Crvena zvezda Cedevita Olimpija uživo prenos livestream ABA liga

Zvezda gazi sve pred sobom! Kakav šamar u Beogradu, Nejpir i Nedović držali čas - nije bio derbi, već trening

Crvena zvezda demolirala Cedevita Olimpiju u ABA ligi.

Crvena zvezda Cedevita Olimpija uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda gazi sve pred sobom. Poslije ubjedljive pobjede protiv Asvela u Evroligi, demonstrirala je silu i u ABA ligi. Pregazila je Cedevita Olimpiju - 94:51. Meč je trebalo da bude derbi kola u regionalnom takmičenju. Izgledao je kao lakši trening za crveno-bijele koji su igrali bez Miloša Teodosića koji je uz Ognjena Kuzmića i Stefana Lazarevića gledao meč pored terena.

Tim Duška Ivanovića dominirao je u beogradskoj "Areni" pred oko 10.000 navijača. Poslije nešto sporijeg početka meča, nastavak je protekao u znaku samo jednog tima. Šabaz Nejpir i Nemanja Nedović su "cijepali mrežice", Džoel Bolomboj lupao je rampe, Jago Dos Santos dobio je aplauze sa tribina i pored dosta promašaja.

Slijedi put u Kaunas na meč sa Žalgirisom.

ZVEZDA: Hanga 3 (7as, 5sk, 3 uk.l), Davidovac 5 (4sk), Mitrović 4, Lazić 3, Simonović 4, Nejpir 15 (5as, 5 uk.l), Tobi 13 (8sk), Bolomboj 9, Ilić 5 (4sk), Nedović 17 (4as), Gedraitis 8 (5sk, 4as), Dos Santos 8 (1/11 za tri, 5as)

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 2, Armand, So 19 (8sk), Radičević 4, Kobs 8, Glas, Blažič 2, Matković 7, Džouns 4, Ščuka 5, Klobučar, Šaškov

21:23

KRAJ

Meč je završen, Zvezda je ubedljivo slavila - 94:51.

21:20

37' - ČEKA SE SAMO KRAJ

Sve je jasno u BEogradu, SImonović pogađa posle ofanzivnog skoka - 94:47.

21:17

36' - BOLOMBOJ

Boloboj je iznudio faul, pa je dao oba penala - 89:44.

21:16

35' - BORBENI ILIĆ

Koristi Dalibor Ilić svaki minut, posle velike borbe i promašaja Jaga uhvatio je skok u napadu i fauliran je, usledio je TV tajm-aut - 87:44.

21:12

34' - TROJKA NEDOVIĆA

Nedović pogađa za tri, posle toga izlazi iz igre - 87:40!

21:11

33' - ILIĆ ZAKUCAVA

Zakucava i Ilić posle sjajnog dodavanja Jaga - 84:40.

21:09

32' - TROJKA TOBIJA

Trojka Tobija - 82:37.

21:04

30' - JAGO ZA TRI, PA DVA PROMAŠAJA

Jago pogađa za tri, pa onda je dobio dve nove šanse, bio je otvoren oba puta, promašio je, ali je pozdravljen aplauzima. Treća četvrtina je završena, Zvezda vodi - 77:33!

21:03

19' - TROJKA HANGE

Hanga daje trojku, pa Matković poentira - 72:31.

21:01

18' - PJANIĐANI TRAŽI REAKCIJU

Zvezda se poigrava i ima ogromnu prednost (69:29). Trener gostiju Pjaniđani traži tajm-aut i reakciju od svojih izabranika.

20:57

16' - NESPORTSKA BLAŽIČA

Blažič je faulirao Gedraitisa, Ivanović je tražio proveru i sudije su posle snimka preinačile odluku u nesportski faul. Rokas je dao oba penala i posle toga je izašao iz igre - 65:29.

20:52

15' - TROJKA LAZIĆA!

Nejpir šalje loptu ka Laziću bez gledanja, kapiten Zvezde pogađa, Pjaniđani traži minut odmora - 61:27!

Izvor: MN Press

20:51

14' - BOLOMBOJ OPET ZAKUCAVA

Novi sjajan potez BOlomboja, sjajno zakucavanje i aplauzi - 58:27.

20:48

12' - NEJPIR

Lagani poeni Nejpira za prve poene Zvezde u drugom poluvremenu - 52:25.

20:33

STATISTIKA NA POLUVREMENU

ZVEZDA: Hanga (5as, 3sk), Davidovac 2, Mitrović 2, Lazić, Simonović, Nejpir 9 (4 ukradene, 3as), Tobi 8 (6sk), Bolomboj 5, Ilić 3, Nedović 12, Gedraitis 6, Dos Santos 3 (2as)

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 2 (3 izg.l), Armand, So 10 (4sk, 4 izg.l), Radičević, Kobs 6, Glas, Blažič 2, Matković 1, Džouns 2, Ščuka 2, Klobučar, Šaškov

20:30

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Zvezda vodi - 50:25.

20:27

19' - NESPORTSKA ZA SOA

So se okliznuo, izgubio loptu i onda napravio nesportsku ličnu na Iliću. Dalibor je dao oba penala - 47:23.

20:26

19' - JAGO SE UPISAO U STRELCE

Jago dos Santos upisao se u strelce sa penala, Zvezda čuva veliku prednost - 45:23.

20:22

18' - TROJKA BOLOMBOJA, PA BLOKADA

Sjajan potez Nejpira koji ostavlja loptu Bolomboju koji daje trojku, pa onda udara "rampu" na drugoj strani - 42:19. Cela dvorana zvidži sudijama, jer su poništeni poeni Gedraitisa, lopta je već udarila u tablu, spuštlaa se u koš kada je usledila blokada, sudije su ostale neme.

20:20

17' - NEJPIR!

Nejpir daje trojku, pa uspeva da iznudi faul u napadu, sjajni potezi Amerikanca koji dobija aplauze sa tribina - 39:19.

20:18

17' - BOLOMBOJ ZAKUCAVA

Posle tajm-auta Pjaniđanija greška gostiju, brz napad Zvezde i dodavanje Gedraitisa za Bolomboja koji zakucava - 36:17.

20:16

16' - NEDOVIĆ - TROJKA I BLOKADA

Nedović je pogodio trojku, pa je posle nešto bržeg napada izblokiran, išao je na polaganje, So je to sprečio - 34:17.

20:15

15' - HANGA IZA GLAVE, NEJPIR DAJE TROJKU!

Iznuđen potez, ali na kraju savršen. Hanga je poslao loptu iza leđa, Nejpiru u ruke koji je šutirao za tri u poslednjim sekundama napada i pogodio. Ispostavilo se kao savršena akcija - 31:17.

20:13

14' - NEJPIR ZA TRI

Pokušao je Nejpir da nađe Bolomboja, nije mogao da nađe ugao za dodavanje i odlučio je da šutne za tri, pogodio je - 28:17.

20:12

13' - JAGO PROMAŠUJE I IZLAZI

So pogađa uz faul Mitrovića, daje dodatno bacanje, a Jago potom promašuje za tri. Nejpir ga menja - 25:17.

20:09

12' - MITROVIĆ ZAKUCAVA

Mitrović zakucava posle dodavanja Nedovića, Pjaniđani traži minut odmora - 25:14.

20:05

11' - NEDOVIĆ

Brzi poeni Nedovića za prvo dvocifreno vođstvo - 21:11.

20:04

STATISTIKA PRVE ČETVRTINE

Ovako izgleda statistika dva tima posle prve deonice, Zvezda je imala više šuteva za tri nego za dva i nije bilo slobodnih bacanja.

ZVEZDA: 5/7 za dva, 3/8 za tri, bez penala, 9 skokova, 7 asistencija, 6 izgubljenih lopti

CEDEVITA OLIMPIJA: 3/7 za dva, 1/6 za tri, 2/2 sa penala, 5 skokova, 2 asistencije, 6 izgubljenih lopti

20:02

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Zvezda vodi - 19:11.

20:00

9' - LAGANI POENI ZA TOBIJA

Posle promašenog zicera Tobi je postigao nekoliko lakih poena, ima već osam, uglavnom na obruču - 17:11.

19:59

8' - TROJKA NEDOVIĆA

Nedović pogaza za tri u završnici napada, pa Tobi pogađa posle dobrog poteza Hange - 15:9.

19:57

7' - TOBI GREŠI, PA POGAĐA

Tobi promašuje zicer, a onda pogađa dugu dvojku - 10:7.

19:56

6' - GOSTI SE VRAĆAJU

Gosti prave seriju i vraćaju se u igru, Nedović i Jago ulaze na teren - 8:7.

19:53

5' - ŠČUKA I TOBI

Ščuka je dao prvi koš za Cedevitu, posle toga je Tobi poentirao - 8:2. Ilić je ušao u igru umesto Simonovića koji ima dve lične.

19:51

4' - TROJKA GEDRAITISA

Nova trojka Gedraitisa - 6:0!

19:49

3' - DUŠKO ŠALJE MITROVIĆA NA KLUPU

Posle dobre odbrane Nejpir je ubrzao napad, bacio loptu u aut, Mitrović nije gledao ka njemu, a Duško je odmah reagovao i izvadio Luku iz igre. On mu je objašnjavao šta se dogodilo, a Ivanović je samo pokazao rukom da sedne na klupu - 3:0.

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

19:48

2' - GEDRAITIS POGAĐA

Prve poene na meču daje Gedraitis, pogađa trojku posle skoro dva minuta - 3:0.

19:46

1' - NEMA POENA

Prvi minut je prošao bez poena.

19:43

PETORKA ZVEZDE

Zvezda kreće meč u petorci: Nejpir, Lazić, Gedraitis, Simonović, Mitrović.

19:38

ZAGREVANJE

U toku je zagrevanje, igrači oba tima su na parketu.

19:30

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Beogradu uskoro počinje.

19:15

ZVEZDINIH 12, NEMA TEODOSIĆA

Zvezdinih 12 za ovaj meč, nema Teodosića: Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Jago

19:04

SUDIJE

Meč u Beogradu sude Tomislav Hordov, Josip Radojković i Luka Kardum.

18:51

IVANOVIĆ OPREZAN

Duško Ivanović oprezan je pred meč kola ABA lige.

"Očekuje nas jedna vrlo iskusna ekipa prevođena odličnim trenerom. Cedevita Olimpija je opasan protivnik, igraće iz utakmice u utakmicu sve bolje, imali su dosta promena i potrebno je vreme da se uigraju, kao i mi. Potrebna nam je puna koncentracija u ovom meču, visok intenzizet koji tražim od momaka, i velika podrška sa tribina. Pozivam navijače da dođu i podrže nas jer je uz podršku što uvek kažem sve mnogo, mnogo lakše", rekao je Ivanović.

Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

18:38

CRVENO-BELI OČEKUJU NAVIJAČE

Svi u ekipi Zvezde nadaju se da će i za meč protiv Cedevita Olimpije tribine biti pune kao što je bio slučaj protiv Asvela u Evroligi.

"Pozivam naše navijače da nam pruže podršku, u novom smo ambijentu kada je aba liga u pitanju, ovo će nam biti prva utakmica u Areni u ABA ligi", rekao je Stefan Lazarević.