Nikola Jokić šampion NBA lige sa Denverom

NIKOLA JOKIĆ JE ŠAMPION NBA LIGE! Denveru u drami donio prvu titulu u istoriji - pobjeda za INFARKT!

Denver Nagetsi prvi put u istoriji postali NBA prvaci! Nikola Jokić ostvario san ubacivši čak 28 poena u utakmici odluke, u kojoj je hala eksplodirala.

Nikola Jokić šampion NBA lige sa Denverom Izvor: Profimedia

Denver Nagetsi pobijedili su Majami u petoj i posljednjoj utakmici NBA finala. Konačan rezultat bio je 94:89 za novog šampiona NBA lige i najbolji tim na svijetu, koga predvodi najbolji košarkaš planete - Nikola Jokić.

Pročitajte klikom na "Razvoj događaja" kako je protekao meč u kojim je završen spektakularan niz pobjeda Nagetsa, tokom kojeg su pred Nikolom i saigračima padali Minesota, Finiks, Lejkersi i Majami.

8:02

"VAU"!

7:56

Jokić zaprepastio sve!

"Ne ostajem na proslavi, moram u Srbiju" - saznajte zašto Nikola već u nedelju mora da bude u Somboru, ne sme da propusti!

7:56

Ludi snimci slavlja!

7:55

Najslađe slike!

Jokić sa ćerkicom Ognjenom, koja na ramenu ima srpsku zastavu, a na patikama tatin broj!

7:54

Pogledajte fotografije finala!

5:03

OVO JE DOBA NIKOLE JOKIĆA!

Srbin je dominirao kroz čitav plej-of, pokazao da mu nema ravnog u čitavoj ligi i na svaki način vodio Denver do titule. Prvi igrač koji je ubacio više od 500 poena kroz plej-of, ali sve što je ostvario ne može da stane u brojke, ovo je trebalo doživeti i videti, kao i njegove emocije na kraju meča!

"Znali smo da su neverovatan tim, sa karakterom, ovo je neverovatan timski doprinos bio sa naše strane. Nismo mogli da pogodimo šut, ali uspeli smo"

5:00

SVE JE GOTOVO, DENVER JE ŠAMPION NBA LIGE!

Denver je pobedio Majami 94:89 i prvi put u istoriji postao prvak!

4:59

Denver je na velikih "plus 5" razlike!

Nagetsi vode 94:89 i pred titulom su posle slobodnih bacanja Brauna!

4:56

BATLER GUBI LOPTU, DENVER PRED TITULOM!

Kaldvel-Poup presekao je dodavanje Džimija Batlera i iznudio prekršaj! Denver vodi 92:89!

Izvor: Profimedia

4:54

Majami promašuje trojku, Denver ima loptu i vodi!

Na minut i 11 sekundi do kraja, Nagetsi su u prednosti 90:89 i njihov je posed!

4:52

BATLER SADA NE STAJE!

"Vezao" je Džimi Batler čak 13 uzastopnih poena i doneo Majamiju vođstvo 89:88 na dva minuta do kraja. Između njegovih koševa samo je Jokić pogodio iz reketa. Kakav je zalet uhvatio lider Hita!

4:50

Sudije nisu promenile odluku, Jokić se uhvatio za glavu!

Batler je iskoristio sva tri slobodna bacanja i vezao devet poena, za poen razlike. Sada je 86:85 za Denver, na tri minuta do kraja.

4:46

Džimi Batler se pojavio u završnici!

Pogodio je dve trojke iz desnog ćoška, a onda je iznudio prekršaj pri šutu za tri poena sa istog mesta! Sudije proveravaju taj prekršaj pri rezultatu 82:86, jer deluje da je Balter nogom tražio kontakt sa Gordonom.

4:44

Nikola Jokić stavlja tačku na finale!?

Srpski as rutinski rešava zonu Majamija i donosi domaćinu večeras ogromnih "plus 7" - 83:76, na četiri i po minuta do kraja.

4:44

Džimi Batler ne postoji u ovom meču!

Potpuno otvoreni šut za tri poena promašio je najbolji igrač Majamija, ostaje "plus 5" za Denver, 81:76, na pet minuta do kraja.

4:37

DENVER IDE KA TITULI!

Spektakularna odbrana Erona Gordona, a onda koš Džamala Mareja sa poludistance, za Denverovih "plus 5" - 81:76!

4:32

Jokićevih 22 poena, a onda opet Lauri!

Kajl Lauri je četvrtom trojkom utišao dvoranu i vratio Majami na poen zaostatka, 76.77. Još devet i po minuta do kraja.

4:30

Džamal Marej vodi ka tituli!

Plejmejker Denvera pogađa trojku pod uglom od 45 stepeni, za delirijum u hali i trojka koja će sigurno uzdrmati Majami - 75:71 na 11 minuta do kraja.

4:26

Lauri najavljuje dramu u 4/4!

Plejmejker Majamija pogodio je daleku trojku za vođstvo gostiju pred poslednjih 12 minuta košarke.

4:21

Znate već - Porter!

Majkl Porter Džunior konačno je pogodio trojku i konačno je doneo vođstvo Denveru, iz petog pokušaja! Denver vodi 69:68 na minut do kraja treće četvrtine.

4:18

Ponovo Porter - ponovo nerešeno!

Kontranapad Denvera i koš za izjednačenje, 64:64, posle sjajne Jokićeve reakcije u odbrani. Nikola u ovim trenucima krade loptu gostima u uzastopnim napadima, ne mogu da ga prođu.

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

4:07

Ko kaže da Porter ne dodaje!?

Džamal Marej pogodio je trojku za izjednačenje (60:60), a Majami je morao da zatraži tajm-aut! Majkl Porter ostvario je treću asistenciju večeras - ma, ko kaže da on ne voli da dodaje?

4:05

Jokića ne mogu da zaustave!

Nikola je "uguravao" Džimija Batlera u reket i iznudio dva slobodna bacanja. Denver je sada na "minus 3" (57:60), ali je i on promašio slobodno bacanje. Veliki problemi Nagetsa i dalje na liniji penala - 6/13!

4:01

Denver se vraća u igru!

Denver se primakao na 51:55 na osam i po minuta do kraja 3/4.

Eron Gordon je utrčao u reket, pogodio pod faulom, ali koš neće biti priznat. U takvoj situaciji, Nikola Jokić je pobesneo i žalio se arbitrima dok su odnosili loptu sa strane.

3:41

Jokić ne pogađa preko celog terena - Denver baš nervozan

Lopta je dodirnula obruč i ipak stala na njemu. Bem Adebajo, centar Majamija, ubacio je čak 18 poena za Majami i najzaslužniji je za to što njegov tim vodi 51:44 posle dve četvrtine. Hit takođe šutira loše, pogodio je 38 odsto pokušaja iz igre, ali Denveru nije samo loš šut problem (1/15 za tri), već i devet izgubljenih lopti, čak pet promašenih slobodnih bacanja od ukupno osam... Moraju Nagetsi mnogo bolje od ovoga.

3:38

Denver promašuje, srlja...

I konstantno samouvereni Majkl Porter Džunior okleva pre šuta, što je i logično, s obzirom na to da Denver gađa trojke katastrofalnih 1/14 za tri poena. Jedinu trojku ubacio je Jokić, ali je i on promašio posle nje, dok Džamal Marej i Brus Braun ne mogu da pogode bukvalno ništa sa distance (obojica po 0/4).

S obzirom na sve navedeno, Denver ima veoma dobar rezultat iako gubi 41:52.

3:35

Denver ostao u igri zbog skoka

Kristijan Braun uhvatio je ofanzivni skok posle Jokićeve promašene trojke, a onda je iznudio dva slobodna bacanja.

3:32

Težak šut Džamala Mareja, Denver je opet u igri

Kanađanin je pogodio iz okreta i poentirao za 39:42, ali je Kajl Lauri ponovo uzvratio, trojkom za 45:39. Ipak, Nagetsi su na četiri minuta do poluvremena definitivno u igri.

3:23

Raste prednost Majamija

Majkl Meloun mora da ponovo traži tajm-aut, jer Denver gubi 29:39 na 7 minuta i 19 sekundi do poluvremena. Nagetsi su u kontraritmu u ovoj fazi meča.

3:18

Kakvi problemi za Denver!

Jokić je i dalje sa dve lične greške, a isto toliko imaju i Džamal Marej, Džef Grin, a sada je treću dobio Eron Gordon! Na devet minuta do poluvremena, ogromni problemi za Nagetse, a Majami vodi 31:27.

3:13

Majami povećava prednost i uvodi Denver u probleme

Na 11 minuta do poluvremena, gosti vode 28.22

3:11

Na početku 2/4, Majami vodi 26:22

Džimi Batler poentirao je sa centarske pozicije i iskoristio to što nema Jokića na terenu. Domaći su ponovo u fazi krize igre.

3:01

Jokić mora na klupu

Majami je izdržao nalet Denvera, Jokić je morao da ode na klupu, a onda je Adebajo doneo gostima vođstvo 19:8. Još dva i po minuta do kraja prve četvrtine. Džef Grin ne može da sačuva Adebaja i Gordon će morati da se vrati na teren.

2:56

Bum, bum, Nikola Jokić!

Nikola Jokić je napravio blok, pa su njemu napravili blok i onda je pogodio prvu trojku večeras, za vođstvo Denvera 15:8! Još 4:55 do kraja prve četvrtine.

2:52

Raste vođstvo Denvera - serija 12:0!

Makjl Porter pogodio je sa poludistance za 10:5, a onda je asistirao za zakucavanje za 12:5. Slavi kompletna klupa Denvera, zna se da on ne voli da dodaje loptu kao ostali! Majami mora da pozove tajm-aut na šest minuta do kraja.

2:46

Ni Majami ne može ništa da pogodi

Majami je promašio čak osam uzastopnih šuteva i gađa samo 2/12 iz igre!  Denver vodi 6:5 posle pet minuta košarke.

2:43

Nervozni Denver Nagetsi!

Nižu se izgubljene lopte domaćih dok Majami vodi 5:2 na početku meča. Na isteku trećeg minuta meča imali smo i zaista malo koškanje Jokića i Štrusa.

Porter, pa Koldvel-Poup ne uspevaju da pogode trojku za domaće

2:39

Počelo je!

Marej je "prodao" prvi posed, Adebajo je uhvatio loptu, istrčao kontru i zakucao za prvo vođstvo Majamija, 2:0.

Odmah potom, Majkl Porter napravio je grešku u koracima.

2:27

Srbija noćas ne spava, a Sombor je na koševima!

Hoće neko na basket? Nikolin grad noćas ni za šta drugo i ne zna! Pogledajte kako je ove noći u Somboru!

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

2:04

Prepoznajete ovog malog sa slike?

Dobro pogledajte šta mu piše na duksu!

Izvor: Instagram/Misko Raznatovic

1:59

Da li je neko za basket? Dođite u Sombor!

1:25

Definitivno je, spreman je!

Tajler Hiro, jedan od najvažnijih igrača Majamija, odigraće prvi meč posle dva meseca. Baš večeras, on se vraća na teren posle preloma ruke na startu plej-ofa, u seriji protiv Milvoki Baksa.

Izvor: Twitter/SportsCenter

1:11

Definitivno, loša vest za Denver!

Najbolji šuter Majamija je upravo ušao u halu i prvi put je u timu posle dva meseca oporavka od preloma ruke.

1:08

Glavna zvezda je stigla u halu!

1:04

TO JE NAŠ NIDŽA, NIJE TAČNO ONO ZA BASKET!

MONDO je ove noći u Somboru i čekamo sa Nikolinim sugrađanima njegovu istorijsku pobedu. Evo šta o Jokiću kažu Somborci.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović/MN Press

0:27

Oni su uvek uz njega - upoznajte Nikolinu braću

Strahinja i Nemanja Jokić opet će biti njegova podrška - u najvažnijem meču karijere. Upoznajte braću Nikole Jokića.

Izvor: Instagram/Steve13Hess/Screenshot

23:15

Nikolu pitali - u čemu je tajna!?

Nikola Jokić je otkrio svoju "caku" i oduševio legende Vejda i O'Nila!

22:27

Gde je TV prenos?

Kao i cele sezone, utakmicu će prenositi TV Arena sport i komentatorski tandem Edin Avdić - Nenad Kostić

Izvor: Youtbue/Arena sport TV/printscreen