Martin Džeron vodio Borac do 15. prvenstvene pobjede! Još trojica crveno-plavih dvocifreni

Košarkaši Borca zabilježili su 15. pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

KK Borac pobijedio KK Posušje  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Nakon što su na posljednjem "balonu" Druge ABA lige u Širokom Brijegu povrdili plasman na završni turnir regionalnog takmičenja u Domžalama, crveno-plavi su se vratili obavezama u domaćem prvenstvu.

U okviru 17. kola izabranici Zorana Kašćelana dočekali su "renovirano" Posušje u dvorani "Borik" i stigli do novog trijumfa.

BORAC - POSUŠJE 83:65 (18:12, 26:15, 18:18, 21:20)

Banjalučani su od starta krenuli da prave razliku protiv ekipe iz Posušja, koja je odnedavno pojačala srpskim i crnogorskim košarkašem Krstom Bjelicom i Radojem Vujoševićem.

Dobro su se držali gosti samo prvoj četvrtini (18:12), da bi do odlaska na odmor u poluvremenu prednost Borca narasla na "plus 17" (44:27).

Dvadesetak pogodaka viška imali su crveno-plavi i u trećoj dionici, kada je praktično i definitivno riješeno pitanje pobjednika, mada je taj period okončan neriješeno (18:18) pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa identičnom razlikom kao na poluvremenu - +17.

Početkom četvrtog kvartala, Banjalučani su kreirali novu seriju od 7:0 i do kraja je samo pitanje bilo kolikom razlikom će trijumfovati nad ekipom iz Posušja.

Najzaslužniji za 15. pobjedu banjalučke ekipe bili su Martin Džeron sa 18 poena, Aleksandar Langović je ubacio 15, Amsal Delalić je dao 12, a Dušan Tanasković pogodak manje.

Kod hercegovačkog tima, koji je uknjižio 13. poraz, prednjačili su novopridošli Krsto Bjelica, Radoje Vujošević i Mate Mandić sa po 11 koševa.