ZVEZDA SRUŠILA PARTIZAN, KAMPACO ZAKAZAO "MAJSTORICU", crveno-bijeli Pionir ostao NEOSVOJIV!

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila Partizan u četvrtoj utakmici ABA finala i zakazala utamicu odluke, petu i posljednju u ovoj seriji!

ABA liga finale Crvena zvezda – Partizan četvrta utakmica uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila je Partizan 68:56 u četvrtoj utakmici finalne serije i izjednačila na 2:2 u borbi za titulu. Peti, posljednji meč biće odigran u četvrtak u Štark areni pred Grobarima i ko pobijedi u tom meču biće šampion. I ove sezone, kao i prošle, sve će stati u posljednjih 40 minuta sezone.

Fakundo Kampaco ubacio je 21 poen, uz četiri trojke, a Ognjen Dobrić pomogao mu je sa 14 i dao jako važan doprinos pobjedi. Partizan je uspeo da se u završnici vrati sa velikog zaostatka ("minus 17" sredinom treće četrvtine), Kevin Panter promašio je trojku za samo dva razlike, a onda je Kampaco pogodio trojku. U tom trenutku bilo je 62:54 za domaće i to je bio jedan od prelomnih momenata haotične završnice.

21:27

Partizan se vratio iz velikog minusa, Kampaco odbio nalet

Fakundo Kampaco ubacio je 21 poen, uz četiri trojke, a Ognjen Dobrić pomogao mu je sa 14 i dao jako važan doprinos pobkedi. Partizan je uspoo da se u završnici vrati sa velikog zaostatka ("minus 17" sredinom treće četrvtine), Kevin Panter promašio je trojku za samo dva razlike, a onda je Kampaco pogodio trojku. U tom trenutku bilo je 62:54 za domaće i to je bio jedan od prelomnih momenata haotične završnice.

21:27

Haos i na terenu i na tribinama

U potpuno haotičnoj završnici na terenu i uz incidente navijača koji su bili kraj parketa, Crvena zvezda je koševima Fakunda Kampaca i Luke Mitrovića "ovjerila" pobjedu i izjednačenje u seriji za titulu.

Nakon što je Partizan vodio 2-0 i došao u Pionir sa tri "meč-lopte", crveno-bijeli su uspjeli da se odbrane i da ostanu "živi" sve do poslednje utakmice, koja će biti odigrana u četvrtak u Štark areni. Ko pobijedi u tom meču, biće šampion.

21:16

Kraj utakmice, Zvezda je pobijedila Partizan 68:56

Igraće se peta utakmica, u četvrtak, za titulu, u crno-bijeloj Štark areni!

21:14

Haos na tribinama, sudija Pukl pokazuje ka parteru

Duško Ivanović traži od navijača da se smire, a delegat odlazi da vidi šta se dešava ka parteru.

Skočili su navijači Zvezde kraj terena ka Aleksi Avramoviću, stacionirani su ispod koša, i sada ih i igrači Zvezde mole da se smire

21:14

Mitrović i Kampaco za "plus 14"

Luka Mitrović poentira za 54:45, a Kampaco pogađa trojku za 68:54!

Uslijedila je blokada Luke Mitrovića na šut Alekse Avramovića, a ekipe odlaze na tajm-aut!

21:05

Šta se ovo događa!?

Nevjerovatne greške Fakunda Kampaca i Kevina Pantera. U prelomnim momentima doslovno poklanjaju loptu protivnicima. Ostaje 62:54 za Zvezdu na 1:47 do kraja.

21:04

Haos u finišu

Haotična scena u završnici, nakon što je Hasan Martin blokirao Madara, a Kampaco na drugoj strani istrčao kontru i položio loptu.

Ti poeni nisu priznati, jer je Hasanu Martinu dosuđena tehnička zato što je nogama zadržao Madara da ne ustane.

Zvezda vodi 62:54 a Kampaco je katastrofalno reagovao i poklonio loptu Partizanu na 1:48 do kraja

20:57

Panterova trojka izlazi iz obruča, a Kampacova ulazi!

Partizanov kapiten gađao je za "minus 2", lopta je iscurila iz obruča, poslije čega je Kampaco pogodio trojku nakon što je ostao potpuno sam nakon pada Egzuma

20:56

Dante Egzum pogađa trojku, drama je!

Jako bitan koš Australijanca i sada je opet pet poena razlike, Zvezda vodi 59:54 a još 2:45 do kraja.

20:53

Stefan Lazarević pogađa važnu trojku!

Zvezdino krilo poentira za 59:51, a crno-bijeli ne uspjevaju da odmah odgovore na to. Promašio je jako bitan zicer Lazarević u drugoj utakmici, u trećoj se nije ni "skinuo", a sada je bio hrabar i dao jako važan koš.

Još tri i po minuta do kraja.

20:50

Panter prodire, opet je 5 razlike

Partizanov kapiten utrčao je u reket i pogodio za Partizanovih "minus 5" (51:56). Još četiri i po minuta do kraja

20:48

Panter pogađa, 5 razlike na 6 minuta do kraja!

Čeka nas DRAMA u Pioniru! Zvezda je več 10 minuta utakmice u lošem ritmu, a Partizan je to iskoristio da potpuno "otvori" utakmicu.

20:48

Madar pogađa, Zvezda mora da reaguje!

Partizan je na "minus 7" na 6:47 do kraja utakmice! Plejmejker Jam Madar ubacio je za dva poena poslije naskoka, a Duško Ivanović je odmah pozvao tajm-aut.

Podsjetimo, Zvezda je vodila 49:32 na tri minuta do kraja treće četvrtine.

20:47

Nedović ne pogađa trojku, pa promašuje i Avramović

Sedam minut do kraja, Zvezda vodi 54:45. Veoma "tvrda" faza meča, koji je i sam po sebi neefikasan, što pokazuje i trenutni rezultat

20:43

Važna trojka Stefana Markovića

Zvezdin veteran pogodio je trojku na osam minuta do kraja, za prednost 54:41

20:43

Cijeli Pionir gleda u nju

Lijepa odbojkašica zvezda je i ovog "vječitog derbija"

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

20:40

Problemi za Zvezdu - po 4 faula i Mitrović i Martin

Centri crveno-bijelih smiju da naprave samo još po jedan faul, a ima još čitava četvrtina da se odigra.

Zvezda vodi 49:39 na devet minuta do kraja.

20:37

Zvezda je stala, a Avramović budi Partizan!

Borbeni bek pogodio je trojku da vrati Partizana na 10 poena razlike pred posljednjih 10 minuta - 39:49. Crveno-bijeli su u prethodnih 5 minuta dali samo jedan koš iz igre, a crno-bijeli su to iskoristili da najave veliku borbu u 4/4!

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:34

"Sušna" sekvenca na obje strane terena

Crveno-bijeli vode 49:36 na početku 30. minuta.

Zvezda je za duže od tri minuta postigla samo dva poena, a Partizan je za to vrijeme pogodio dva puta, zaključno sa zakucavanjem Matijasa Lesora.

20:31

Madar promašuje trojku, ne "popravlja" skokom

Partizan je dugo bez poena i bez rješenja u napadu. Plejmejker je promašio trojku iz desnog ugla, a Zvezda mirno čuva veliku prednost, 49:32.

20:31

U hali je i ljubimac Delija - da li se vraća u Zvezdu?

Dobro poznati košarkaš ponovo je među crveno-bijelima!

20:28

Zvezda kontroliše meč, Martin za "plus 15"

Petrušev je pod košem našao Hasana Martina, a on je rutinski poentirao za 47:32 i za tajm-aut Željka Obradovića. Sigurno je nezadovoljan trener crno-bijelih reakcijom u odbrani, jer je lopta iza leđa iznenadila centra gostiju Balšu Koprivicu

20:22

Dobrić zakucava, raste vođstvo Zvezde

Ogormnu energiju dao je Zvezdin bek, crveno-bijeli sada vode 45:32, a Željko Obradović poziva tajm-aut

20:19

Zvezda na "plus 11" na polovini 3/4

Mitrović koristi jedno bacanje za 43:32 u 25. minutu.

Egzum održava crno-bijele u ovim trenucima i pokušava da smanji razliku, a Luka Mitrović dobija bitku protiv Smailagića i Ledeja. Lesor se vraća na parket.

20:15

Dobrić pogađa još jednu trojku

Za sada igra svoj najbolji meč u ovoj seriji, donio je Zvezdi 40:28 u 24. minutu

20:13

Kampaco pogađa trojku na startu 3/4

Poslije koša Kampaca, Ognjen Dobrić postavlja maksimalnih "plus 11" - 37.26. Počinje 23. minut derbija

19:59

Strijelci u prvom dijelu meča

ZVEZDA: Vildoza 4, Kampaco 10, Mitrović 2, Dobrić 5, Petrušev 9, Bentil 2

PARTIZAN: Ledej 5, Avramović 3, Panter 6, Smailagić 3, Egzum 1, Naneli 2, Lesor 2, Anđušić 2

19:54

Na poluvremenu, Zvezda vodi 32:24

19:52

Zvezda reaguje, opet povećava vođstvo

Zvezda opet u ofanzivi, 32:24.

Vildoza je pogodio poslije kontre, Kampaco poslije prodora, a onda je plejmejker pogodio i trojku iz ugla

19:47

Petrušev pogađa važnu trojku, Panter odgovara

Dugo se muči Zvezda u napadu, a onda je centar pogodio za 25:22 sa distance. Panter je uzvratio "dalekom dvojkom", 25:24

19:45

Partizan se potpuno vratio

Istrpili su crno-bijeli ofanzivu domaćina, a onda su dodali gas i izjednačili - 22:22 košem Danila Anđušića na 3:16 do poluvremena

Izvor: MN Press

19:38

Partizan je sada u naletu! Nesportski faul Lazića

Neriješeno je - 20:20

I Kevin Panter ubacuje trojku za Partizanovih "minus 1" (19:20), a onda "sječe" dodavanje Fakunda Kampaca. Branko Lazić napravio je potom nesportski faul, a Panter promašio jedno slobodno bacanje.

U toku je 15. minut

19:33

Zvezda promašuje trojke, Partizan prekida loš period

Zvezda vodi 20:16 na početku 13. minuta

Alen Smailagić ubacio je trojku dok su na drugoj strani sa distance promašivali Kampaco i Dobrić.

19:29

Kraj 1/4

Luka Mitrović je pogodio poslije ofanzivnog skoka, a Egzum nije sa poludistance, pa Zvezda vodi 20:13 nakon prve četvrtine. Crveno-bijeli su u seriji 14:1.

19:24

Kampaco se iskupljuje

Iskupio se Kampaco ukradenom loptom i polaganjem za 18:12 za Zvezdu. Željko Obradović zove tajm-aut u pretposljednjem minutu 1/4

19:23

Šta se dešava Kampacu?!

Zvezdin Argentinac promašio je dva od tri slobodna bacanja nakon što ga je Madar faulirao na distanci. Zvezda vodi 16:12

19:20

Kampaco griješi, Partizan ne kažnjava

Konfuzna sekvenca meča dok Zvezda vodi 15:12

Kampaco je izgubio loptu, Lesoru je ispala u kontri, uslijedila je "mrtva", pa "er-bol" Stefana Markovića. U toku je 8. minut meča.

19:16

Zvezda preokrenula, Dobrić unio energiju

Zvezda vodi 13:12 na početku 7. minuta meča

Borbeni bek crveno-bijelih pogodio je trojku prvim kontaktom sa loptom, a onda je i Kampaco pogodio poslije prodora.

19:11

Partizan vodi 12:6, Ledej u naletu

Partizanov krilni centar još jednom je pogodio u velikom naletu gostiju, koji sada vode "plus 6", 12:6.

19:10

Petrušev zakucava, Ledej ubacuje trojku

Trojkom iz ugla, Partizanov krilni centar donosi 10:6 i utišava halu poslije zakucavanja Filipa Petruševa

19:08

Vildoza iznudio bacanja na polovini terena

Argentinac je video da će Avramović da pravi faul i iznudio tri slobodna bacanja na polovini terena. Sada je 5:4 za Partizan, a ističe 3. minut derbija
19:05

Avramović ubacuje trojku, Partizan vodi

Povratnik među crno-bijele ostao je potpuno sam i to kaznio, Partizan vodi 5:2 na početku 3. minuta derbija

19:05

Sad Panter promašuje, a Petrušev pogađa

Partizanov kapiten nije pogodio obruč u posljednjim sekundama, a Zvezdin centar zakucava za 2:2 nakon minut i po derbija

19:03

Lesor upisuje Partizan, "er-bol" Lazića

Bolji start crno-bijelih u uvodnom minutu. Centar je pogodio iz reketa za 2:0, a Zvezdin kapiten promašio je cijeli obruč u posljednjim trenucmia napada

19:02

Derbi počinje!

18:55

Izlazak košarkaša Zvezde na meč

18:49

Ovo su timovi Zvezde i Partizana - tu je i Avramović

ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

Kao što se vidi, i povrijeđeni kombo-bek Partizana Aleksa Avramović u sastavu je i ostaje da se vidi da li će ga Obradović koristiti, nakon što je bio van tima još od serije protiv Real Madrida zbog preloma šake.

18:48

PROBLEM ZA PARTIZAN - MORA BEZ PAPAPETRUA!

Grčki krilni košarkaš zbog povrede ramena nije večeras u timu!

18:44

Apel Nebojše Ilića

Tim-menadžer Crvene zvezde Meridianbet Nebojša Ilić apelovao je prije zvaničnog početka zagrijavanja na navijače da ne ubacuju bilo šta na teren

18:43

U Partizanovom timu i Tristan Vukčević?

Da li će i mladi centar crno-bijelih Tristan Vukčević večeras biti u timu? Zagrijavao se pred meč...

18:30

U toku je zagrijavanje

18:13

Egzumu skandirali "Jabusele, Jabusele"

U utorak oko 17 časova, dva sata pred četvrti derbi u finalu ABA lige, navijači Crvene zvezde stajali su u blizini službenog ulaza u halu "Pionir" kroz koji su prošli košarkaši Partizana. Kada su vidjeli Australijanca Dantea Egzuma, skandirali su "Jabusele, Jabusele". To je ime košarkaša Real Madrida koji je Egzuma divljački bacio u tuči igrača dva tima u Španiji, nanio mu lakšu povredu i zbog toga bio suspendovan do kraja sezone Evrolige.

17:55

Večeras se igra deveti derbi ove sezone

U 19.00 počeće četvrta utakmica finala koje je iščekivano od starta sezone. U međuvremenu su "vječiti" odigrali po dva derbija u ABA ligi i Evroligi, uz međusobni duel u finalu Kupa Radivoja Koraća.

17:52

Dobro došli u tekstualni prenos meča

"Večiti" derbi Crvena zvezda Meridianbet - Partizan počinje u 19 časova. Crno-beli vode u seriji 2:1, u nedelju uveče nisu iskoristili prvu "meč-loptu" za titulu, a ovog utorka u hali Aleksandar Nikolić imaće drugu šansu da postanu prvaci. Sa druge strane, Zvezda želi da još jednom odbrani domaći teren i da trijumfom izjednači u seriji na 2:2 i da zakaže "majstoricu".