Debakl Borca u Bijeljini: Budućnost deklasirala Banjalučane - "minus 22" za brigu!

Poslije četiri uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu, banjalučki "crveno-plavi" doživjeli pravu rezultatsku katastrofu na gostovanju u Semberiji.

Budućnost iz Bijeljine deklasirala Borac 85:63 Izvor: Promo/KK Borac

Košarkaši Borca doživjeli su večeras u Bijeljini najteži domaći poraz ove sezone.

Domaća Budućnost deklasirala je goste iz Bijeljine 85:63, čime je serija "crveno-plavih" od četiri pobjede prekinuta.

BUDUĆNOST - BORAC (28:16, 19:22, 18:16, 20:9)

Tim iz Bijeljine odlično je odigrao prvu četvrtinu, u kojoj je imao i 15 poena prednosti, da bi Banjalučani jedino u drugom kvartalu parirali rivalu i uspjeli za nijansu da smanje zaostatak.

Ipak, domaćin je preostala dva perioda igre odigrao bolje, naročito u posljednjih deset minuta, kada je bilo jasno da će zabilježiti siguran trijumf, četvrti uzastopni u prvenstvu. Poražavajući podatak za Banjalučane je da su u završnih deset minuta postigli samo devet poena.

Vojin Ilić sa 24 poena bio je najefikasniji igrač susreta, dok je sjajno veče imao Milivoje Božović. Meč je završio sa dabl-dabl učinkom od 21 poena i 13 skokova, dok je "dvocifren" u taboru bio i Adi Zahiragić, strijelac 15 poena.

U poraženom timu istakao se Amsal Delalić sa 18 poena, dok je Aleksandar Langović takođe stigao do dabl-dabla (10 poena, 12 skokova). Po 13 poena dodali su Jan Rebec i Dušan Tanasković.

Budućnost se ovim trijumfom približila drugom mjestu na kojem je Borac, kao i Bosna koja je večeras trijumfovala u gostima protiv Proma. Sa maksimalnim učinkom od svih 17 pobjeda na čelu tabele je Široki, koji će u ponedjeljak gostovati Slaviji.

Danas je odigran još jedan susret, u kojem su Sparsi bili više nego ubjedljivi protiv Zrinjskog i slavili 110:86. Preostali mečevi ove runde biće odigrani u nedjelju.