Srbija poražena od domaćina - sutra igra najbitniji meč: Marinine lavice sad moraju da pobijede!

Košarkašice Srbije upisale su drugi poraz u prva tri meča na Svjetskom prvenstvu.

Kosarkasice-Srbije-izgubile-od-Australije. Izvor: MN Press/Sportida/Vid Ponikvar

Drugi poraz košarkašica Srbije na Svjetskom prvenstvu! Izabranice Marine Maljković nisu prikazale partiju na očekivanom nivou i poražene su od domaćina Australije (69:54), što bi sada moglo da zakomplikuje situaciju u grupi. Reprezentacija Srbije sutra mora da savlada Mali - najslabiju reprezentaciju B grupe, kako bi ostala na mjestu koje vodi u četvrtfinale.

Što se tiče današnjeg meča, Australija je opravdala ulogu favorita i čvrstom odbranom je već u prve dvije četvrtine stekla značajniju prednost. Nakon 20 minuta košarke srpske košarkašice imale su osam poena manje, dok je maksimalna razlika početkom treće dionice bila čak 18 poena. Srbija je probala da se vrati u meč tokom drugog dijela treće dionice, ali je kratak period odlične igre bio nedovoljan za iznenađenje.

Iskusna ekipa Australije znala je da se smiri u trenucima bolje igre Srbije, pa je u posljednju dionicu ušla sa opipljivom prednošću. Prostora za senzaciju nije bilo, pa će Srbija morati da se okrene preostalim mečevima u grupi. Pobjeda nad reprezentacijom Malija praktično bi donijela Srbiji plasman u četvrtfinale, jer je teško očekivati da će košarkašice Japana u preostale dvije runde upisati isto toliko pobjeda.

Reprezentaciju Srbije protiv Australije predvodila je Ivon Anderson koja je ponovo pjevala himnu, a ona je susret završila sa 16 poena. Pored nje, raspoložena je bila još samo Saša Čađo sa 12 poena.