Ataman bjesnio poslije pobjede evropskog drim-tima: "Ovo je katastrofa, posebno pojedini igrači"

Ergin Ataman nije krio razočarenje poslije pobjede Panatinaikosa.

Ergin Ataman bijesan nakon poraza  Izvor: MN PRESS

Panatinaikos je upisao rutinsku pobjedu u grčkom šampionatu protiv Marusija (82:71), a Ergin Ataman bio je ljut na svoje izabranike. Nije bio zadovoljan igrom ekipe, posebno u posljednjoj četvrtini gdje je njegov tim primio 26, a dao samo 13 poena.

U izjavi na terenu poslije utakmice javno je kritikovao svoje igrače.

"Igrali smo užasno, performanse pojedinih igrača bile su užasne. Pričaćemo u svlačionici. Ovo nije igra kakvu želim od košarkaša u ovom klubu. Ova košarka je katastrofalna", rekao je Ataman pred kamerama. Ponovo je napao svoje pulene...

Nije govorio o imenima, najefikasniji bili su Vildoza (12, 2sk, 2as) i Mancukas (12, 6sk), Grigonis je dodao 11, a Lesor 10 poena. Slukas je igrao samo šest minuta i ostao je bez poena. Meč je obilježio i fizički obračun Kostasa Adetokumba i Marka Lukovića. Kod gostiju je Luković dao 11, Stefan Peno je dodao 7, uz 5 asistencija, a Miroslav Raduljica 5 poena, uz 4 asistencije i 3 skoka.

PAO je nedavno izgubio u evroligaškom derbiju od Olimpijakosa, a poslije tog meča Ataman je indirektno okrivio Matijasa Lesora za poraz. Prije toga je evropski drim-tim doživio debakl od najvećeg rivala kada je dao samo 11 poena za poluvrijeme, a Turčin se poslije toga nije pojavio na konferenciji za medije.