Njemački tim razbio crveno-bijele u Pioniru.

crvena zvezda alba uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je glatko izgubila od Albe, 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27) i doživjela udarac u borbi za plasman u Top 8, koja joj se sve više svodi na teoriju.

Iako je tim Duška Ivanovića energično krenuo u meč, primorao gosta na 12 izgubljenih lopti do poluvremena, gosti su do poluvremena stabilizovali igru, a onda su potpuno razbili srpskog predstavnika i do kraja ispustili samo četiri posjeda. Crvena zvezda je katastrofalno šutirala trojke - 5/28 za tri poena, Luka Vildoza (1/6) i Nemanja Nedović (1/9) nisu uspjeli da uđu u ritam, a kad god je bilo teško tražili su upravo šut sa distance. On nije dolazio, kao što nije krasio ni Albu, ali je ona igrom u tranziciji i strpljivim napadima kažnjavala sve greške domaćina.

Iskusni kombo-bek Maodo Lok ubacio je 24 poena za Albu, trojkama u posljednjoj četvrtini "prelomio" utakmicu i ubio nadu Zvezde da će moći da ostane ravnopravna svom dugogodišnjem "dželatu", naviknutom na pobjede u hali "Pionir".

Alba je trenutno na skoru 7-18, a mjesto na kojem tradicionalno pobjeđuje probaće da iskoristi kao odskočnu dasku za bolje rezultate u narednom periodu. Sa druge strane, Zvezda je na učinku 11-14 i sa sve manjim šansama da se domogne plej-ofa ove sezone. Sljedeći meč odigraće narednog četvrtka u Minhenu protiv Bajerna.

ZVEZDA: Vildoza 10 (1/6 za tri, 6 izg), Lazarević 4, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 7 (1/7 za tri), Ivanović 9, Nedović 11 (1/9 za tri), Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 14, Bentil 5.

ALBA: Lo 24 (3/4 za tri), Proćida 11, Smit 8 (0/6 za tri), Vecel 9 (6 sk), Matisek 3, Šnajder, Olinde 13 (7 sk), Kumađe, Timan 9, Sikma 2, Lamers 8, Blat.

20:51

Zvezda izgubila! Rutinska pobeda Albe u Pioniru

Nemački tim je i ovog puta mirno savladao crveno-bele u hali "Aleksandar Nikolić"! Konačan rezultat bio je 87:72 za tim iz Berlina, a u poslednjoj četvrtini rezultat je bio 27:11 za goste. Utakmicu je obeležio i katastrofalni šut srpskog tima za tri poena - 5/28, a u drugom poluvremenu 1/16.

Crveno-beli su od u poslednjih devet utakmica samo jednom pobedili Albu - jesenas u Berlinu. Ovaj poraz dodatno ih je udaljio od plasmana u Top 8 fazu i sve više joj ostaje samo teorija u toj borbi.

20:48

Maodo Lo stavlja tačku na utakmicu!

Zvezda je u poslednjoj četvrtini ubacila samo sedam poena, a Maodo Lo postavio je Albino vođstvo 83:68! Crveno-beli su neverovatno i potpuno stali i ostali bez rešenja.

20:43

Maodo Lo vodi Albu ka pobedi

Iskusni nemački košarkaš "vezao" je trojke za veliko vođstvo svog tima, 77:65, na četiri minuta do kraja utakmice. Crvena zvezda još ne može da dođe sebi, niti da pogodi trojku (5/26, u drugom poluvremenu 1/12).

20:37

Konačno, Dobrić!

Posle serije gostiju 11:0 (za vođstvo 70:59), Ognjen Dobrić konačno je bar privremeno zaustavio nalet tima iz Berlina. Podsetimo, Zvezda nije dobila Albu kod kuće još od 2015. U poslednjih osam mečeva, nemački predstavnik ostvario je sedam pobeda.

20:33

Traje serija Albe

Proćida zakzcava za vođstvo Albe 68:61, serija gostiju 9:0 - najveća na utakmici! Još sedam i po minuta, a crveno-beli ne mogu da dođu sebi u ovim trenucima.

20:32

Zvezda tone, Alba na "plus 5"

Nemački tim je u seriji 7:0, vodi 66:61 na osam minuta do kraja, a Duško Ivanović prinuđen je da pozove tajm-aut.

20:30

Zvezdine trojke 5/22, Alba povećava prednost

Jani Vecel iskoristio je slobodna bacanja da donese Albi 64:61 na početku poslednje četvrtine.

20:27

Promašaji Nedovića i Vildoze, ali i vođstvo Zvezde

Košarkaši Zvezde ne uspevaju da pogode trojku u potencijalno "prelomnoj" fazi meča, ali ipak odlaze na poslednju pauzu sa poenom prednosti - 61:60.

20:21

Nedović izjednačuje, Vildoza dribla u nogu

Nastavlja se drama u Pioniru -- rezultat je 59:59 na minut i po do kraja treće četvrtine

20:18

Važni poeni Nikole Ivanovića

Crnogorac u ovim trenucima drži Zvezdu "iznad vode". Uhvatio je ofanzivni skok posle Nedovićevog promašaja i pogodio za 57:56 za crveno-bele u 26. minutu

20:14

Sada Alba kontroliše rezultat!

Strepeo je Pionir dok je Smit šutirao trojku za Albinih "plus 5". Pogodio je "prvi" obruč, a lopta je onda otišla u aut.

20:11

Zakuvalo se na parketu!

Košem Džejlina Smita posle prodora, Alba je prvi put povela večeras - 45:44 u 22. minutu utakmice. Zvezda je na to odmah odgovorila trojkom Filipa Petruševa za 47:45.

19:57

Nedović zakucava, Zvezda vodi na poluvremenu!

Zvezda vodi na poluvremenu 44:39

ZVEZDA: Vildoza 10, Lazarević 2, Mitrović 4, Dobrić 3 (1/4 za tri), Ivanović 5, Nedović 5, Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 6, Bentil 5. Timski: 12/19 za dva, 4/12 a tri, 8/9 sl. bacanja, 9 skokova (6-3), 6 asistencija, 5 ukradenih lopti i 6 izgubljenih.

ALBA: Lo 6, Proćida 8, Smit 2, Vecel 5, Matisek 3, Olinde 11, Timan 4, Sikma (5 asistencija). Timski: 14/18 za dva, 2/8 za tri, 5/6 sl. bacanja, 16 skokova (12-4), 13 asistencija, 3 ukradene, 12 izgubljenih

19:46

Vildoza odbija nalet Albe!

Argentinac je pogodio prodor uz prekršaj, pa odmah ukrao loptu gostima i pomogao Zvezdi da se odlepi na mirnijih "plus 9" (42:33). Alba opet traži tajm-aut, a Pionir je oduševljen zbog ove sekvence Vildoze. Ubacio je 10 poena.

19:45

Proćida vraća Albu na "minus 4"

Blat je promašio trojku, ali je njegov saigrač bio na mestu da ofanzivnim skokom smanji Zvezdino vođstvo na četiri poena - 38:34. Ponovo period bolje igre gostiju. U drugoj četvrtini ubacila je 18 poena za sedam i po minuta.

19:37

Snažno zakucavanje Lazarevića

Hasan Martin video je da Zvezdino krilo utrčava kraj čeone linije, odmah je prosledio loptu i usledilo je jako "kucanje", za Zvezdinih 34:25. Na drugoj strani, Luk Sikma uhvatio je ofanzivni ritam

19:31

Žestok udarac u glavu Stefana Markovića

Maodo Lo je oborio Markovića na parket udarivši ga laktom u glavu. Srpski plejmejker ostao je da leži na terenu, a sudije su pregledale da li da dosude Nemcu nesportski prekršaj, što su i uradile.

U toku je 12. minut i Marković je sa linije penala postavio Zvezdino vođstvo 29:20.

19:27

Delirijum u hali, ušao je Marko Gudurić

As Fenerbahčea i ljubimac navijača Crvene zvezde ušao je u dvoranu početkom druge četvrtine, pri rezultatu 25:15 za srpski tim. Dočekan je velikim aplauzom i ovacijama, dan nakon što je doneo Feneru pobedu protiv Partizana u Štark areni.

Zvezda u ovim trenucima održava "plus 10" na semaforu i vodi 25:15.

19:20

Nikola Ivanović "tera" Albu na tajm-aut

Trener Nemaca Izrael Gonzales zatražio je tajm-aut posle trojke crnogorskog košarkaša za Zvezdinu prednost 20:10 u 9. minutu utakmice. Pogledajte Ivanovićevu trojku:

19:15

Evo ga Zvezdin napad!

Nemanja Nedović asistirao je Filipu Petruševu, pa Luki Mitroviću i pomogao je Zvezdi da povede 13:8. Važnije od toga uspeo je da razmrda napad crveno-belih posle nekoliko "sušnih" minuta.

19:13

"Tvrda" faza meča, Alba na "minus 1"

Tamir Blat proigrao je Johanesa Timana u reketu i nemački tim se primakao na samo poen zaostatka. Zvezda u ovoj fazi ima velikih problema da "reši" odbranu gostiju.

19:08

Lo krade loptu Vildozi

Plejmejker Albe ukrao je loptu Argentincu na prenošenju i smanjio je u kontri "jedan na nula" rezultat na 9:6 za Zvezdu. U toku je 5. minut

19:07

Tu je i ljubimac Delija, Marko Pantelić

Legendarni fudbaler Crvene zvezde došao je na košarkašku utakmicu i dobio veliki pozdrav navijača

19:04

Dobrić! Pionir je skočio!

Zvezdin borbeni bek pogađa prvu trojku, za prednost crveno-belih 5:0 na isteku drugog minuta.

19:03

Ben Bentil postiže prve poene

Zvezda poenima svog krilnog centra stiče prednost 2:0, nakon odlične odbrane Luke Vildoze u prva dva napada Albe.

Alba godinama pobeđivala Zvezdu

Međusobni skor u Evroligi je 7-2 za nemački tim, koji je prošle jeseni doživeo prvi poraz posle čak sedam uzastopnih pobeda protiv crveno-belih. Prošle sezone u Pioniru je bilo ubedljivih 78:63 za Albu.

17:35

Poslednji meč bez Fakunda Kampaca

Crvena zvezda će nakon ovog meča moći da računa na Fakunda Kampaca u Evroligi, jer joj ističe kazna koju je izreklo najjače takmičenje ove zime. Argentinac će debitovati za crveno-bele u Evroligi sledećeg četvrtka, na gostovanju Bajernu.

U međuvremenu, novi ljubimac navijača Zvezde je u domovini i igra važne mečeve za reprezentaciju.

17:33

Zvezda pobedila u Berlinu

Crvena zvezda dočekuje Albu sa skorom 11-13, dok je nemački tim "fenjeraš" tabele Evrolige sa učinkom od 6 pobeda i 18 poraza. Tim Duška Ivanovića pobedio je u prvom međusobnom duelu ove sezone 88:84 i posle toga je pobedio u još četiri utakmice (Makabi, Virtus, Partizan i Žalgiris)