Jokićeva dominacija i novi tripl-dabl! Denver umalo izgubio dobijeno, Nikola morao da se vraća i da riješi meč!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nikola Jokić upisao je tripl-dabl u pobjedi Denvera protiv Bruklina.

Denver pobijedio Bruklin, Nikola Jokić upisao tripl-dabl Izvor: Profimedia

Nikola Jokić upisao je novi tripl-dabl (22p, 17sk, 10as), ovog puta u pobjedi Denvera protiv Bruklina (108:102)! Meč je kasnio, bilo je tehničkih problema, Nagetsi su se u posljednjoj četvrtini kockali sa trijumfom, ali je na kraju sve završeno slavljem srpskog centra i ekipe. Tako je prekinuta loša serija i ostvaren je veoma važan trijumf za povratak samopouzdanja poslije rezultatske krize i pet poraza u šest mečeva prije duela sa Netsima.

Kontrolisao je Denver dešavanja na terenu od samog starta, na poluvremenu bilo je "+15" (63:48), uz sjajan šut Džamala Mareja i 25 postignutih poena. Onda je u trećoj dionici Jokić uzeo loptu u ruke, počeo da pogađa i razigrava i na kraju trećeg kvartala bilo je 20 razlike za Nagetse (91:71). Izveo je trener Majkl Meloun tada startere, poslao rezerviste na parket i izgledalo je da se samo čeka konačan rezultat.

Međutim, to nije bilo tako. Iako su Jokić, Marej i Majkl Porter junior u jednom momentu bili u trenerkama i gledali meč, morali su da se vrate u igru. Bruklin je počeo da smanjuje minus i došao je na "-7" na tri minuta prije kraja (100:93). Uspio je Denver da odbije taj nalet u samoj završnici i da ipak upiše pobjedu u meču koji je trebalo da bude završen mnogo ranije.