Armani Milano Partizan uživo prenos livestream

PARTIZANOVA TOP 8 DRAMA TEK POČINJE - BERON GA SRUŠIO U MILANU: Zakazao ubojiti napad, a kapiten "pucao" sam!

Partizan izgubio od Armanija u Milanu.

Armani Milano Partizan uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Partizan sada čeka drama u borbi za Top 8 Evrolige - u Milanu je Armani odnio pobjedu - 76:62. Jedan od glavnih "krivaca" za to bio je Bili Beron, koji je pogađao kada je bio najvažnije.

Napad, koji je zaštitni znak crno-bijelih, u potpunosti je zakazao. Prosjek ove sezone je 84,9 poena, a protiv "manekena" je granica od 60 jedva probijena. Upravo je to i glavni razlog poraza srpske ekipe.

Tim Željka Obradovića sada čeka dramatična borba za Top 8 Evrolige, trenutni skor je 15-13. Slijedi pakleni raspored u martu, gostovanje Efesu (16. marta), pa tri meča kod kuće protiv Olimpijakosa, Barselone i Real Madrida, pa onda dva meča u aprilu, prvo u gostima protiv Monaka (7.4) i 14.4 kod kuće protiv Panatinaikosa.

Raspored Partizana do kraja ligaškog dijela Evrolige:

• 16. 3. Efes - Partizan (18.30)
  • 24. 3. Partizan - Olimpijakos (20.30)
  • 28. 3. Partizan - Baselona (20.30)
  • 31. 3. Partizan - Real Madrid (20.30)
  • 7. 4. Monako - Partizan (21)
  • 14. 4. Partizan - Panatinaikos (20.30)

Što se ovog meča tiče, od samog starta se vidjelo da ni jedni ni drugi nisu u napadačkom ritmu, na poluvremenu je domaćin imao poen prednosti (30:29). Kevin Panter igrao je sam, bio je jedini dvocifren sa 11 poena u tom dijelu. Egzum je bio bez poena, Lesor se mučio u reketu. U drugom dijelu su se stvari promijenile, tim Etorea Mesine našao je ritam u napadu, a presudio je kraj treće dionice i početak četvrte. Partizan četiri minuta nije uspio da postigne koš, a poslije poena Berona razlika je otišla na nedostižnih "+12" (58:46).

ARMANI: Dejvis 12 (3as), Tomas, Luvavu, Pengos 10 (7as, 5sk), Tonut 4, Meli 9 (8sk), Beron 14 (3sk), Nejpijer 10 (4as), Riči 4, Šilds, Hajns 4, Vojtman 7 (4sk)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 7 (4sk), Avramović 4, Panter 15 (5sk, 3as), Smailagić 2, Papapetru 3, Egzum 10 (4 izg.l, 3 as), Naneli 10 (4 izg.l, 3sk), Lesor 11 (6sk), Trifunović, Anđušić, Madar

KRAJ

Meč je završen, Armani je pobedio Partizan - 76:62!

22:32

29' - ARMANI BLIZU POBEDE

Ušli su Avramović i Madar i igraju presing po celom terenu, Meli se snalazi u poslednjoj sekundi, a onda dolazi do lakih poena pored Madara u reketu. Naneli je fauliran, dao je oba slobodna bacanja - 74:60.

22:30

38' - POENI LESORA, JOŠ DVA MINUTA DO KRAJA

Lesor je iznudio faul, ali je bio polovičan sa penala, još dva minuta ima Partizan da proba da se vrati u igru - 69:58.

22:27

37' - TROJKA NANELIJA!

Naneli pogađa za tri, Armani ima dvocifrenu prednost na tri minuta pre kraja - 69:57.

22:23

36' - PENGOS SA PENALA, LESOR POLOVIČAN

Pengos je bio siguran sa penala, još četiri minuta do kraja meča, Lesor je bio polovičan sa penalArmani vodi - 67:53.

22:19

35' - BERON ZA TRI UZ ZVUK SIRENE

Beron pogađa trojku uz zvuk sirene, Ledej greši u napadu, a Dejvis onda pogađa pored Lesora - 65:41. Obradović traži minut odmora.

22:17

34' - EGZUM VRAĆA PARTIZAN!

Egzum pogađa dva penala, pa onda daje trojku, Mesina traži tajm-aut - 60:51.

22:15

33' - ARMANI U SERIJI, TROJKA BERONA

Nastavlja se serija Armanija, Tonut ostaje potpuno sam na obruču i lako polaže loptu u obruč, a pre toga je Beron pogodio za tri - 60:46. Ledej je promašio zicer...

22:12

32' - PARTIZAN BEZ KOŠA VIŠE OD TRI MINUTA!

Od poena Smailagića sa penala na 55 sekundi pre kraja treće četvrtine Partizan nije dao koš, Dejvis je dao lagane poene na obruču, Željko je reagovao tajm-autom- 55:46. Armani je napravio seriju 10:0!

22:09

31' - DEJVIS BRŽI OD SIRENE

Pengos pogađa pored Madara, a Dejvis onda poentira uz zvuk sirene. Sudije su prvo poništile koš, pa su posle gledanja snimka promenile odluku. Brendon je pogodio pored Madara i Ledeja koji su odigrali odličnu odbranu, ali je lopta na kraju prošla kroz obruč za vođstvo domaćina - 53:46.

22:03

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Nejpijer je dao trojku uz zvuk sirene, Armani vodi na ulasku u poslednji kvartal - 49:46.

21:58

29' - ŽELJKO VIČE NA SMAILAGIĆA, PAPAPETRU I "ER BOL"

Smailagić je napravio faul, Dejvis je dao oba penala, a za to vreme je Željko pozvao Smailagića i vikao na njega. Vidno nezadovoljan određenim potezima svog igrača. Papapetru je onda iznudio faul, pa promašio ceo obruč prilikom izvođenja bacanja. Dao je drugo, Armani vodi - 45:44.

21:55

28' - PANTER I PENGOS

Panter pogađa iz teške pozicije posle prodora, posle čega Pengos daje trojku - 43:43.

21:52

27' - LEDEJ POD FAULOM!

Ledej pogađa posle greške Madara, fauliran je i daje dodatno bacanje. Pre svega toga se Tonut obrukao, bio je sam na polaganju, izblokirao ga je obruč, Mesina se uhvatio za glavu. U momentima kada je Partizan mogao da uveća prednost Panter je izgubio loptu, usledili su brzi poeni u kontri i tajm-aut Obradovića - 41:40 za crno-bele.

21:50

26' - PRODOR BERONA

Beron poentira posle prodora, uz faul Lesora, promašio je dodatno bacanje - 38:38.

21:48

25' - NANELI POGODIO

Naneli je pogodio dugu dvojku, Partizan ima prednost - 38:36. Beron i Lesor potom su skakali za "mrtvu loptu", ali se odbila u aut od Pantera i napad je pripao domaćinu.

21:43

24' - OPET JE NEREŠENO

Riči je fauliran, polovičan je sa penala, ponovo je nerešeno - 36:36.

21:40

23' - PANTER I RASPRAVA

Panter je fauliran, dao je oba penala, a Pengos je imao žestoke proteste kod sudija posle tog faula. Kevin je vratio prednost - 36:35. Pre toga je Vojtman pogodio trojku.

21:38

22' - LAKI POENI LESORA

Laki i brzi poeni za Lesora, odlično dodavanje Pantera za vođstvo srpskog tima - 34:32.

21:36

21' - EGZUM ZA TRI!

Prvi poeni Egzuma na utakmici, pogađa za tri i za izjednačenje - 32:32.

21:30

ŽELJKO: BAŠ, BAŠ LOŠE!

U pauzi između dva dela Željko Obradović dao je kratku izjavu.

"29 poena za poluvreme, to je baš, baš loše, moramo da igramo mnogo, mnogo brže", rekao je Željko.

21:23

STATISTIKA NA POLUVREMENU

ARMANI: Dejvis 2, Tomas, Luvavu, Pengos 2 (4as), Tonut, Meli 7 (5sk), Beron 5 (1/4 za tri), Nejpijer 5, Riči 3, Šilds, Hajns 4

PARTIZAN: Vukčević 3, Ledej 4 (2sk), Avramović 2, Panter 11, Smailagić, Papapetru 2, Egzum, Naneli 3 (3 izg.l), Lesor 7 (4sk), Trifunović, Anđušić, Madar

Kada su statistički parametri u pitanju, oba tima imaju ogroman broj izgubljenih lopti (Armani 8, Partizan 10). Kada je šut u pitanju, Partizan bolje šutira za dva (11/21) nego za tri (1/6), ima 16 skokova i 3 asistencije. Sa druge strane Armani za dva šutira 8/14 i za tri 3/16, uz 17 skokova.

21:20

20' - POLUVREME

Lesor snažno zakucava posle promašaja Ledeja, a Mesina traži minut odmora za poslednji napad u prvom delu. Beron je promašio, Lesor je bio odličan u odbrani i košarkaš Armanija je imao veoma težak šut. Posle 20 minuta igre Armani ima minimalnu prednost - 30:29.

21:16

19' - BERON ZA VOĐSTVO

Beron daje trojku, Armani vodi - 30:27.

21:14

18' - POENI PANTERA

Panter je dao oba slobodna bacanja, pa je Naneli pogrešio, a Meli u kontri igrao nogom i poslao loptu u aut. Mesina traži tajm-aut, Partizan ima prednost - 27:25.

21:10

17' - NEREŠENO JE, PANTER SE VRATIO

Pengos se razigrao, našao put do koša, Partizan je ušao u seriju grešaka i dosta izgubljenih lopti, onda je Nejpijer fauliran i dao je oba penala - 25:25. Posle pogođenog penala Obradović je primoran da vrati Pantera u igru iako ima dve lične.

21:05

15' - SMAILAGIĆ KRADE LOPTU MADARU

Smailagić je fauliran, a onda je posle toga Papapetru promašio, Madar je imao loptu ,Smailagić se pojavio niotkuda i uzeo mu loptu iz ruke, bio je okrenut leđima, nije video saigrača, a usledila je "mrtva lopta" koja je na kraju pripala domaćinu. Zatim je Hajns pogodio - 25:21 za Partizan. Obradović poziva Alena i objašnjava mu gde je pogrešio.

21:03

14' - LEDEJ RASPOLOŽEN

Ledje je raspoložen protiv bivšeg tima, dosta faulova na njemu, dosta problema u napadu za oba tima - 25:19.

21:00

13' - EGZUM IZLAZI IZ IGRE

Nekoliko grešaka Egzuma na parketu, Željko ga vadi iz igre i objašnjava mu gde je pogrešio, Madar je ušao, a Pengos je lako prošao pored njega i ostavio za Dejvisa koji je lako poentirao. Posle faula na Ledeju, Obradović je tražio minut odmora - 23:17.

20:58

12' - DRUGA LIČNA PANTERA

Problem za Partizan, Panter je dobio drugu ličnu, Pengos se postavio u odbrani i iznudio faul u napadu - 23:15.

20:55

11' - LEDEJ I HAJNS

Ledej na jednoj, Hajns na drugoj strani za lake poene - 21:15.

20:53

STATISTIKA PRVE ČETVRTINE

Partizan je u prvoj četvrtini odlično šutirao (7/11 za dva, 1/3 za tri), ima 11 skokova, 2 asistencije i 4 izgubljene lopte. Panter je dao 9 od 19 poena crno-belih.

Armanije bio užasan u šutu u prvom kvartalu (2/7 za dva, 2/9 za tri), uz 6 skokova i po 2 asistencije i izgubljene lopte. Najefikasniji su Nejpijer i Riči sa po 3 poena.

20:52

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Gotova je prva četvrtina, Partizan je završava poenima Pantera na obruču - 19:13.

20:50

9' - NANELI ZA TRI

Naneli poentira, daje trojku preko ruke, Dejvis pogađa sa poludistance, posle toga Naneli pravi grešku u koracima, čekao je faul, sudije se nisu oglasile - 17:10.

20:47

8' - AVRAMOVIĆ BLOKIRA BERONA!

Armani krade loptu, Beron kreće u kontru, a Aleksa igra savršenu odbranu i blokira bivšeg igrača Zvezde na polaganju, posle toga Hajns greši i šalje dodavanje u aut. Lesor zatim dolazi do lakih poena - 14:6.

20:46

7' - PRVA TROJKA ARMANIJA

Armani loše šutira u prvoj četvrtini (2/11), previše forsiraju za tri i promašuju, prvu trojku daje Nejpijer. Odmah Lesor ima odgovor i sjajno zakucava - 12:6.

20:41

5' - PARTIZAN SJAJAN, MESINA REAGUJE!

Lesor je bio polovičan sa penala, Nejpijer je promašio, pa je Avramović došao do brzih poena na obruču, Mesina je tražio minut odmora - 10:2!

20:38

4' - PANTER U SERIJI!

Nastavlja Panter da dominira, dao je i sedmi poen za Partizan, svi poeni su njegovi, sa druge strane Vojtman je uz zvuk sirene pogodio, sudije su prvo poništile koš, pa je posle gledanja snimka ustanovljeno da je izbacio loptu na vreme - 7:2!

20:36

3' - PET POENA PANTERA

Pet uzastopnih poena Kevina Pantera, Partizan vodi - 5:0!

20:34

2' - NEMA POENA

Dva minuta igre u Milanu, nema poena. Ni jedni ni drugi nisu uspeli da pronađu put do koša - 0:0.

20:27

PETORKA PARTIZANA I ARMANIJA

Partizan reće meč u petorci: Avramović, Naneli, Panter, Vukčević, Lesor

Armani: Nejpijer, Šilds, Beron, Meli, Vojtman.

20:25

POKLONI ZA PANTERA I LEDEJA

Pred početak meča Kevin Panter i Zek Ledej dobili su poklone od Kajla Hajnsa i Ševona Šildsa. Oni su nosili dres italijanskog kluba i ispraćeni su aplauzima.

20:20

IGRAČI SU NA TERENU

Zagrevanje je završeno, igrači su na terenu i čeka se početak utakmice.

20:11

ŠTA ČEKA CRNO-BELE?

Partizan gostuje Armaniju, a na MONDU ste danas mogli da pročitate i šta sve čeka crno-bele u tom meču.

20:00

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Milanu počinje u 20.30 časova.

19:44

ŽELJKO PROSLAVIO ROĐENDAN U ITALIJI

Željko Obradović proslavio je 63. rođendan u Milanu. Ljudi iz kluba pripremili su mu i zanimljivo iznenađenje i tortu.

Izvor: Twitter/PartizanBC

19:36

PET RAZLOGA PARTIZANOVOG USPEHA

Partizan juri mesto među osam najboljih u Evroligi. Pročitajte i pet razloga zbog kojih crno-beli igraju dobro u ovom takmičenju.

19:26

"ARMANI JE U NAJBOLJOJ FORMI"

O timu iz Milana reči hvale ima i Željko Obradović. Naglasio je da trijumf u Bolonji mora što pre da se arhivira.

"Moramo što pre da zaboravimo ovo što je bilo u Bolonji i da se okrenemo utakmici u Milanu. Oni su ekipa koja je u ovom trenutku verovatno u najboljoj formi od svih timova u Evroligi i za tu utakmicu moramo da se pripremimo na najbolji mogući način", rekao je Željko u najavi meča.

19:20

SMAILAGIĆ OPREZAN

Uoči ovog meča Alen Smailagić izneo je niz pohvala na račun tima Etorea Mesine.

"Mislim da je svima u Evropi jasno da Milano ima tim koji bi se u nekim drugim okolnostima verovatno borio ne samo za plej-of, nego i za prednost domaćeg terena u plej-ofu. Veoma dobra, iskusna ekipa koja je u poslednjih nekoliko nedelja podigla formu i spremno nas čeka sa željom da nastavi niz pobeda. Iako se mnogo toga promenilo u odnosu na prvu utakmicu u Beogradu, videli smo i tada koliko su bili opasni i kako su brzo okrenuli naših +9 i došli do zaslužene pobede", rekao je Smailagić.

19:17

NA POBEDU I U MILANU

Partizan ide po drugu pobedu kojom bi se dodatno približio mestu među osam najboljih u Evroligi. Za to će biti potrebno da pobede Armani u Milanu, tim koji je podigao formu i igra sve bolje u poslednje vreme. I jedni i drugi očekuju težak i neizvestan meč.

19:15

PARTIZAN POBEDIO VIRTUS

Prvi meč u duploj evroligaškoj nedelji Partizan je dobio. U Bolonji je savladan Virtus (88:79).