slovenija poljska eurobasket

Još jedno čudo na Eurobasketu - ispali i Slovenci! Šampion ispustio titulu, Luka Dončić isključen sa utakmice!

Poljska pobijedila Sloveniju u posljednjem meču četvrtfinala Evropskog prvenstva!

slovenija poljska eurobasket Izvor: MN PRESS

Novi šok na Eurobasketu, Slovenija je ispala! Nadoknadili su Luka Dončić i ekipa minus od 23 razlike iz prvog dijela, vratili se u igru, ali su na kraju eliminisani. Poljska je slavila i prošla je u polufinale - 90:87 (29:26, 29:13, 6:24, 26:24)! Tamo ih čeka Francuska, dok drugi polufinalni par čine Njemačka i Španija. Dončić je meč završio na tri minuta prije kraja, dobio je petu ličnu...

Ovo ujedno znači i da Slovenci neće imati priliku da odbrane titulu iz 2017. godine kada su savladali Srbiju.

Poslije ispadanja "orlova" i Grka videli su mnogi Sloveniju kao tim koji će se prošetati do nove medalje. Imali su otvoren put, četvrtfinalni duel u kom su bili apsolutni favoriti. Djelovalo je da će lako da dođu do polufinala. Tako nije mislila ekipa selektora Igora Miličića! Bila je "nagazna mina" za evropskog prvaka, pa će tako Stari kontinent dobiti novog šampiona vrlo brzo.

SLOVENIJA: Blažič 13, Čančar 21, Dimec, Dončić 14 (11sk, 7as), Dragić 17 (5 izg, 4as), Murić 5, Nikolić, Prepelič 9, Rupnik, Samar, Tobi 8 (7sk).

POLJSKA: Balcerovski 11 (4sk), Cel 4, Dževa 3, Garbač, Kolenda, Mihalak, Oležničak, Ponitka 26 (16sk, 10as), Šek, Sloter 16 (6sk), Sokolovski 16 (5sk), Ziskovski 14.

22:32

STRELCI

22:27

KRAJ!

Gotovo je! Poljska je pobedila Sloveniju i igraće sa Francuskom u polufinalu - 90:87! Drugi polufinalni par čine Nemačka i Španija.

Viđen je triler u poslednjim sekundama, pošto su Poljaci mogli sve rutinski da reše, ali su pogrešili prilikom izvođenja auta, Dragić je pogodio (90:87) na 31.4 sekunde pre kraja. Sloter je promašio, Prepelič je ukrao loptu, hteo je da šutira za tri, da dobije faul, pokušao je to sa pola terena, sudije se nisu oglasile.

22:20

39' - PONITKA!

Ponitka daje trojku, Dragić pravi faul u napadu i to na Ponitki, deluje da je meč završen - 87:80

22:18

38' - JOŠ DVA MINUTA

Ostala su još dva minuta u Berlinu, Poljaci imaju šest poena prednosti - 78:84!

22:16

37' - KRAJ ZA DONČIĆA!

Utakmica je završena za Dončića na tri minuta pre kraja. Faulirao je Ponitku i to mu je peta lična. Ponitka je dao oba penala - 76:82!

22:13

36' - DONČIĆ MAŠI OBA PENALA

Dončić nije izlazio iz igre u drugom poluvremenu i to se videlo, promašio je oba slobodna bacanja, nešto što se njemu ne dešava. Dončić je potom napravio i ličnu, svoju četvrtu. Poljaci imaju prednost - 76:79.

22:11

35' - SLOTER, PA TEHNIČKA DONČIĆU!

Drama u poslednjih pet minuta. Sloter je dao trojku, Dragić je promašio, Sloter je zatim poentirao, a DOnčić je signalizirao da je napravio grešku u koracima, gestikulirao je ka sudijama i dobio tehničku, što je Amerikanac u redovima Poljske kaznio i pogodio sa penala - 74:76.

22:05

34' - TRIPL-DABL PONITKE I DONČIĆ KOJI IGRA!

Slovenija ima prednost na šest minuta pre kraja meča - 74:70.

Ponitka je asistencijom došao do tripl-dabl učinka i po tome je postao tek treći igrač u istoriji kome je to pošlo za rukom. Za to vreme Dončić ne izlazi iz igre. Od početka drugog dela je na parketu i neće da izađe. Balcerovski je krenuo na zakucavanje, a Prepelič se postavio, pao je, sudije su pokazale da je faul u napadu. Poljaci su poludeli, krenuli su da viču, prvi Balcerovski koji je dobio tehničku. Prepelič nije doa bacanje, ali je pogodio za dva posle toga. Poljska u problemu, a i jedni i drugi bsne na sudije...

22:00

32' - VODI SLOVENIJA!

Neverovatni Slovenci prave veliki preokret, Čančar je promašio trojku iz ugla, a onda je uhvatio loptu, to najbolje pokazuje koliko Poljaci "spavaju". Niko ne može da ih razbudi, a Blažič je fauliran, nezgodno je pao, pa je morao napolje, ušao je Prepelič i izveo slobodna bacanja, dao je jedno od dva. Ziskovski je zatim dao trojku, a Prepelič je odmah uzvratio - 71:67!

21:54

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Treća četvrtina je završena, Poljska ima prednost, ali su Slovenci u znatno boljem ritmu - 64:63.

Sledi 10 minuta odluke.

21:49

28' - BLAŽIČ, SLOVENCI SU SE VRATILI!

Briljantna Slovenija. Jaka Blažič je pogodio za tri i sada je razlika minimalna - 61:60! Miličić traži tajm-aut, sa ogromnim zakašnjenjem, pošto su Slovenci napravili neverovatnu seriju - 21:3! Poljaci su za osam minuta treće četvrtine promašili 10 šuteva za tri poena!

21:43

26' - SLOVENIJA SPUŠTA MINUS!

Slovenija ima jednocifren minus, ponovo imamo zanimljiv i neizvestan meč - 60:52!

Poljaci gotovo sve šuteve za ovih šest minuta šutiraju za tri, kao Golden Stejt, jedina razlika je što sve promašuju!

21:40

24' - SLOVENCI NE ODUSTAJU!

Ne odustaju Slovenci. Poljaci i dalje imaju vođstvo, ali su u problemu, prevšie su nervozni, žure, greše. Slovenija pokušava da se vrati u meč - 60:48.

21:34

22' - SERIJA SLOVENIJE

Slovenija drugo poluvreme počinje serijom 5:0, trojka Dončića, pa koš Blažiča u kontri, odmah je Poljska tražila tajm-aut - 58:44.

Dončić i dalje igra sa bolnom grimasom na licu...

21:28

STRELCI NA POLUVREMENU

SLOVENIJA: Blažič 5, Čančar 14, DImec, Dončić 9 (1/5 za 2, 1/3 za tri, Dragić 7, Murić, Nikolić, Prepelič, Samar, Tobi 4

POLJSKA: Balcerovski 9, Cel 2, Dževa 3, Garbač, Kolenda, Mihalak, Oležničak, Ponitka 16, Šenk, Sloter 7, SOkolovski 13, Ziskovski 9

21:24

DONČIĆ SE DRŽI ZA LEĐA!

Ogroman problem za Sloveniju. Luka Dončić otišao je u svlačionicu držeći se za leđa... Ne izgleda dobro.

21:21

POLUVREME

Ogroman zaostatak za Sloveniju na poluvremenu. Poljaci briljiraju. U prvih 20 minuta održali su čas košarke rivalu - 58:39!

Najveća razlika bila je u poslednjem kvartalu na "+23" (54:31).

Izvor: Marko Metlas/[email protected]

21:19

DONČIĆ VAN RITMA

Luka Dončić je van ritma, previše promašuje, Ponitka se poigrava, Poljaci imaju veliku prednost - 48:31.

21:18

NESPORTSKA LIČNA NIKOLIĆA

Poljaci igraju bolje u drugoj četvrtini, imaju prednost, a Aleksej Nikolić napravio je nesportsku ličnu na sedam minuta pre poluvremena.

Sokolovski je dao oba penala, pa je Ponitka uvećao prednost - 38:29.

21:17

NBA ČETVRTINA

Prva četvrtina odigrana je u NBA stilu. Nije bilo previše odbrane ni na jednoj strani. Posle prvih 10 minuta igre u Berlinu Poljaci imaju prednost - 29:26.