Cedevita Olimpija Partizan uživo prenos livestream ABA liga

Partizan tone u ABA ligi: Jaka Blažič srušio šampiona, poraz nije jedina muka!

Partizan poražen od Cedevita Olimpije.

Cedevita Olimpija Partizan uživo prenos livestream ABA liga Izvor: MN PRESS

Partizan je ponovo poražen u ABA ligi! Sada je Cedevita Olimpija bila bolja i to na svom terenu rezultatom 95:91 i tako je nanijela treći poraz crno-bijelima u osmom kolu regionalnog takmičenja.

Najveći problem za crno-bijele na ovom meču bio je iskusni slovenački bek Jaka Blažič, koji im je ubacio 29 poena uz šest skokova, dok je Klemen Prepelič dodao 18 poena i 11 asistencija. Ispod koša je Džons dodao 17 poena i samo mu je skok falio za dabl-dabl i toje bilo dovoljno za pobjedu. Partizanu ni 20 poena Kaminskog i 17 Ledeja nije blo dovoljno, kao ni solidna partija Doužera sa 14 poena, sedam asistencija i tri skoka.

Da poraz ne bude jedina muka pobrinuo se Aleksa Avramović, koji je u 12. minutu imao sudar sa nekadašnjiim plejmejkerom Partizana Jakom Klobučarem i najv,erovatnije je tom prilikom slomio nos. Čeka se da se vidi ozbiljnost povrede, ali nije to izgledalo dobro na slikama iz Ljubljane.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

Crno-bijeli su dobro počeli ovaj meč, ali je nakon dobrog početka Simone Pjaniđani postavio zonu na koju se crno-bijeli nisu snašli. Osim toga Klemen Prepelič i Jaka Blažič su poenima sa linije za tri poena uspjeli da do poluvremena vrate domaćina u igru, a kada se ispod koša pridružio Džons krenula je Cedevita Olimpija i da stiče prednost.

Jaka Blažič je veliki broj svojih poena uspio da postigne iz kontri, a u samom finišu su uspijevali Blažič i Prepelič da odu na liniju penala i da tako zatvore meč poenima. Poslije ovog poraza crno-bijeli su peti na tabeli ABA lige i moraće mnogo, mnogo da poprave formu ako žele da se vrte u vrh.

• CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 12 (3sk), Armand, Sou 7 (4sk), Radović, Kobs 9 (5as), Glas, Blažič 29 (6sk). Prepelič 18 (11as, 4sk). Džons 17 (9sk), Ščuka 3, Klobučar, Šaškov
  • PARTIZAN: Vukčević, Ledej 17, Avramović 2, Koprivica, Smailagić 4 (3sk), Jaramaz 2 (4as), Naneli 10 (5sk), Anđušić 5, Doužer 14 (7as, 3sk), Ponitka 7 (8sk), Kaminski 20 (7sk), Kaboklo 10 (4sk)

20:06

Šta čeka Partizan?

Sada nema vremena za oporavak, već u petak sledi gostovanje Efesu u Evroligi, a zatim u ponedeljak u Beograd stiže Borac iz Čačka u ABA.

20:00

LISTA STRELACA

19:50

Dva heroja pobede

Jaka Blažić je odigrao neverovatan meč sa 29 poena i 6 skokova, dok je Klemen Prepelič ubacio 18 poena uz 11 asistencija.

19:45

Šta smo videli?

Crno-beli su dobro krenuli u meč, ali onda su ih taktičke postavke Simonea Pjaniđanija, povreda Alekse Avramovića i sjajna igra dvojice lidera rivala srušili!

Jaka Blažič i Klemen Prepelič su serijom trojki uspeli da prvo vrate Cedevita Olimpiju u igru, a zatim i da je drže u prednosti. Kada se u drugom poluvremenu ispod koša poenima pridružio Šon Džons to je bilo dovoljno za trijumf.

19:36

Nije samo poraz problem...

Poražen je Partizan i koliko god da je to problem, možda bi i veća muka mogla da bude povreda Alekse Avramovića. Lider ovog tima crno-belih je povredio nos u duelu sa Jakom Klobučarom na samom startu druge četvrtine i nije se vraćao na teren.

Videli smo da mu je krvav nos i nije izgledao dobro...

19:35

E, ovo je problem!

Partizanu je ovo već treći poraz u ABA ligi i to je već problem. Crvena zvezda i Budućnost u vrhu su na po samo jednom porazu...

19:30

PORAZ PARTIZANA!

Veliki promašaj Nanelija za tri! Ne poentira ni domaćin, a Doužer promašuje trojku.

19:28

DRAMA! 95:91

Šaškov nije pogodio ispod koša, a onda su poslati na liniju penala i to Naneli. On ne promašuje - 93:91! Stjuart rešava Ponitku ispod koša - 95:91! Tajmaut Željka Obradovića!

19:26

JOŠ MINUT! 93:89 za domaćina

Ledej promašuje trojku iz ugla, Kaminski hvata loptu i ne uspeva da to reši ispod koša. Fauiran je Prepelič i sada je 93:87. Zek Ledej pogađa uz faul u narednom napadu - 93:89.

19:21

38. minut: Blažič za 91:87

Jaka Blažić je fauliran i poentira za 89:87, a posle promašaja Anđušića Stjuart krade loptu. a Doužer faulira Blažiča. Poentira Slovenac za 91:87. Na dva i po minuta do kraja tajmaut.

19:18

37. minut: NEREŠENO! 87:87

Dva poena Blažiča sa linije slobodnih bacanja, a Kaminski ne dobacuje do koša sa trojke. Kobs nije precizan, ali ni Doužer... Tri sekunde Cedevita Olimpije, a Ledej jednom rukom izjednačuje - 87:87.

19:15

NESPORTSKA I SUKOBI! 85:85

Kaminski pogađa uz faul i sada je 85;84. Zek Ledej pravi nesportsku ličnu na Jaki Blažiču. Sudije su dugo gledale ovaj start osim nesportske je suđena tehnička za Prepeliča. Naneli je izjednačio...

19:10

35. minut: Jaka Blažič opet koban! 85:81

Kaminski poentira uz faul i vraća crno-beke na 82:80, a posle faula nad Ledejom je 82:81. Sjajna odbrana gostiju, ali gubi loptu Ledej i u kontri Blažič pogađa uz faul. Posle bacanja rezultat je 85:81

19:07

34, minut: Džons odlepljuje domaćina! 82:77

Džons popravlja svoj promašaj ispod koša - 78:75. Amadu Sou pravi petu ličnu, a Ledej poentira za 78:77. Šon Džons poentira ispod koša - 80:77, a nakon promašaja Smailagića ispod koša i Džons ubacuje dva poena za 82:77.

19:03

32. minut: Vratio se Partizan - 76:75

Stjuart je promašio oba bacanja, a Ledej je fauliran na šutu za tri. Loš potez Amadu Soua vraća crno-bele u igru, sada je 76:73, ali Ponitka hvata loptu! Na kraju zakucava Smailagić - 76:75.

18:59

POSLEDNJIH 10 MINUTA! Željko odmah zove tajmaut! 76:71

Pogađa domaćin 11. trojku - 76:71. Ne pogađa Jaramaz, Stjuart uzima loptu i na kraju je fauliran u prodoru. Tajmaut Partizan!

18:54

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Partizan GUBI!

Doužer asistira Kaboklu za vođstvo Partizana, a posle lošeg napada Prepelič promašuje sa devet metara. Ipak gubi loptu Kaboklo i Blažić poentira u kontri - 70:69. Nova ukradena lopta, ali promašuje Prepelić.

Sa penala vraća vođstvo Partizanu Kaboklo, a onda je Kobsa faulirao Anđušić na šutu za trisa pola terena! Na kraju poluvremena vodi domaćin 73:71!

18:50

28. minut: Vodi rival! 68:67

Kaboklo pravi faul u napadu u pravljenju bloka, a Prepelič pripaljuje još jednu trojku i ubacuje je za 66:65. Smailagić zakucava za 67:66. Posle faula Nanelija pogađa oba bacanja Kobs - 68:67.

18:46

TAJMAUT! Vodi Partizan 65:63

Kaboklo rešava ovo ispod koša za 63:63, a nakon promašaja Ščuke imaju crno-beli šansu za vođstvo. Pogodio je Doužer - 65:63. Brani se opet crno-beli tim, a onda idemo na tajmaut.

18:42

26. minut: Doužer za tri! 63:61

Igra se poen za poen, a Stjuart probija Kabokla i poentitra za 60:58. Gubi loptu Naneli, ali i Kaboklo blokira Kobsa. Ponitka neprecizan sa poludistance, da bi Stjuart trojkom doneo - 63:58.

Srećom po crno-bele vraća Doužer trojku - 63:61.

18:39

24. minut: Nerešeno - 57:57

Kobs pogađa jako težak šut za 55:52, a Doužer sa penala smanjuje na 55:54. Ulazi prvi put i Smailagić, ali poeni Kaminskog samo vraćaju meč na 57:56. Na kraju posle nekoliko promašaja crno-belih pogađa sa penala Kaminski - 57:57.

18:34

DRUGO POLUVREME! Polako je krenulo - 53:52

Šon Džons poentira za 53:52, a Kaminski je neprecizan ispod koša. Ne pogađa ni Sou preko Kaminskog, ali je i Ledej neprecizan za tri.

18:32

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 2, Armand, Sou 6 (3sk), Radović, Kobs 2 (3as), Glas, Blažič 16. Prepelič 13 (7as),. Džons 9 (7sk), Ščuka 3, Klobučar, Šaškov

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 8, Avramović 2, Koprivica, Smailagić, Jaramaz 2, Naneli 7, Anđušić 5, Doužer 7 (3as), Ponitka 6 (5sk), Kaminski 9, Kaboklo 4

18:28

Šta je sa Aleksom?

Zbog duela u 12. minutu meča Aleksa Avramović je krvavog nosa napustio teren, pogledajte šta se tu zapravo desilo

18:17

POLUVREME! Vodi Cedevita Olimpija 51:50

Džons promašuje sa poludistance, ali nakon kontre Prepelič daje trojku iz dotrčavanja, ali trojku vraća Doužer za 50:49. Na kraju je na poluvremenu Cedevita Olimpija otišla sa prednošću zbog poena Kobsa - 51:50.

18:14

TAJMAUT! Pjaniđani stopirao sve! 47:46 za Partizan

Nakon kratkog vođstva domaćina odlična odbrana Doužera, asistencija za Ponitku i sada je 47:46 za Partizan, a Simone Pjaniđani traži minut odmora.

18:13

18. minut: Vodi Cedevita Olimpija - 46:45

Izjednačio je Partizan sa bacanja, ali je posle faula Prepelič pogodio za 43:41. Nastavila se serija bacanja sa 43:43 posle penala Ledeja. Kobs je promašio sve iz svog pokušaja, ali je Klemen Prepelič dao trojku - 46:43.

18:08

16. minut: Nema Alekse! 41:39

Luka Ščuka trojkom izjednačava - 37:37. Ledej promašuje trojku, a Zek Ledej šalje Prepeliča na liniju penala i sada je 39:39. Gubi loptu Anđušić i Jaka Blažič poentira u kontri - 41:39.

Aleksa Avramović koji je povređen početkom druge četvrtine kada je udaren u nos ne vraća se na teren i pitanje je da li će ga biti pet na ovom meču.

18:04

15. minut: Željko opet! 37:34

Prepelič asistira Blažiču za trojku - 37:31, a onda nakon još jedne trojke Blažiča i 37:34 idemo na tajmaut.

18:02

14. minut: Serija promašaja! 37:28

Uspeva da u prodoru poentira Ognjen Jaramaz, a Glas je neprecizan ispod koša. Revanširao mu se Anđušić, ali onda ni Prepelič ne pogađa. Kaboklo je nastavio seriju promašaja, kao i Doužer.

Idemo na minut odmora, a Partizan je u problemu. Morao je napolje Aleksa Avramović jer se sudario glavama sa Jakom Klobučarom. Izgleda da je nos pukao...

17:58

DRUGA ČETVRTINA: Drži Prepelič svoj tim u igri - 34;28

Danilo Anđušić je pogodio trojku iz ugla za 32:23, a onda je Šon Džons iz ofanzivnog skoka uspeo da vrati loptu u koš za 32:25. Klemen Prepelič je ostao sam na trojci i sada je 34:28.

17:50

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Vodi Partizan 27:22

Sou pogađa jedno slobodno bacanje, a Doužer u prodoru poentira za 26:22. Amadu Sou je izgubio loptu i napravio faul, a sa penala je Kaboklo povvisdio na 27:22.

Doužer je promašio trojku, a u poslednjem napadu Cedevita Olimpija ije uspeola da stvori pravu akciju i ostalo je 27:22 za crno-bele.

17:43

8. minut: Željko BESAN! 24:21

Poentira Avramović na obruču, a nakon trojke Frenka Kaminskog sada je 24:17 i prva osetnija prednost Partizana. Kobs nije prošao u prodoru, a Avramović je poslao sjajan pas Ledeju koji je promašio otvorenu trojku.

Seriju poena Partizana prekinuo je Sou zakucavanjem - 24:19! Zatim Jaka Blažič poentira u kontri i na 24:21 Željko Obradović traži minut odmora.

17:38

6. minut: Naneli, pa nerešeno! 17:17

Kaminski pogađa ispod koša, a onda igra dobru odbrani i u narednom napadu daje zicer za 14:13 za Partizan. Džejms Naneli trojkom ostavlja crno-bele u vođstvu, ali Džons izjednačava na 17:17. Blokada za Jaramaza, pa tajmaut!

17:35

4. minut: Domaćin vodi 13:10

Mateuš Ponitka poentira za 4:2! Jaka Blažič je ubacio trojku, a zatim i Sou za 8:4, a nakon povratka trojkom za Partizan Jaka Blaćžiž je novim poenima doneo 13:10.

17:31

KRENULO JE! Nerešeno - 2:2

Prvi poeni na meču su delo Cedevita Olimpije, ali je onda Frenk Kaminski pogodio uz faul i promašio bacanje. Za sada je 2:2!

17:10

Kako stoji rival?

Cedevita Olimpija je u dosadašnjem delu takmičenja upisala dva poraza i pet pobeda i takođe želi visok plasman. Ipak ovo će biti jedan od najtežih mečeva u sezoni za njih.

16:27

Prošli put nije bilo dobro!

Na prethodnom gostovanju u Ljubljani poražen je Partizan 95:83 uz 21 poen Jogija Ferela. Sada žele da poprave utisak, a to je i neophodno!

Nakon poraza od Mege i Igokee sada su na trećem mestu u ABA ligi i nema više prostora za kikseve.

16:19

Partizan gostuje u Ljubljani

Crno-beli sada igraju derbi kola ABA lige pošto se sastaju sa Cedevita Olimpijom u Ljubljani. Meč počinje od 17:30 časova.