"Crne rupe" u Laktašima: Amerikanci srušili Igokeu, Cedevita upisala četvrti trijumf!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nakon 30 minuta konstantnih preokreta sve je riješeno u posljednjoj dionici.

ABA liga Cedevita Olimpija pobijedila Igokeu 85:74 Izvor: ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Igokee rezultatom 85:74 poraženi su od Cedevite meču sedmog kola ABA lige odigranom u Laktašima gdje je sve odlučeno u posljednjih deset minuta.

Tri četvrtine trajao je „rolerkoster“ u kojima su i jedni i drugi imali „crne rupe“ koje su počele još u prvoj četvrtini kada je Igokea serijom 9:0 povela 18:9, a onda dozvolila gostima izu Slovenije da oni naprave 15:0 i dođu do 24:18.

Tek poenima Kroforda za 24:20 zaustavljen je nalet gostiju, a onda je uslijedio period koji je pripao Igokei, pa je na kraju druge četvrtine bilo 38:30 za Igokeu! I to tek nakon sjajnog zakucavanja Omića.

Uslijedilo je deset minuta u kojima su se praktično vidjela dva čovjeka Džošua Adams i Jogi Ferel.

Adams je u prve tri minute treće četvrtine ubacio tri trojke, ali je tek Ferel bio nezaustavljiv i sa 11 poena u ovoj dionici bio najzaslužniji za egal 59:59 pred odlučujućih 10 minuta.

Posljednja četvrtina počela je trojkama Volera i Kroforda, ali je ponovo „klackalica“ otišla na drugu stranu i Cedevita Olimpija je serijom 14:0 stigla do vođstva 80:68 i natjerala Bajića da traži minut odmora.

Imali su domaći priliku da ponovo uhvate priključak, ali je šut zatajio i nakon promašaja Jošila za tri Ferel je na drugoj strani pogodio sa iste distance i vratio dvocifrenu prednost Cedevita Olimpiji.

Slovenačka ekipa rutinski je završila meč za konačnih 85:74 i tako stigla do četvrte pobjede u sezoni, uz dva poraza, dok Igokea ima četiri pobjede i tri poraza.

Ferel sa 20 poena i Adams sa 17, te Omić sa 16 poena i deset skokova predvodili su ekipu Cedevita Olimpije, a i u ekipi Igokee glavnu riječ su po običaju vodili Amerikanci.

Kroford je ubacio 22 poena, Voler 13, a Rej 11 u trećem porazu svoje ekipe.