašuje otvorenu trojku, a onda Marko Jagodić-Kuridža daje trojku!

Izvor: ATA Images/A.K

19:29

14. minut: Srbija RAZBIJA Tursku! 32:19

Kakav je igrač Vladimir Lučić! U prodoru je pogodio šut uz faul i sada je 32:13. Šengun uzima skok u napadu, poentira ispod koša, a onda pravi jako grub faul.

Udario je preko lica Marka Jagodića-Kuridžu, ali sudije su ostale neme na to! Pešić je ljut i buni se kod sudija, a onda posle trojke Mahmutoglua traži tajmaut!

19:25

DRUGA ČETVRTINA! Počelo je sporo - 29:13

Šengun napada Milutinova i promašuje, ali je onda pogrešio i centar Srbije. Korkmaz pogađa jako težak šut u poslednjim momentima napada, a Gudurić daje prve poene za Srbiju - 29:13.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

19:20

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Srbija vodi 26:11

Ističe napad Turcima posle tajmauta, ali Milutnov promašuje ceo obruč. Konačno se prekida post Turske, ali onda Lučić potpuno sam pogađa za tri - 24:11.

U kontri najbrži Milutinov i idemo na odmor sa 26:11! A ovo je prilika da pomenemo i jedan jubilej!

19:17

9. minut: Srbija vodi 21:9, Ataman u šoku!

Fauliran je Lučić na šutu za tri i sa linije penala ubacio je sva tri penala za 19:9. Lučić krade loptu, Gudurić poentira u kontri i na 21:9 idemo na tajmaut Ergina Atamana.

19:14

8. minut: Kreću rotacije! 16:9

Ne pogađa Micić jednom rukom, a Osman se upisuje posle prodora i sada je 16:9. Vanja Marinković dobija lošu loptu i promašuje, ali ni Larkin se ne upisuje.

Ušli su Milutinov i Gudurić, a van terena su Jokić i Marinković.

19:11

6. minut: Raste prednost - 16:7

Sjajno je prošao Vasa Micić i poentirao je za 12:7, a Vanja Marinković krade loptu, ali je onda gubi Nikola Jokić. U narednom napadu se ispravlja - daje poene Jokić za 14:7.

Šanli faulira Jokića, a nakon novih bacanja rezultat je 16:7. Već 11 poena Nikole Jokića!

Izvor: MN press / Matic Klansek Velej

19:08

4. minut: Šengun ne može ništa!

Dva napada bez poena, a Jokić iz koraka promašuje. Furkan Korkmaz daje trojku za 5:4, ali Kalinić vraća tu trojku - 7:5. U seriji je Korkmaz i izjednačuje na 7:7, ali onda Jokić poentira uz faul.

Posle slobodnog bacanja rezultat je 10:7.

19:04

KREĆEMO! Jokić u centru pažnje: 4:2

Prvi poeni za Srbiju, a onda faul i posle slobodnih bacanja rezultat je 2:1. Jokić prolazi Šenguna i zakucava za 4:1. Alperen Šengun je fauliran od strane Jokića i posle novih penala je 4:2.