Težak poraz "orlića"! Španci održali lekciju Srbiji u uzrastu do 20 godina - 22 razlike!

Autor Milutin Vujičić

"Orlići" se nisu proslavili u drugom kolu Eurobasketa.

Muška košarkašaška reprezentacija Srbije do 20 godina doživjela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu koje se ovog ljeta održava u Iraklinonu. Nakon što smo pobedili Estoniju bez mnogo muke (82:61), "orliće" je ubjedljivo nadigrala selekcija Španije 54:76 (17:17, 11:18, 16:24, 10:17). Naredni rival biće Crna Gora sa kojom Srbija igra u ponedjeljak u 15.00 časova.

Srbija je dobro otvorila meč protiv Španije, držala se petnaestak minuta, nakon čega je "crvena furija" dodala gas i povela 35:28 do poluvremena. Pokušaji srpskih igrača da se vrate u meč nisu urodili plodom, pošto su Španci u posljednjoj dionici "rafalom" od 12:0 pobjegli na neuhvatljivu prednost (71:44). U tom periodu srpska reprezentacija šest minuta nije postigla poene i jednostavno nisu imali šanse da odgovore rivalu.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Mihailo Petrović sa 14 poena, a dvocifren učinak imao je i Nikola Šaranović koji je zabilježio 11 poena, sedam skokova i po pet asistencija i izgubljenih lopti.

Podsjetimo, ovog leta je prethodno košarkaška reprezentacija Srbije do 18 godina zauzela šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu, a posebno će se pamtiti poraz od Francuske u četvrtfinalu turnira rezultatom koji boli - 98:59. Može se reći da rezultati mlađih selekcija ovog ljeta stvarno nisu na zadovoljavajućem nivou.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!