STOTKA U ŽELEZNIKU: FMP pobijedio i zakazao majstoricu protiv Cedevita Olimpije!

Velika pobjeda tima iz Železnika, Ljubljančani nisu iskoristili "meč loptu" za plasman u polufinale.

fmp pobijedio cedevita olimpiju  Izvor: MN PRESS

FMP je pobijedio Cedevita Olimpiju u Železniku 102:96 i izjednačio u četvrtfinalnoj seriji ABA lige na 1:1 u pobjedama. Pobjednika i polufinalistu odlučiće "majstorica", koja će biti odigrana u Ljubljani, a pobjednik ove serije čekaće u sljedećoj rundi boljeg iz serije Partizana i SC Derbija.

FMP-u su pobjedu u drugoj utakmici donijeli sjajni krilni košarkaš Bo Bič, strelac 26 poena, kao i njegov zemljak Čarls Mening sa 21, a uz njih i Aleksa Stepanović krilni centar iz Niša koji je ubacio 24 poena. Meč je odigran na dan žalosti nakon što je FMP izrazio javno protivljenje tome.

FMP je pobijedio odbranivši prednost u posljednjem minutu meča. "Panteri" su dočekali završnicu sa dvocifrenom prednošću (99:86 na dva i po minuta do kraja), ali su Edo Murić, bivši šuter FMP-a Marko Jeremić i centar Karlo Matković vratili goste na dva posjeda zaostatka 26 sekundi prije kraja (100:96). Ipak, domaći su u preostalom vremenu "ovjerili" pobjedu pogocima Boa Biča sa linije penala.

Paralelno sa učešćem u ABA plej-ofu, FMP nastupa u grupnoj fazi Superlige, u kojoj je do sada ostvario dvije pobjede - protiv Spartaka iz Subotice 98:80 i Zlatibora 112:81. Termin "majstorice" u Sloveniji biće naknadno određen.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!