Partizan-Split uzivo prenos TV Arena sport

Partizan iskalio bijes u Splitu! Doužer dominirao, a Obradovića brine nova povreda!

Partizan je ostvario laku i ubjedljivu pobjedu u Splitu. Obradovića brine povreda Alena Smailagića.

Partizan-Split uzivo prenos TV Arena sport Izvor: MN PRESS

Partizan je ostvario laku i ubjedljivu pobjedu u Splitu - 76:53. Poslije poraza u dramatičnoj završnici od Baskonije, crno-bijeli su iskalili bijes u Hrvatskoj i došli do ubjedljivog trijumfa. Željka Obradovića iz ovog meča brine samo povreda Alena Smailagića koji nije igrao u drugom poluvremenu.

Mogao bi to da bude problem za trofejnog stručnjaka pošto su van tima zbog povreda Kevin Panter i Mateuš Ponitka. Trebalo bi uskoro da se riješi situacija u vezi dolaska Bruna Kabokla. Slijedi meč sa Fenerbahčeom u beogradskoj "Areni".

Što se meča tiče, pitanje pobjednika nije se postavljalo maltene ni u jednom momentu. Partizan se u jednom momentu druge dionice opustio, pa je Obradović podviknuo na tajm-autu i od tog momenta nije bilo novih padova u igri.

18:47

KRAJ

Partizan je pobedio u Splitu - 76:53. U završnici meča je šansu dobio i mladi Savo Drezgić.

18:41

37' - ČEKA SE KONAČAN REZULTAT

Pitanje pobednika odavno je rešeno, čeka se samo konačan rezultat u Splitu, Partizan ima veliku prednost - 73:49.

18:35

35' - ZAKUCAVANJE KOPRIVICE

Koprivica zakucava, Rimac traži tajm-aut - 69:49.

18:32

32' - UBEDLJIVA PREDNOST

Partizan ima ubedljivu prednost u Splitu - 67:47.

18:28

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina - 64:40 za Partizan.

18:23

28' - NEMA SMAILAGIĆA

Nema Alena Smailagića ni na klupi, na poluvremenu je imao bolnu grimasu, nije još uvek poznato kakva povreda je u pitanju - 60:37.

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

18:20

27' - OGROMNA PREDNOST ZA PARTIZAN

Partizan ima veliku prednost u Splitu - 60:35.

18:18

26' - AVRAMOVIĆ POLOVIČAN

Avramović je bio polovičan sa penala - 54:33.

18:15

KOŠ VUKČEVIĆA

Prvi tajm-aut u trećoj četvrtini (51:33). Dok traje minut odmora, pogledajte i kako je Vukčević bio brži od sirene u prvom poluvremenu.

18:13

25' - TREĆA LIČNA I ZA JARAMAZA

Pravi Jarmaaz treću ličnu, menja ga Avramović - 51:31.

18:10

24' - TREĆA LIČNA KAMINSKOG

Kaminski pravi faul u napadu, to mu je treća lična, umesto njega ulazi Koprivica.

18:08

23' - TROJKA DOUŽERA

Doužer pogađa za tri i uvećava prednsot srpskog tima - 49:29.

18:06

22' - KAMINSKI ZAKUCAVA

Sjajan napad Partizana, Doužer asistira, Kaminski zakucava - 46:29.

18:05

21' - PROMAŠAJ TRIFUNOVIĆA

Trifunović ostaje sam na šutu za tri i promašuje - 44:29 za Partizan.

17:51

STRELCI

SPLIT: Fanderburk 4 (4sk), Perković 5, Šorter 2, Stivenson 2, Kalajdžić 2, Tišma 3, Runjić 2, Vuko 9 (4sk), Perkušić, Gnjidić, Šelton, Dubravčić

PARTIZAN: Vukčević 5, Ledej 3, Drezgić, Avramović 2, Koprivica 2, Smailagić 2, Jaramaz 7, Naneli 6, Trifunović 9, Anđušić 4, Doužer (3sk, 2as, 2 uk.l), Kaminski 4

17:49

POLUVREME

Partizan na poluvremenu ima dvocifreno vođstvo - 44:29.

17:45

20' - BLOKADA DOUŽERA

Sjajna blokada Doužera koji je potom pokušao da započne kontru, ali je lopta od njegove noge otišla u aut - 41:29.

17:41

19' - TROJKA JARAMAZA

Jaramaz pogađa za tri, a posle toga Kaminski blokira Gnjidića na šutu za tri - 39:26.

17:40

18' - RUNJIĆ ZAKUCAVA

Posle serije Partizana Runjić uspeva da poentira i to zakucavanjem - 36:26.

17:38

17' - TRIFUNOVIĆ ZA TRI

Trifunović pogađa za tri na isteku napada - 36:24.

17:35

16' - REAKCIJA

Naneli je dao tri penala, Ledej je bio polovičan - 33:24.

17:32

16' - ŽELJKO JE BESAN!

Obradović je tražio tajm-aut i povišenim tonom se obraćao svojim izabranicima. "Napravite je**ni faul", vikao je Željko nezadovoljan što su dozvolili rivalu da ubaci trojke i nisu "sekli" napade...

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

17:30

15' - TONKO I TIŠMA

Tonko Vuko, pa Tišma, dve trojke Splita u nizu, Obradović traži tajm-aut - 29:24!

17:29

14' - TROJKA ZA TONKA VUKA

Tonko Vuko daje novu trojku na meču, a onda Trifunović poentira u reketu - 29:18.

17:25

12' - DVOCIFRENI PLUS

Partizan ima dvocifren plus u Splitu - 24:13.

17:23

11' - PROMAŠAJ NANELIJA

Sjajan potez Nanelija koji posle toga promašuje zicer - 22:13 za Partizan.

17:20

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Smailagić zakucava, Vukčević daje trojku uz zvuk sirene, a Partizan vodi - 22:13.

17:17

9' - AVRAMOVIĆ

Prvi poeni za Avramovića - 17:11.

17:15

7' - JARAMAZ ZA VOĐSTVO

Novi poeni Jaramaza za vođstvo Partizana, a posle toga Ledej daje oba slobodna bacanja - 15:11.

17:12

6' - IZJEDNAČENJE

Jaramaz pogađa za izjednačenje posle tajm-auta - 9:9.

17:10

5' - VUKO ZA TRI

Trifunović sa poludstance promašuje ceo obruč, a Vuko na druogj strani daje trojku, Anđušić uspeva da poentira na drugoj strani - 9:7.

17:08

4' - PREDNOST ZA SPLIT

Split je poveo prvi put na meču posle koša Perkovića - 6:5.

17:05

3' - KOPRIVICA NA TERENU

Kaminski je dobio dve lične, na parketu je Koprivica - 4:4.

17:03

2' - ANĐUŠIĆ I KAMINSKI

Partizan vodi sa 4:2, poene za srpski tim dali su Anđušić i Kaminski.

16:58

PETORKA PARTIZANA

Jaramaz, Trifunović, Anđušić, Ledej, Kaminski

16:56

Kiks koji opominje Partizan

Crno-beli su u prošlom kolu pobedili Crvenu zvezdu Meridianbet u "večitom derbiju" u Štark areni, a rundu pre toga doživeli su bolan kiks - poraz na gostovanju Megi.

16:55

Manje od 48 sati kasnije...

Partizan je preksinoć odigrao naporan meč protiv Baskonije u Španiji i izgubio. Nakon gostovanja Splitu,  spremaće se za meč protiv Fenerbahčea u Štark areni u četvrtak

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES